Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik azok a dolgok, beszólások,...

Mik azok a dolgok, beszólások, tanácsok, élethelyzetek, amik kiborítottak/kiborítanak terhesség, szülés, gyereknevelés alatt?

Figyelt kérdés

Kislányom két éve született, de a születése után pár hónappal már kérdezgették, hogy mikor lesz kistesó. A rokonaim nagy része viccnek szánta, többet nem is mondogatják, de anyósom még most is azzal rágja a férjem meg az én fülem, hogy legyen má' még egy unoka, mert ő szeretne még egyet. Amúgy viszont nincs bajom vele, szeretetteljes, kedves nagymama. Pár ismerősöm is faggat a második gyerekről, mikor pedig közlöm velük, hogy nem lesz nagy valószínűséggel, néznek rám, mintha kiskutyákat gyilkolnék szabadidőmben.


Persze más dolgok is kiborítanak, de ez az egyik legfőbb.



2018. ápr. 15. 19:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Nalam ez: vantejedvantejedvantejedvantejedvantejedvantejedvantejed?
2018. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ilyenkor a mikorlesztesó van soron. Ha lesz tesó ès mindkettő lány lesz majd jön a namajdaharmadik fiú lesz. Mi most itt tartunk csak nekünk a második is fiú, ezt nem túlzok de szinte mindenki elsütötte.

Amúgy elèg jól ignorálom ezeket, persze anyum meg apósom szokott próbálkozni az okosságokkal na azokra fel tud szaladni a szemöldököm.

2018. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Amikor terhes voltam :Ikreket vàrsz???
2018. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Azért nem alussza át az éjszakát még most sem (2,5 éves) mert erre szoktattad.

Nyilván direkt ébresztettem minden éjjel 2-3 óránként. Ez volt a hobbim 😠

2018. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Csak amikor azt éreztették nem úgy csinalom ahogy ők és emiatt hülye vagyok. Pl. mikor a hordozós ismerős azt firtatta miért babakocsizom, a 3 eves korig szoptató azt kerdezte hogyhogyhogy már nem szopik az 1 évesem, vagy ha a háztartásbeli 7 gyerekes azt kérdezte miért megyek dolgozni hisz a bölcsi szegénynek szar lesz.
2018. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Number 1, ami kiborított: már legkésőbb másfél évesen szobatisztának kellett volna lennie és mi lesz így belőle, le van maradva stb.


Number 2, ami kiborított: "Amúgy jó baba?"

Kifelé mosolygok, hogy hát persze, belül meg gondolom, hogy "nem B+, már 4 hónaposan állatokat kínoz és atomot akar dobni egy unszimpi országra. Szerinted?"

2018. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk az ellenkezője volt. Második gyereknél:OK, kell a tesó. Harmadik gyerek: Jól meggondoltátok? Negyedik gyerek: Jaj, szegény Te, biztosan csak becsúszott. Ötödiknél: nem vagytok normálisak...ennyi gyerek a mai világban... Nem álltam le elmagyarázni, hogy mind az 5 tervezett volt és van miből eltartani őket. Először bosszankodtam, egy idő után meg igyekeztem humoros/kiakasztó válaszokat adni. Egyszer a "Mind a magáé?" válaszra kénytelen voltam azt mondani, hogy "Nem, az utolsó kettőt tombolán nyertük most Szilveszterkor".


Más: Lányom 6 hónapos. Szomszéd néni:

- "Katikám, ugye már nem szoptatod a lányodat?"

- "Dehogy nem, Marika néni. Sőt, még csak szopik, jövő héten kezdjük a hozzátáplálást." Látni kellene azt a fejet. Leírhatatlan.

Más meg azon akadt ki, hogy 1 évesen már nem szopott.

Tanulság: bármit csinálsz, úgysem jó.

2018. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Most 7 hós a fiam. 3 hónapja volt a földön mikor páran rákérdeztek,hogy mikor jön a következő... És amikor kimondtam egy gyereket akartunk meglett nem akarunk többet. A szemeikkel ölni tudtak volna,mert hogy önző lesz a gyerek...stb. 😅 Császárral szültél? Ezzel nem is lenne gond csak ennek olyan üzenete volt,akitől kaptam,hogy "te nem tudnál megszülni egy gyereket biztos császároztak.." Pedig,aki értelmes az tudja,hogy a szülőágyon,ha vágni kell vágnak nem kívánságműsor normál esetben. Amikor mondtam,hogy nem volt császár csak pillázott. De az abszolút kedvencem VAN TEJED??? Nem is értem ez miért érdekel mindenkit mivel etetem a fiam. Amikor mondod,hogy van a válasz annyi az jó. 😅
2018. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Az orvosi rendelőben rendesen leoltott egy nő, hogy azonnal tegyem le a babámat, mert fel fogom kapatni és akkó' majd nem kell sírni, hogy főzni se lehet tőle.

Az egyik ismerősöm megkérdezte, mit evett aznap, "Sóskát? Fúj, miért nem adsz már neki rendes ételt? Paprikás krumplit kéne már ennie" Tehát az a jó a babának, amit egy majdem idegen szeret, ő nem szereti a sóskát, tehát hülye vagyok...

"Hány fok van itt? 21???TÜDŐGYULLADÁST FOG KAPNI EBBEN A HIDEGBEN!!!"

Egyik kedvencem nekem is a "Van tejed?" de a "Nem fázik így?" "Cumis?" "Alszik éjjel?Nem? (szar anya vagy mosoly)" kérdésekwt is imádom. A leges legjobban pedig azt szeretem, amikor gyermektelen emberek akarják elmondani nekem, hogy mit csinálok rosszul, mert ők olvasták meg hallottak róla. Egy ilyen nőtől tudtam meg, hogy lusta vagyok, azért adtam neki cumit.

2018. ápr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, a van-e tejed nálam is befutó.


A pötyim egy éves korában még csak pár szót tudott és a szomszédasszony visítva hisztizett, hogy viszem el szakemberhez, mert autista a gyerek, hisz az ő Bazsija már egy évesen többet beszélt. Nem szeretem, mikor siettetni akarják egy baba fejlődését, hisz minden baba más ütemben halad.

2018. ápr. 16. 06:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!