Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hatassal lesz a gyerekr...

Milyen hatassal lesz a gyerekre szerintetek, ha allandoan videozzak a szulei?

Figyelt kérdés

Oke, a fenykep elkattan es kesz. De mostanaban azt latom, hogy az ismeroseim egesz nap videozzak a gyereket, ezert a hulye insta-sztoriert, ami ugye 24 oraig lathato. Toljak az arcaba a telefont mikozben verset mond, jatszik. Anyuka megkeri apukat hogy videozza le oket kozosen, amig fogocskaznak, beszelgetnek, ja meg ugye amint az anya pózba vágva szoptat, ez rendkivul meno.

En mar megtiltottam a ferjemnek a videozast, mert szerintem ez nagyon beteg dolog, hogy odamegy hozza a gyerek, es konkretan percekig videozza hogy "milyen cuki", 10 centire az arcatol. Ismerosok is atjottek, udvaron voltunk, elkezdett tancolni a pici gyerek, mindenki vette elo a telefont es videozott -konkretan a gyerekre ra sem neztek, csak a telefon kepernyojen at!-majd toltotte fel instara....ezt is megtiltottam. Mi a franc tortent az emberekkel? Komolyan, egy nagyobb, beszelni tudo, mindent megerto gyerekre ez milyen hatassal lesz?


2018. máj. 10. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Pont ugyanolyan monitor/kijelzőfüggő felnőtt lesz, mint a szülei. Észre sem fogja venni, hogy nem normális, mert ebben nőtt fel.
2018. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem lesz semmi hatással, mert ezt szokja meg. A szülő-gyerek kapcsoat nem lesz az igazi.


Én nem sokat videózom a fiam, de ő pl imádja visszanézni magát. És nem csak abban a pillanatban, évekkel később is. Most 5 éves.

Instán nem vagyok, Fb-ra meg kb évente 5 db képet rakok fel, tehát amit fotózok/videózok, azt csak saját célra teszem.

Ők meg nyilván dicsekvésből.

2018. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az egyiken lattam, amint a gyerek eltakarja a kezevel az arcat, kb menekul a kamera elol. A jatszoteren pedig egy gyerek raszolt az anyjara, hogy anya megint videozol? Nem akarom! Erre az anya ugy tett mintha abbahagyta volna, de a csipoje mellol felig takarasban folytatta. A gyerek ezt is eszrevette, es mar hiszterimusan orditott h "anya megigerted h abbahagyod". Na erre mit mondtok?
2018. máj. 10. 08:48
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Az embereknek elment a józan esze amióta megjelentek a közösségi oldalak.

Egyik ismerősöm csinált a 2 kutyájának insta oldalt meg az újszülött gyerekének, mondanom sem kell az egész életüket kiteszik a netre, gyakorlatilag mindent lehet tudni róluk. Mit esznek, hol vannak, mikor van bevásárlás, mosás, takarítás, hol kirándulnak, mire allergiás a gyerek, fosott a kutya, ilyesmi. Pedig a haveromon kívül mást nem is láttam soha a családból, mégis olyan mintha ismerném őket. Nagyon beteg dolog.

a gyerek ugyanilyen idióta lesz és fel sem fog tűnni neki.

2018. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Mi történt az emberekkel? Tök betegek!!!!

Csodálatos találmány, hogy a közösségi oldalakon le lehet állítani azoknak az ismerősőknek a követését, akik naponta 400 képet és 24 videót töltenek fel a gyerekeikről.

Nagyon őszinte leszek. Az embereket csak a saját gyerekeik érdeklik. Hiába lájkolják sokan a feltöltött kisgyerekes képeket, videókat, meg írják alá, hogy de cukiiiiiiiiii! Egyemmeg!!!

A kisgyerekek fényképeit csak a képen szereplő kisgyerek nagyszülei, esetleg keresztszülei szeretik órákon kersztül nézegetni. Mindenki más megnéz róla egy képet, megállapítja, hogy kire hasonlít és kb. ennyi.

Beteg világ ez. Nem megélni, hanem rögzíteni akarják a pillanatot. De azt nem lehet.

Én már nem szeretek családi rendezvényre sem menni, mert valakinek biztosan eszébe jut, hogy készítsünk videót, meg csoportképet. Mindenki áljjon egy helyben és mosolyogjon kényszeredetten. És nem tudok már olyan helyre bújni, hogy ne legyek rajta egy videón sem.

A gyerekek úgy nőnek fel, hogy ez teljesen normális. Ezért érzik úgy, hogy az összes közösségi oldalon fel kell tüntetniük, hogy mikor mit csinálnak. Természetesen szelfivel illusztrálva. Amit a barátok lájkolnak. Ha meg nem lájkolják, hogy 13.25-kor töltött káposztát ettem (kép), 15.30-kor meg elmentem k@k@lni (kép), akkor nem értik, hogy xy miért nem lájkolt, amikor én lájkoltam az ő reggeli, déli, délutáni képeit és tevékenységeit, meg a napi történeteit minden nap.

Munkámból adódóan sok kiskamasz korú gyereket ismerek. Ülnek egymás mellett a telefonjaikkal. Csinálnak 30 szelfit, majd az ismerőseiket megszavaztatják, hogy melyik legyen a profilképük. De komolyan! Nevetséges. Vagyis az volna, ha nem lenne végtelenül szomorú.

2018. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

Egyrészt nem gondolnám hogy bárkinek ettől baja lenne, legalább lesz később mit nézegetni amikor már kevésbé lesz aranyos.

Másrészt nem gondolnám hogy bárkinek köze van ahhoz hogy más a saját gyerekét milyen gyakorisággal videózgatja meg fotózgatja. Foglalkozzon már mindenki a saját háza tájával.

Harmadrészt ha ez zavar valakit akkor ma már ott van a kikövetés gomb minden platformon...


(én soha nem posztolok semmit a gyerekemről mielőtt bárki azt gondolná hogy én is a fenti csoportba tartozom de egyáltalán nem érdekel ha más igen, kikövetem / letiltom. Problem solved.)

2018. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem az a fura, hogy anyukak szidjak a csaszarosokat, tapszereseket, akiknel cumi, jaroka, tv, edesseg van, DE az nem zavarja oket, hogy a 2 eves gyerekukrol tobb video van mint barmelyik valovilag szereplorol!
2018. máj. 10. 09:48
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem élik meg/át a gyerekkel a pillanatokat.

Teljesen más érzés másokat szorakoztatni es bazari majomnak lenni mint inkabb együtt nevetni egyutt megoldani egy csapatkent jatszani


Kb önbizalomroncsolo. Anya nem labdazik velem csak felveszi vagy anya csak a kamera miatt labdazik velem de en alapbol nem vagyok fontos hogy velem labdazzon kamera nelkul. Ez a filingje a gyerekben.


A gyerek is elkezdi magat majd a kulvilag szemevel nezni azaz masok velemenye szerint fogja magát megitelni. Szinten negativ, az onallo egyeniseg el is veszhet

2018. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Miért jó másokat kalákában szidni?! Én sem tartom ezt normálisnak, de az ilyen anyukákat sem mint te, akik látnak valami nem tetszőt és már izzítják a gyakori-forródrót "gyertek csajok, helyzet van, gyűljetek szidalmazni másokat" vonalát. Nincs életed? Ez sem normálisabb, mint amilyen szülőkről írsz...ugyanolyan lelki szegénységi bizi.
2018. máj. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a "kalakaban szidni", de akkor mondjuk te se szidj engem, ha mar erdemi velemennyel nem rendelkezel a kerdesrol.
2018. máj. 10. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!