Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hatassal lesz a gyerekr...

Milyen hatassal lesz a gyerekre szerintetek, ha allandoan videozzak a szulei?

Figyelt kérdés

Oke, a fenykep elkattan es kesz. De mostanaban azt latom, hogy az ismeroseim egesz nap videozzak a gyereket, ezert a hulye insta-sztoriert, ami ugye 24 oraig lathato. Toljak az arcaba a telefont mikozben verset mond, jatszik. Anyuka megkeri apukat hogy videozza le oket kozosen, amig fogocskaznak, beszelgetnek, ja meg ugye amint az anya pózba vágva szoptat, ez rendkivul meno.

En mar megtiltottam a ferjemnek a videozast, mert szerintem ez nagyon beteg dolog, hogy odamegy hozza a gyerek, es konkretan percekig videozza hogy "milyen cuki", 10 centire az arcatol. Ismerosok is atjottek, udvaron voltunk, elkezdett tancolni a pici gyerek, mindenki vette elo a telefont es videozott -konkretan a gyerekre ra sem neztek, csak a telefon kepernyojen at!-majd toltotte fel instara....ezt is megtiltottam. Mi a franc tortent az emberekkel? Komolyan, egy nagyobb, beszelni tudo, mindent megerto gyerekre ez milyen hatassal lesz?


2018. máj. 10. 08:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is végtelenül szomorú ez a jelenség. Ezek a gyermekek magányosabban nőnek fel, mint azelőtt bármelyik generáció. Bevallom én azt hittem, hogy ez a fotózós, videózós mánia majd gyorsan ki megy a divatból, de nem...Aki néha megáll és értékesnek tartja az életét, meg a családdal megélt pillanatokat, sztorikat, az nem akarja mindenáron megörökíteni. Egyrész mert az emléke megmarad a fejekben, a többieknek, akik nem voltak OTT és AKKOR, pedig nem lesz fontos.


Az pedig nem kivetnivaló, hogy a kérdező kiírta:ha csak egy szülő magára ismert és elgondolkodik rajta, már megérte! Éljenek a valós idejű élmények!

2018. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%
Az első pár hónapban én is többet fotóztam a gyerekem,de kb. fél évesen ezt el kezdtem elhagyni,mert annyira interaktív lett,hogy együtt játszunk nevetünk mondókázunk. Mondjuk én nem rakok fel képeket közösségi oldalakra max 3-4 havonta egy-két képet,hogy a távol élő rokonok és barátok láthassák a picit. Most 8 hós a fiam el sem tudom képzelni,hogy a játék helyett inkább fotózgassam,amikor elvan magában akkor lövök pár képet. Viszont a másik oldalt is meg tudom érteni,hogy minden pillanatot kameráz,amég a gyereket nem zavarja semmi baj vele szerintem. Engem zavart kicsinek és tudom milyen rossz,amikor ez miatt nem tudsz játszani.. Ilyet sosem tennék a gyerekemmel. Játszótéren videózgató szülőket én még nem láttam,de kevésbé néznék arra furcsán,mint amikor anyuka az árnyékban hever beszélget telefonozik a gyerek meg napszúrast kap, szana szét üti magát. Akkor már inkább videózza,ha a gyereknek nem gond akkor legalább rá figyel valamennyire.
2018. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
61%

Megállás nélkül videózni szerintem is felesleges, de néhány fontos pillanatot megörökíteni számomra fontos. Az még nem jelenti, hogy az ember nincs jelen, csak a kamerán keresztül lát mindent. Lehet, hogy valakinek olyan jó a memóriája, hogy mindent megjegyez, nekem ez nem megy. 4-5 év távlatából már nem emlékszem jól, milyen volt, amikor a fiam kúszott vagy négykézláb tepert. Az ilyen fontosabb fejlődési lépésekről van egy-egy videó, amit aranyos időnként visszanézni.

Fényképünk is van sok, de nem fotózok állandóan, és nem is teszek ki semmit a netre. Ez csak nekünk emlék.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy egy gyereknek is idegesítő, ha az anyja mindig csak a telefont tartja az arcába.

2018. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!