Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves "anyámasszonykatonája"?

2 éves "anyámasszonykatonája"?

Figyelt kérdés
Kislányom az elmúlt néhány hónapban kezdte el azt, hogy ha valaki csak ránéz (felnőtt vagy gyerek) akkor is, de ha hozzá is szól (pl.jaj de aranyos vagy) már teljesen kétségbe esik, bújik a szoknyám alá, berezelve, nyüszögve. Persze tudom, nem baj az -főleg a mai világban- ha nem áll le kokettálni boldog-boldogtalannal azonnal, de még néhány ismerősre is ugyanígy reagál. Vagy ha mondjuk a játszótéren egy másik kisgyerek odamegy és csak köszön neki. Kétségbeesve szalad hozzám. ... egyébként a bölcsiben jól elvan, az ismerős gyerekeket kedveli, a gondozókat imádja. ... nem tudom, mit tehetnék, hogy legalább egy kicsit közvetlenebb legyen. Vagy tehetek-e bármit. Egyáltalán baj ez?Anyám szerint én háromévesen elindultam egy rakottszoknyással a piacon kézenfogva, mert megjegyezte hogy jaj de szép vagy, gyere velem. Én meg mentem :) Szóval nem ennyire, de jó volna ha legalább ismerősökkel vagy gyerekekkel nem lenne ilyen. Nálatok hogy megy ez?

2018. máj. 12. 13:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ő gond nélkül kezdeményez annál, akit erre érdemesnek talál. Felnőtt/gyerek mindegy. Simán odamegy nagyokhoz homokozni, vagy idegen apukának formát visz.... A gond akkor van, ha hozzá mennek oda.
2018. máj. 12. 13:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

2 éves fiam pont az ellenkezője, mindenkinek köszön, csacsog, magyaráz, vadidegenekkel leáll beszélgetni, ha megállunk útközben 10 másodpercre. Ez sem jó, elhiheted. Örökölte, apám pontosan ugyanilyen, nagyon fárasztó tud lenni.

Változtatni szerintem nem nagyon lehet ezen. Közösségbe jár, játszóterezik, találkozik emberekkel, tehát nem azzal van a baj. Idővel jobb lesz biztosan.

2018. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ranschburg! Nem félénkség, nem hiba, hanem alap habitus, amin nem kell változtatni.
2018. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen. 2,5 éves, sose volt valami barátságos természet. Nem bölcsis, tavaly nyáron 2 hónap játszóterezés alatt lett pár kis barátja, idén kezdjük előről... nem tudom hogy fogja az ovit viselni. :(

De szerintem nem sokmindent lehet csinálni. Természetesen, nem szigetelem el a gyerekek elől, mert ő megijed tőlük. Tavaly is úgy volt, hogy eleinte csak állt és nézte őket, meg ha valaki hozzászólt akkor jött hozzám, utána ezt abbahagyta és játszott magában, majd valahogy csak nyitottabb lett azokkal, akiket rendszeresen látott. Én úgy gondolom felnőttek között is van olyan, aki könnyen barátkozik, másoknak jóval több idő kell, én is az utóbbi kategória vagyok, szóval valahol megértem a gyerekemet. :D

2018. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben mi a fura? Vannak extrovertált és introvertált, félénk emberek, ő valószínűleg a második, bár egy 2 évesre még nem sütnék rá semmilyen jelzőt, mert rengeteget fog még változni. Nincs vele semmi gond, félénk, ennyi.
2018. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!