Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan mentetek vissza...

Ti hogyan mentetek vissza dolgozni 2.5-3 eves kisgyerek mellol, pl aki 6ra jar dolgozni?

Figyelt kérdés

6tol van ovi, es pl 6ra mesz dolgozni, higy oldod meg?

Mama apuka? Es akinek nincs segitsege?

Van olyan, aki emiatt nem tudott visszamenni melozni?

Szerintem nem sok olyan munkahely van, ahol alomkorulmenyek vannak egy kisgyermekes anyukanak.


2018. máj. 4. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Nővérem így dolgozik, fél hatra megy bébiszitter, ébreszti a kicsit, reggelizteti majd elviszi az oviba.


Máshol a szomszéd néni néz rá a gyerekre.

Vagy apuka és anyuka váltott műszakban így meg tudják oldani a gyereket.


Aki meg egyedül van az nem engedheti meg magának hogy ne dolgozzon szerintem, a szükség nagy úr sajnos.

2018. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Egyedülálló, két gyermekes anyuka vagyok...vagyis voltam. Vagy nem tudom, hogyan írjam.


Tehát a fiam 10 hós korában bölcsibe ment, a lányom elsős lett. Először 7-15-ig dolgoztam, de keveser kerestem... Elmentem 3 műszakba. Volt egy bébiszitterünk, ő rendezte a gyerekeket, amikor én nem tudtam. Egyik héten jött 5 előtt, hogy tudjak menni a buszra. Aztán ment a gyerekekért a másik héten... Éjjelesnél meg 21.00 előtt jött. Havi 40-et fizwttem.


Aztán új város, férfival magam mellett elmentem máshova: én 6-ra mentem, ő rendezte a gyerekeimet. Aztán máshova mentem dolgozni... Ez egy nagy gyár, de rugalmasak: 7-re járok, de a műszak 6-14-ig van, túlórakor 15.00-ig. Ha szólok, akkor késhetek, megértik, ha beteg a gyerek (enyémek nem betegek gyakran, kb 1 éve volt náthás a kisebb és ennyi).


Csak látniuk kell, hogy dolgozni akar az ember.

Múltkor hazaugrottam egy órára...első kérésre elengedtek, senki sem volt mérges, amiért gond volt és el kellett jönnöm, hisz ha ott vagyok, magamhoz mérten igyekszem a legjobbat nyújtani. Szóval szerintem ha a nő/anya is igyekszik, akkor a főnökök is emberségesek. Kifogást lehet találni...de nem éri meg.

2018. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Én nem tudtam épp a gyerek miatt normális munkát találni, mivel segítségünk nincs, párom pedig váltott műszakban dolgozik.

Csak feketén járok takarítgatni, sajnos csak így tudjuk megoldani az óvoda mellett :((

2018. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Nekem nem kellett 6-ra dolgozni járnom ahhoz, hogy egy ideig ne tudjam megoldani. Fél 8-tól 4-ig van a munkaidőm, viszont 25 km-re. Fél 7-kor indulok itthonról busszal, negyed 6-ra érek haza, mivel olyan a buszjárat.

Sajnos mivel mindenki dolgozott a családban, így a fiam már 4 éves volt, amikor is vissza tudtam menni dolgozni, ugyanis mindenkinek olyan volt a családban a munkaideje, hogy senki nem tudta volna elvinni oviba a fiunkat, így maradtam itthon plusz 1 évet. Aztán anyósom munkanélküli lett, akkor tudtam dolgozni menni. Ha ő nem lenne, most sem tudnék dolgozni, ugyanis az ovi nálunk 7-től volt, a suliba pedig fél 8-tól van tanárfelügyelet, tehát annál előbb nem lehet vinni a gyereket. Tehát sehogy nem tudnám megoldani. Viszont dolgozni meg kell, mert a pénz meg kell.

2018. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Metionin ***** válasza:
15%
Nálunk úgy volt hogy anyám letett az ovi előtt 50-kor és azt a 10 percet már elvoltam ott amíg ki nem nyitották. Így épp beért 6ra biciklivel mert útbaesett az ovi. Volt hogy 10 gyerek simán ott várt már mire jöttek nyitni.
2018. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Úgy, hogy van egy férjem, aki a gyerekeim apja is. Ő is el tudja vinni őket, ez nem csak az anyák feladata. Suliba amúgy még később lehet majd csak vinni.
2018. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Én egy nagyon korrekt multinâl dolgozok. 6 órában.hivatalosan 8-2ig de ha 7-1 v. 9-3ig dolgozok se szól érte senki. Apa viszi bölcsibe én hozom haza. Össze teszem a két kezem!
2018. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

8-16-ig járok,de ha helyettesítenem kell akkor 6-14-ig. Ilyenkor a párom viszi a lányunkat suliba.

Ha nem lenne segítségem akkor babysittert fogadnék,vagy megpróbálnék olyan munkát keresni ami összeegyeztethető a gyerekkel.

2018. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Es ennyire kozel van a lakohelyetekhez az ovi/bolcsi?

Az en munkaidom 9-5ig tart, de reggel 7tol este 7ig uton vagyok, 80kmre van a munkahelyem, 8 atdzallassal odavissza.

Ezt mindekepp ott hagyom. De a kozelebbivel se leszek kisegitve, az havi 14 nap melo, 12 oraba..

2018. máj. 4. 18:46
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Nekem csak a közeli meló jöhet szóba,ez reggel kb háromnegyed órát jelent nekem otthonról a suliba majd suliból a melóba.
2018. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!