Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Genetikailag öröklődő X láb....

Genetikailag öröklődő X láb. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A 2,5 éves lányomnak X lába van. Az apai nagyapjának is az van és az anyai nagyanyjának is. A védőnő erőlteti, hogy mutassam meg ortopéd orvosnak, szerinte sínt fog kapni. Ilyen esetben mit tennétek ?
2018. máj. 14. 11:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
A vakbélműtét is fájdalmat okoz a gyereknek, akkor azt se fogod engedni, hogy elvégezzék, ha esetleg szükség lesz rá?
2018. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

És a férjed is egyetért a lólátásoddal? Döbbenetes, hogy kitennéd egy életen át tartó esztétikai, egészségügyi problémának, holott kezelhető lenne (amire nem fog emlékezni)...

Jah igen, megint a védőnő a főgonosz, főhülye. Inkább rá hallgass. Az meg, hogy három hónaposan nézték a csípőjét, az ebben a témában pont sza rnak a pofon.

2018. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az tűnt föl először, hogy 3 hónaposan volt csípőszűrésen ortopédián? De az önálló járás elsajátításakor miért maradt el az ortopédiai vizsgálat? Nekem mindkét gyerekemet vinnem kellett akkor, amikor megtanultak pár lépést maguktól megtenni.

Ha jóval korábban elvitted volna, lehet, hogy mostanra már csak egy rossz emlék lenne az a pár hónap sín

2018. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Egy nemtörődöm, felelőtlen szülő vagy.
2018. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
#13-as, nálunk sincs rutinszerű ortopédiai vizsgálat olyankor, csak az újszülött kori csípőszűrés. Ha valami gyanús, vagy panasz van, akkor mehetsz magadtól... 😞 De azért az erős, hogy ismert családi anamnézissel, szemmel látott betegséggel, elváltozással ilyen helytelenül állnak hozzá a szülők. 😶
2018. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy akkor is vinni kell, amikor megtanul járni ! Itt sem szokás . Ami pedig azt illeti, hogy ismert családi anamnézis, stb, meg sem fordult a fejemben, hogy ez kóros, hogy kezelni kell. Senki nem mondta, én pedig nem vagyok orvos, nem gondoltam, hogy ez olyan szinten rendellenes, hogy kezelni kell !
2018. máj. 14. 18:10
 17/27 A kérdező kommentje:

Egyébként, még annyit hozzá tennék, hogy most nemrég, mikor ezt mondta a védőnő , a házi gyermekorvos véleményét kikértem.

Ő azt mondta, tényleg X lába van, de bokasüllyedése is, azt kell kezelni, olyan cipőt vegyek neki, ami rendesen tartja a bokáját. De az, hogy esetleg sinbe kéne tenni, még csak meg sem fordult a fejében, semmi ilyesmit nem mondott. Gondolom en, akkor csak nem lehet annyira durva, hogy most itt mindenki a fejemet vegye, hogy miért vagyok hülye hogy nem vettem észre .

2018. máj. 14. 18:13
 18/27 anonim ***** válasza:

Azért annyit csak láttál, hogy x-lába van. Ha meg még bokasüllyedés is, nem tudom mi a kérdés? Nyilván lássa szakember, lehetőleg magánban, hogy ne menjen kárba több, esetetekben talán drága hónap.

De ha orvos vagy, ha nem, szülő mindenképpen és ilyenre azért illik figyelni. (szerintem)

De ne érts félre, nem bántani akarlak, távol álljon tőlem, csupán te kérdeztél, mi válaszoltunk.

2018. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mindig kell vinni elindulás után a gyereket.
2018. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
És még egy kérdésem hagy legyen már? Abból mi károd származhat, ha megmutatod? Max buksz pár ezret - bár egy negatív lelet nekem megérné azt a pénzt -, ha meg kezelés kell, megkapja viszonylag időben... Tényleg nem értem, mire vársz...
2018. máj. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!