Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasmenés, mi a teendő?

Hasmenés, mi a teendő?

Figyelt kérdés

A kisfiamnak ma szörnyű hasmenése volt, 3x volt a wc-n és híg volt neki nagyon. Szedett antibiotikumot, de már kedden befejezte, lehet ettől?


Vagy még eszembe jutott a permetes kérdésről, hogy a mi kertünkben is volt permetezve és a babgulyásba onnan szedtem a répát. Esetleg lehet attól? Köszönöm a válaszokat.


Adjak neki hasfogót vsgy jobb ha kiürül?


2017. júl. 15. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Adtál probiotikumot az antibiotikum mellé? Ha nem, akkor kapja most annyi ideig, amíg tartott a kezelés. Az antibiotikum okozhat hasmenést egyébként, mert a jó bacikat is elpusztítja.


A répát gondolom megmostad normálisan nem? Mosott is, főtt is, szerintem annak nem kellene így gondot okoznia de pontosan nem tudom.


Most igyon bőven vizet, 3 széklet még annyira nem gáz. Probiotikumot viszont adj neki! Oké, hogy napok óta lement a kúra, de rosszabb lett az emésztése és bizonyos ételekre is rosszabbul reagálhat mint egyébként, emiatt nem feltétlen jön ki a hasmenés azonnal.

2017. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen adtam neki mellé!

Reggel volt egy hig széklete, aztán délutn 2,azóta még semmi. Ugyanúgy játszik, eszik, iszik, nem lázas. Viszont nem adtam neki hasfogót, úgy gondoltam jobb ha távozik.

2017. júl. 15. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!