Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van akinek a gyereke 2.5eves...

Van akinek a gyereke 2.5eves mult es nem nagyon beszel meg csak szavakat mond? Mindenki azt mondja ne aggodjak De konnyu azt mondani Tanacsokat varok, ha valakivel efy cipoben jarunk

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsődei gondozónő vagyok.Egyre általánosabb,hogy a gyerekek későn kezdenek el beszélni.Nem kell aggódni. 3 éves korukra a legtöbbjüknek szépen megindult a beszéde,az az 1-2 gyerkőc akinek meg nem kapott rá fejlesztést és nekik az indította meg.Komolyabb gonddal én még nem találkoztam.
2018. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen, az én fiam kb. 3,5 évesen kezdett el beszélni, igaz, hogy kétnyelvü, szóval elvileg ök késöbb kezdenek beszélni.Én nem aggódtam, mert amúgy megértett mindent és megértette magát.Nem volt semmi egyéb úgymond gyanús.Ehhez képest a lányom2,5 éves és nagyon szépen beszél.Ha nincs más én csak a beszéd miatt nem aggódnék.
2018. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2.5 az én lányom se beszél, csak 2 szavas mondanivalója van. Én nem aggódok... Majd lesz idő mikor 5 perc csendért embert ölnél... :-)
2018. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Én nem értek egyet a fentiekkel. 2 évesen a fiam még egyáltalán nem beszélt. Mindent megértett, utasításokat követett, de csak mutogatással fejezte ki magát. Mégcsak nem is gagyogott, hangokat nem utánzott. Vittem több helyre, beszédindításra, TSMT-re 27 hónaposan, de nem használt semmit. Voltunk fülészeten is, azt mondták nincs baja. Mindenki nyugtatgatott, de engem nagyon nyugtalanított. Rengeteget meséltünk, énekeltünk, mondókáztunk neki születése óta.

30 hónaposan az audiológián derült ki, hogy vezetéses hallásvesztése van, úgy hall, mintha víz alatt lenne. A probléma folyamatosan súlyosbodott valószínűleg már egy ideje, és két különböző fülészeti vizsgálaton sem vették észre. Nekünk sem tűnt fel, azt mondta az audiológus, hogy a hallása olyan volt mint az ár-apály, egy ideig hallott, aztán mintha bedugult volna a füle. Néha mindkét fülére hallott, néha egyikre sem.

A Heim Pálban megműtötték, a műtét után pár héttel kimondta az első szavait, pár hónap múlva pedig már mondta a mondókát. A műtét után egy évvel már egész mesét mesél, élménybeszámolót tart, érthetően beszél.

Szerintem hallgass az anyai ösztöneidre, inkább vidd el hallás vizsgálatra, logopédushoz, hangképzéssel foglalkozó szakemberekhez időben.

Egyik szomszéd kislánynak nyelvféke volt, azért nem tudott hangot képezni, egy fél órás beavatkozással helyre hozták. Sok minden állhat a beszéd késés hátterében, jobb kizárni a szervi okokat.

2018. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De nem az a problema ha egyatalan problema.

Irtam szavakat mond

Csak mondatokat nem.kapcsol

Nyilvan mindent megert

Szineket mondja

De nem folyamatos a beszede

Es nem nagy a szokincse mèg...

2018. máj. 14. 18:12
 6/8 A kérdező kommentje:

Igy olvasom a te kicsit ezeket nem csinalta

Es a szomszedod kislanya sem:(

Nalunk nem ez van jelenleg

2018. máj. 14. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van a közeledben csoportos beszédindítás, az nagyon jó lehet, akkor is, ha szavakat már mond. Fejleszti a szókincset és a mondatképzést.

Nekünk nem használt, de a csoportból több 2-3 év közötti kisgyereknél nagyon megindult a folyékony beszéd. Ők kis szókinccsel kezdték meg, heti 2x jártunk, és néhány hónap múlva már voltak eredmények.

Mozgással kísért mondókázás, éneklés sokat segít, sokszor nagyon hirtelen indul meg a folyamatos beszéd. Sokat számít a közösségbe járás is.

2018. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az en fiam 2,5 es 2 szot se kapcsol ossze. 1-2 szot mond es ennyi, amugy halandzsazik. De mindent megert amit mondok neki.

Majd beszel.

2018. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!