Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7éves kissé elhízott gyereknek...

7éves kissé elhízott gyereknek milyen tornagyakorlatot ajánlatok?

Figyelt kérdés
Az unokaöcsém 7éves és eléggé meghízott. 'Sörhas' szerű nagy pocakja lett.Én 16éves vagyok és mivel elég régóta végzek tornagyakorlatokat megkért az anyja,hogy legyek az edzője.De az én edzés menetem sok lenne neki.Mit ajánlotok ami játékos de egyben fogyasztja is pocakból?
2010. jún. 14. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétévest még nem lehet csak úgy tornáztatni! Még hogy edzés, tönkreteszitek egy életre! Csak szakemberre szabad bízni, de szerintem - edző vagyok - alapvetően a napirendjén kellene változtatni. Meg az étrendjén. Tápláló, de egészséges ételek, sok zöldség, gyümölcs, folyadék, mellőzni az édességet, cukros üdítúket, nasikat. Itt a nyár, legyen sokat a szabadban, ne üljön számítógép, tv előtt és játsszon! Biciklizzen, focizzon, fogócskázzon más gyerekekkel, időnként strandoljon. Ha már edzés, akkor viszont tisztességes edző, aki ismeri ezt a korosztályt és tudja, hogyan nyúljon a dologhoz.
2010. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
7 évesen még nem kell edzenie. Minél többet sétáljon, biciklizzen, labdázzon, ússzon, menjetek játszótérre! Ezenkívül az édességeket, nassokat lehet visszafogni és gyümölccsel helyettesíteni.
2010. jún. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

azt hiszem most bántam meg h kiírtam a kérdést.

egy szakképzett edzőt meg kell fizetni és arra nem mindenkinek van pénze. az edzőt pedig nem úgy érzem h súlyzókkal kínzom majd meg ilyenek. átvitt értelemben írtam. és azt is odaírtam h játékosan szeretném.és nem hiszem h tönkre tennénk ezzel.a házi orvosa is mondta h az egészsége miatt fontos lenne.és az iskolában is csinálnak már felüléseket meg egyéb dolgokat.a szülei is meg én is csak az egészsége miatt fogjuk tornára.

jah és nem kérnék azokból a válaszokból h ez a szülei hibája mert ti nem tudjátok mi áll az elhízása mögött és én se szeretnék arról beszélni.

amúgy meg az étrendjén is változtattunk.

2010. jún. 15. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!