Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a kedvenc főtt étele a...

Mi a kedvenc főtt étele a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Legyszi adjatok otleteket. Minden nap fozok, nagyon valtozatosan es kb semmit nem eszik meg. A paradicsomszoszos teszta az egyetlen amit igazan szeret, de abbol se a fozott hanem azt a béna bolti szoszt...mar nem tudom mit csinaljak amit megeszik.
2018. máj. 24. 07:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Az én fiam a paprikáscsirkét meg a sültcsirkecombot szereti nagyon de ő húsimádó. A rakott dolgokat is nagyon szereti, rakott brokkolit szoktam leginkább. Köretek közül a rizs és krumpli a kedvence, régen a tészta volt de már meg se eszi. :D zöldségek közül répa és brokkoli. 2,5 éves jó étvágyú kisfiú.


A kicsi 11 hónapos de vele nagy bajban leszek, ha elkezd válogatni. :/ sose evett meg akármit.

2018. máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Pizza

Nagyon szereti, hogy ő teheti rá, amit szeretne. Így, hogy ő "sütötte" mindig befalja. 😊

2018. máj. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Az én fiam is nagyon válogatós. A tésztaételeket szereti nagyon. Ezen kívülmegeszi még a sült krumplit, rántott húst, paprikás csirkét, gulyáslevest. És kb. ennyi. Semmi zöldséget nem eszik, gyümölcsből csak almát meg körtét. Nem eszik meg semmit amin tejföl, tejszín van. Ha megtudja hogy köze van a tojáshoz, akkor már nem kell neki (1x látta hogy nokedlit csinálok, azóta nem eszi azt sem). Az oviban állítólag jól eszik, mindent megkóstol, itthon meg semmi. Szendvics, virsli, kolbász, pogácsa. Ilyeneket eszik, az édesség bezzeg menne ezerrel.
2018. máj. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Gyermekem főtt étkezésben a könnyebb ételeket szereti, pl brokkoli/spenot/kelkáposzta/finomfőzelek, meggy/cseresznyeszosz, pl főtt krumplival, párolt csirkemellel, imádja a paradicsomos töltött paprikát darálthussal, spagettit, vagy csirkemájpöri rizzsel, ubival, egy kis sajttal, turogomboc, es levesek amik kevésbé fűszeresek


A nehezebb és olajosabb ételeket kerüli pl rakott káposzta, rántotta, sult krumpli, gyorsfagyasztott panirozott dolgok pl halrudacska, dinoszaurusz husik, hurka, kolbasz, szalonna, zsiros/vajas kenyér, felvágottakbol csak a pulykamellet eszi, nálunk a reggeliztetés a nehezebb, a nyerszöldségeket is keruli


Amiket szo szo megeszik, ha jobb nincs, csirkepöri tejföllel, palacsinta, rakott dolgok, pizza, stefánia szelet pl krumplipürével, bab/gulyásleves

2018. máj. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Semmit sem eszik meg amiben zöldség van. Remélem egyszer kinövi.

Jelenleg szaftos tésztákat, sült husikat rizzsel megeszi. De krumplit főzeléket nem.

Amit megevett nagy csodára tortilla tekercs hamburger husival salátával sajttal. Ezt hétvégén vendégségben csak ámultunk.

Levesek közül húslevest, krémleveseket. De piros leveseket pl gulyást nem.

Ha lehetne macisajton, pogácsán, virslin és joghurton élne.

2018. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém nagyon jó evő. Leginkább ezek a kedvencei: makaróni, krumplis tészta, csirkemell pörkölt főtt tésztával, édes-savanyú+rizs, füstölt sajtos paprikás csirkemell+rizs, rakott krumpli, húsleves, raguleves, borsóleves galuskával.

A pürésített ételeket, főzelékeket 9 hónapos kora óta nem hajlandó megenni. Nagyon szereti a zöldségeket, gyümölcsöket. Nekem ezt kell szabályoznom, képes lenne egy kiló epret megenni egyszerre.

Az édességeket nem szereti. Nagyon ritka, ha egy dörmi lecsúszik.

(2 éves fiú, 12 kg, a magasságát nem tudom de 98as ruhát hord)

2018. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Mi nagyon szeretjük a leveseket, így az mindig van otthon ebédre (persze ez a hétvégeket jelenti).

Az 5 éves kisfiam és a 3 éves kislányom ízlése nagyjából azonos: imádják a gyümölcsleveseket, a friss zöldségből készült krémleveseket, a kedvenc a tejszínes brokkolikrémleves, a hagymaleves, minden krémleves nagyon tejszínesen. A másik kedvenc a paradicsom leves, és valójában minden, ami paradicsomos.

Elég jóevők a gyerekeim. Imádják a szószos tésztás ételeket, húsból viszont csak a csirke fehér filézett részét eszik meg. Más húst meg sem kóstolnak, ha nem elég fehér, nem elég natúr.

A joghurtokat imádják, és mindent, ami joghurtos, tejszínes.

Talán azt tudom könnyebben összeszedni, mit nem szeretnek: a sajtokat vmiért nem eszik, ha pizzát készítünk, az Ő pizzájukra leheletvékony rétegben szabad csak sajtot reszelni, különben a fiam ledobja a teljes feltétet, a húst sem tűri a pizzán.

A húsokat összességében nem igazán szeretik.

Zöldségeket csak levesekben esznek, úgy viszont mindent megesznek. Frissen nyersen szívesen eszik az uborkát.

Gyümplcsöket nem túl gyakran, inkább hangulat kell hozzá.

És nagy szívfájdalmam, hogy nem tudom leszoktatni Őket a fehérkenyérről, pedig annyiféle, finomabbnál finomabb barnakenyeret, teljeskiőrlésű pékárut tettem már eléjük, de a fehérkenyér a kedvenc

2018. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Mindenféle leves: gulyás, paradicsom, tojás, zöldség, raguleves, fokhagymakrémleves, stb.

Húsok: rántva, sütve, pörköltnek.

Tipik gyorséttermi kaják (De mi főzzük!): spagetti, pizza, hamburger, lángos.

Édes dolgok: palacsinta, túrós zsömle, mákos guba, vargabéles, grízes tészta.

2018. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Enyém szerencsére jó evő, bár válogatósabb mint kicsinek. 2-3 éves koráig gyakorlatilag mindent megevett amit eléraktak. :-)


Kedvencei a tésztás ételek, leginkább a bolognai spagetti/lasagne, vagy a tonhalas és a spenótos-csirkés penne, de szinte mindegyiket szereti.

Pörkölt, csirkepaprikás nokedlivel, tojásos nokedli, rántott hús, fasírozott, rakott krumpli, töltött paprika.

Levesekből paradicsomleves, gyümölcsleves, borsóleves, húsos levesek(húsleves, ragu, gulyás) Zöldségleveseket csak krémlevesként szeret, azt is inkább a levesgolyó miatt eszi meg.

Amióta ovis, nem eszi meg a főtt zöldségeket, a répákat is kiválogatja a levesből. Rakott zöldségeket se szereti, csak a rizst és húst eszi meg belőle Inkább nyersen rágja a répát, karalábét, káposztát.

Főzelékből krumpli, borsó, bab, lencse, sárgaborsó (imádja), spenót, sóska

Krumplipüré ipari mennyiségben.

2018. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
A lepontozó írja már meg, hogy ő milyen tökéletes ételeket készít, ami a mi főztünk nyomába sem ér!
2018. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!