Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy a kisfiam...

Mit tehetnék, hogy a kisfiam megegye a húst?

Figyelt kérdés

Lassan két éves kisfiam nem akarja megennyi a húst, bárhogy főzöm neki. A fasírtot rántott husit

virslit néha és halrudacskát megeszi de màsféle húst is kéne ennie.

Minden fajta zöldséget megeszik válogatás nélkül, a tésztát és krumplit is mártással vagy anélkül. Kedvencs csemegéje a kenyér magában. Nem szokott kapni olyan gyakran édességet és nasit, sútit sem direkt ezért hogy főtt ételt egyen.

Sokat iszik, sok foga kibújt már. Ha valakinek van tippje vagy volt ilyen helyzetben kérem írjon.

Igyekszem változatosan főzni de sehogy se jön össze... :(


2018. máj. 28. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Én szeríntem ne erőltesd!Majd biztos megeszi
2018. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Várd meg míg nagyobb lesz, fog ez még változni. 5-6 évesen már biztosan megeszi, addig is próbálgasd, kínálgasd, de ne erőltesd. Az én lányom is ilyen volt, most 6 éves és már szereti, megeszi.

Spagetti esetleg?

2018. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pástétom, húskrém esetleg? Persze ez csak akkor működik, ha a hús állagát nem kedveli. De egy próbát megér, csirkehúskrém, tonhalkrém receptek vannak a neten.
2018. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Az én 3 éves lányom sem eszik nagyon húst. A darált hússal nincs gondja. De minden mással általában igen. Valószínűleg lusta megrágni. Mert ha nagyon apróra felvágom ,akkor nem zavarja (persze, puha legyen). Valamint egy évben kb 3-4 szer eszik rendes formában husit 2-3 falatot a saját kérésére. A felvágottak között is elég válogatós.
2018. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Miért KÉNE ENNIE?


29 vagyok, világ életemben alig ettem és eszek húst, mert már gyerekként is megfeküdte a gyomromat.


Anyáék helyesen nem erőltették. A fasírt, hurka, megy, belsőségeket is imádom, de pl a száraz húsok nem (csirkemell, karaj, am színhús).

2018. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

Én sem értem, miért erőlteted ennyire.


Miért kéne másmilyen húsokat is ennie? Lehet nem szereti... Erre nem gondoltál?

2018. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

fasírt, rántott hús, virsli, halrudacska... ez pont kettővel töb, mint amit az én 7évesem megeszik.

milyen húst kellene még ennie?

a fasírtot is lehet csirkéből, pulykából. a rántott is lehet bármiféle. miért kellene FŐTT húst ennie?

2018. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Ne erőltesd. Nem csak kegyetlen, de még csak nem is egészséges.
2018. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem szoktam erőltetni ha nem eszi akkor hagyom. Próbálkozom xde nem erősködöm csak próbàlkozom. Szeretném ha valami úton módon megenné de köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2018. máj. 28. 16:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Lányom 2 évesen csak a darált húst ette egytálételben (pl rakott kel), a sült halat, meg a párizsit. Más húst nem nagyon. Aztán 4 éves korában egyik ebédnél csak sült húst kért köret nélkül, azóta megeszi. Ha néha eszik valamilyen húst, főleg ha tejterméket, tojást is eszik, nincs miért aggódni.
2018. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!