Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan akinek pajzsmiri...

Van itt olyan akinek pajzsmirigy betegsége van a gyerekének? Hogy dolgoztátok fel? Hogy tudtok vele együtt élni?

Figyelt kérdés
Fiam 6 éves eléggé pufók. Feltűnt, hogy alig eszik sokat mozog mégis egyre hízik. Gyerekorvos engem szidott folyton, hogy biztos tömöm nasival. Az én háziorvosom javaslatára magán úton elmentünk endokrinológushoz. Ahol kiderült egész életében hormon kezelésre szorul és mellé kell műtét is ha nagyobb lesz. Nagyon bántják az oviban a súlya miatt, családot is megszólják. Emiatt nem szeret már most közösségbe járni. Nyáron fogják beállítani a gyógyszert valamint mintát vesznek a nyaki pajzsmirigyből. Próbálom őt megvédeni de egyre nehezebb. Nagyon aggódok mi lesz később??
2018. jún. 5. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj! Beállítják a gyógyszert és a testsúlya is normalizálódni fog. És máris nem fogják bántani.


Ez nem tragédia. Igen hozzá kell majd szokni, nektek is, neki is. De ezzel vígan együtt lehet élni.


Nagyon sok pajzsmirigy problémával élő ember van a világon, és nem is tudod róluk.

Kb 30 nővel dolgozom együtt és 5-6 szed gyógyszert pajzsmirigyre.

2018. jún. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Maradj nyugodt és örülj, hogy kezelhető a dolog. Adj neki sok szeretetet és éreztesd vele, hogy te illetve ti, a családja, elfogadjátok őt olyannak amilyen. Csúfolódókkal nem kell foglalkozni, majd megunják ha azt látják a gyerekedet nem érdekli. Szóval téged se érdekeljen. Mindenkinek van olyan tulajdonsága ami miatt lehetne csúfolni, de mégis csak egy-két gyerek esik ennek áldozatául. Törekedj arra, hogy legyen magabiztossága és legyen valami amivel a "hibáját" tudja kompenzálni. Pl. tipikus példa, hogy a kövér embereknek milyen jó a humorérzékük. Biztosan a te gyerekednek is van valamilyen pozitív tulajdonsága, ami másokban nincs meg.
2018. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább örülj neki, hogy ilyen normális dokid van, és időben léptetek. Nekem anno anyám vállat vont, nem vitt el kivizsgálásokra. Gyerekként, kamaszként lelkileg tönkretett az állandó gúnyolódás, nagyon sokáig nem volt felnőttként sem párkapcsolatom, mert hozzászoktam ahhoz, hogy engem csak lenézni lehet.

Anyám, nagyszülők meg elintézték annyival, hogy ezt örököltem, meg sokat eszek.

Nagyon sok evészavar következett ebből kamaszként, először nem mertem mások előtt enni, mert bennem volt, ha valaki meglát enni, azt gondolja majd, hogy zabálok, mindig zabálok. Később meg átcsapott ez falási rohamokba, egyre többet és többet ettem, mert nekem már úgyis mindegy, és akkor legalább finom. Sajnos a mai napig ez a stresszoldó technikám, nagyon keményen küszködöm a fogyással.

Huszonévesen derült ki a pajzsmirigygond, akkor is véletlenül, nőgyógyászati gondok miatt. Bár a gyógyszerrel rendbe rakták, és azt leszámítva, hogy azt szedem életem végéig, hivatalosan nincs bajom, a túlsúllyal és az ebből adódó egyéb problémákkal életem végéig küszködni fogok.


Én azt kívánom, bár odafigyelt volna ennyire anyám, hogy ne hagyta volna rá a gyerekorvosra, hogy ne egyek annyit és cső, bár lett volna a környezetben olyan, aki felhívta volna rá a figyelmét, hogy mitől lehet ez. (Ő is PM-es egyébként, utána ment el magát kivizsgáltatni, mikor nálam kiderült, hogy ettől van sok gondom...)

A fiad még fiatal. Túlsúlyos és az ebből adódó problémákkal meg kell küzdenie, sajnos a gyerekek kegyetlenek, ezzel nem tudsz mit kezdeni. De ha a gyógyszerrel rendbe rakják, jártok kontrollra, elvégzik később a szükséges kivizsgálásokat - és emellett odafigyeltek a megfelelő étkezésre is, akkor kamaszkorára ezek a gondok megoldódhatnak. És ha általánosban nem is fogják elfelejteni, hogy ő volt a kis dagigyerek, legkésőbb gimiben tiszta lappal kezdhet.


Egyébként a hormonkezelés mellett lehet teljes életet élni, emiatt nem kell aggódnod. :)

2018. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jo, de biztos h normalis, dietas etelt eszik csak, es abbol is normalis adagot?

Mert a rossz taplalkozas amugy okozhat pajzsmirigy problemakat...

2018. jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!