Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pajzsmirigy alul működés és...

Pajzsmirigy alul működés és PCOS együtt. Milyen étrendet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy régebbi. Ez miatt hagytam el a laktózt, ha lehet akkor tejtermékből "erjesztettet" fogyasztok, kefírt, túrót, és persze laktózmentes tejet. Szójatejet nem mert az gátolja a gyógyszerem felszívódását. Tésztaféléket hanyagolom, kenyérből a fehéret se eszem meg.

Most az állandóan ellenőrzött Tsh-m mellett is híztam 10-15 kilót az elmúlt néhány hónapban- kivizsgálnak PCOS-re is. (Szerencsére nem otthon élünk, hogy egy évet, megfoganás nélküli szexuális életet, meg ilyeneket ki kelljen várni, elküldtek rögtön.)


Mivel sok tünet stimmel (hajhullás, aknés bőr, hirtelen hízás, stb), ezért nagy a valószínűsége, hogy a pajzsmirigy mellé benyaltam egy ilyet is.


A kettő étrendjét hogy egyeztetitek? Mit ehetek egyáltalán?


Már a pajzsmirigy is szenvedés volt, mert tejtermék- tészta-zsömle függő vagyok voltam. Mit tehetek, hogy jobban legyek? Nem akarok tovább hízni, de éhezni se.


(A sport ebben az esetben nem oszt nem szoroz, ugyanannyit járok, mint eddig, mégis híztam a hormonok miatt. :/ )



2014. nov. 28. 19:23
 1/2 anonim válasza:

Bár még én sem vagyok igazán járatos a dologban, nemrég derült ki a bajom, azt írom le, ami nekem segített IR és pajzsmirigy mellett:

- semmi cukor, eritritet használok (baromira nem hiányoznak a cukros dolgok)

- reggel semmi tej, a gyógyszer felszívódása miatt

- A szervezetünk reggel viseli legnehezebben a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, így ilyenkor szigorúan tilos "félrelépni", lehetőleg valami teljes kiőrlésű dolog legyen, bár én általában csökkentett szénhidráttartalmú dolgokat eszem

- délelőtt valami gyors felszívódású, pl. pár keksz (zabot szoktam én kávéval)ilyenkor jobb az inzulinérzékenység

- délben mehet a husi zöldséggel, vagy barna rizs, főzelékek saját anyaggal vagy kevés és megfelelő lisztből készült rántással sűrítve, feltétnek tojás vagy virsli, ami tilos: lenmag, káposztafélék, spenót, brokkoli, a pajzsmirigy miatt, szóval minden tiltott, szénsavas dolgok szintén tilosak

- délután jöhet a gyors, pl. gyümölcs

- este ehetünk még egyszer az ebédünkből, ha maradt, csak kevesebbet, vagy ehetünk ennek megfelelő mennyiségű kenyeret, stb., én saját készítésű, túró alapú, szénhidrátcsökkentett pogácsámat szoktam enni

2014. dec. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

[link]


ez a táplázat segít

2014. dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!