Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 éves mennyire tud...

Egy 2 éves mennyire tud visszaemlékezni a babakorára? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

4 hónaposan érte egy trauma, vadonatúj babakocsi kereke kiesett és ahogy emeltem meg a padkára kicsúszott a babakocsiból és rá a járdára, fejét ütötte be rögtön kórház, 2 napig bent voltunk, szerencsére nem lett baja, csak lett egy púp a fején.

Most múlt 2 éves, szoktuk játszani hogy facebookon mutogatom,papát-mamát-apát stb a képeiket, és mondogatja ki kicsoda.

Nos volt egy kép hogy papa,mama,és én toljuk őt babakocsiba, és mondom neki hogy te ott alszol a babakocsiba (az a babakocsi volt amúgy amibe történt a dolog)

Erre megijedt mondja Nem nem, paff.. Mondom mi volt paff? Erre mondja a nevét hogy ő volt paff, mondom emlékszel hogy kiestél a babakocsiból? Mondja igen, kérdeztem midet ütötted meg és mondta hogy a fejét mutatta is, majd megint mondta hogy babakocsi paff..

Még a hideg is kirázott, lehetséges szerintetek hogy emlékszik erre a tragédiára? Én ott akkora sokkot kaptam hogy nem szoktuk emlegetni ezt a dolgot, szerintem még soha nem mondtam neki hogy mi történt.

Ez nem is az első ilyen eset, múltkor mentünk keresztelőre, meséltem neki hogy neked is volt mondta hogy emlékszik hogy fejét leöntötték vízzel, aztán mikor ültünk autóba hirtelen rámutatott a templomra hogy ott keresztelték őt, pedig akkor is lehetett 14 hónapos körül.

Ezek véletlenek lennének? Lehet hogy 2-3 éves korig ilyen hosszú a memóriájuk és idővel felejtünk csak? Ezt még el is tudom képzelni, na de babakorig elég hihetetlen nekem hogy emlékszik, de tök magától mondta a dolgot..

Nálatok nem volt hasonló,?


2018. jún. 13. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Egy barátnőm 2 éves kislánya épp a napokban mesélte el a születését. Anyuka terpeszben ült, a lábai között a kislány, és elkezdett mutogatni a barátnőmre, hogy víz, alagút, csúszik... Ritka, de van ilyen. 😊
2018. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem tud visszaemlékezni, csak belemagyarázod, bocs. Aztán ki tudja. Nekem is vannak kb. kétves kori emlékeim és elvileg az sem lehetne. De alapvetően nem nagyon hiszek az ilyesmiben.
2018. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
véletlen. biztosan nem emlékszik rá.
2018. jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
A fiam 1evesen egyszer lecsúszott a csúszdán amitől nagyon megijedt, most múlt 3 és még mindig nem tudjuk ravenni hogy újra csússzon..de nem is eröltetjük. Majd egyszer..
2018. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elképzelhetönek tartom.

Nővérem kisfia azt mesélte milyen volt az anyukája hasában.

Igazából nem tudjuk..

A szkeptikusok kapásból rávágják, hogy nem.

Ez olyan mint a vallás...reinkarnáció..halál utáni dolgok...vagy elhiszed vagy nem.Bizonyíték nincs.

2018. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Pont, hogy minél kisebb a gyermek, annál könnyebben emlékszik. Mire 5-6 éves lesz, rohamosan felejti az 5 éves kor előtti emlékeit, bár néhány megmarad, akár 2-3 éves koráról, de azelőttről már nem.


Viszont 2-3 évesen simán emlékszik akár az anyaméhre is, sőt...


A tudatalattiról ne mis beszélve, tehát amire nem emlékszünk, az is hat ránk. Ajánlom a kedves szkeptikusok figyelmébe a pszichológiai alapjait és alapítói munkásságát:


Carl Gustav Jung

Sigmund Freud.

2018. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam, ennyire véletlenek nincsenek, csak tök rossz érzés hogy ez megmaradt benne, örültem volna ha elfelejti :)

Köszönöm szépen a pozitív válaszokat!

2018. jún. 13. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekem is elejt néha olyan mondatokat ami kicsit meglep hogy emlékszik, nem is igen törődtem vele igy csak nagyjábol emlékszem miket mondott eddig ami babakori emlék.

Egyik amikor 8 hosan hatalmasat esett hanyatt a fürdőszoba padlóján, akkoriban kezdett felállni, ezt 3 évesen emlegette fel mikor szoltam vigyázz csuszik, válaszolt hogy tudja mert már elesett ott.

Másik amikor amolyan sufniban pakoltam a "régi" babakocsiját, 4 évesen megkérdezte, hol van rola a nyuszis csörgő.

Vagy egyszer meséltem neki hogy babakorában a szobában volt a hűtő, erre számbol kivette a szot es folytatta, hogy "igen,ki is pakoltamm (amikor uszott a szőnyeg a huslevesben én gyakoroltam hogy nem kéne szivbajt kapnom, ő még mászo baba volt)


Engem néha az tagloz inkább le, hogy mik eszébe jutnak. Pl multkor a boltban vett nekem egy kubut (beletette a kosárba az övé mellé hogy ezt neked veszem), kérdeztem miért kapom es emlitette hogy mert latszik hogy en is szeretem mert multkor megittam az övét és akkor ne csak neki vegyünk hanem anyának is. :)

2018. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%
Nem emlékszik magától nem ,3 éves kor elöttröl nem emlékeznek az emberek a képek amik készültek mutogatod,stb ara igen ,én magamtól 3 éves kor elötti dolgokra nem emlékszem viszont emlékszem hogy anyuék mesélték hogy kicsi koromban hol laktunk ki vigyázott rám stb önnálo emlékem csak 4-5 éves koromtol vannak ,nagyszüleimröl meg a házról,sütötök evésröl ,piacozásrol,templomba járásrol stb ugyan ez van gyerekeknél is.
2018. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!