Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztaltad gyermekednél...

Tapasztaltad gyermekednél Freud elméletét?

Figyelt kérdés
Freud szerint a fiúk irigylik apjukat és szerelmesek az anyjukba, a lányok pedig leértékelik anyjukat és haragudnak rá, hogy nekik nincs fütyijük. Érzékelted ezt a gyermekednél? Ha igen, milyen formában? Ez természetesen kicsikre érvényes, 5 év alatt.
2018. jún. 17. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3 éves kislányom nagyon anyás, imád engem, véletlenül se értékel le vagy haragszik rám. Az apukáját is nagyon szereti, de nincs benne féltékenység vagy ilyesmi. Ha pl. látja, hogy ölelkezünk, nem tolja el egyikünket sem, kéri, hogy hadd jöjjön ő is :)
2018. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez az elmélet nem így hangzott, bár közel 10 éve tanultam. Nagyon leegyszerűsítetted.
2018. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem te alaposan leegyszerűsíted és eltorzítod Freud elméletét. Amit nem is lehetne pár mondatban leírni.


Kisfiam szereti az anyukáját, ugyanakkor vele aránytalanul több a konfliktusa. Engem afféle falkavezérnek tekint otthon. Velem jobban szeret együtt dolgozni, beszélgetni stb. Ha viszont ki kell szolgálni, vagy baja van, akkor mindig anyát szólítja. Érzem, hogy hozzám hasonlítja magát, ill. a velem való szövetséget keresi ("mi, férfiak"). Rivalizálást gyakorlatilag nem érzek, igaz, sosem letörni akarom az akaratát, hanem inkább meggyőzni.

2018. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok nem ilyen direkt módon nyilvánulnak meg, de a fejlődéslélektani állomásokat azért nagyjából minden gyereknél be lehet azonosítani, ha valaki ért hozzá. Saját gyereken szerintem nehezebb.

Nekem fiaim vannak, de a nagyot ötéves koráig egyedül neveltem, úgyhogy nála nem tudom, mennyire volt erős ez az anyaszerelem, mivel apa nem volt, akivel versengjen.

A kisebbik meg még kicsi, 2.5 éves, nála azt látom, hogy mindkettőnket egyformán igényel, de akár napi szinten változik, hogy kit jobban. Van, amikor csak apát akarja, van, amikor csak engem.

2018. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van 5 év alatti fiam is és lányon is, egyik sem tűnt fel hogy így lenne
2018. jún. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Sok válaszadó nagyon el van tévedve. A jelenkori, kísérleteken és tudományos eszköztáron alapuló pszichológia egyáltalán nem fogadja el Freud elméleteit. Semmi bizonyíték nincs rá (cáfolat pedig ezer) és a 21. században illene az ilyen spekulatív elméleteket a helyén kezelnünk: fantazmagóriaként.
2018. júl. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magamon és a testvéremen is tapasztaltam hasonlókat. Például a húgom 5 éves kora körül azt hangoztatta, hogy ha felnő, apánk lesz a férje, és amikor a család többi tagja megpróbált rávilágítani, hogy apának már anya a felesége, rávágta, hogy nem érdekli. Ez elég bizonyíték?
2018. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!