Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel Istenben? Mikor...

Miért hiszel Istenben? Mikor tapasztaltad meg Isten segítő erejét?

Figyelt kérdés
2018. jún. 4. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Ha megkérsz hogy kísérjelek át az úton mert öreg vagy átkísérlek, ha egy sms-t akarsz küldeni valakinek, de nincs nálad se telefon se pénz én küldök, ha hiányzik pár forint a busz/ vonatjegyedhez én adok, csak kérni kell, meg hát miért ne higgyek magamba ><?
2018. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus ***** válasza:

Szia


1. Ahogyan egy embert meg lehet ismerni ha sok sok információd van róla, ugyan úgy Istent is meg lehet ismerni ha sokat tanulsz róla. És mivel ismerem annyira hogy bizzak teljes mértékben benne, ezért hiszek is neki/benne.

2. Nehéz volt megtanulni és elfogadni azt, hogy Isten tanításait alkalmazzam az életemben bűnös hajlamaim, a neveltetés és más okok miatt...De ahogyan egyre inkább azt tettem amire Krisztus tanít, jobban kezdtem értékelni, mivel tapasztaltam az áldásait, és ez megerősített engem abban, hogy Isten őszintén szeret engem. „Fiam, ha Jehova fegyelmez, ne utasítsd el. . ., mert akit szeret Jehova, azt megfegyelmezi” – mondja a Példabeszédek 3:11, 12.


Sokkal jobbak lettek a munkatársaimmal, ismerőseimmel a kapcsolataim, na és a családi életem jobb minőségü lett, ami talán a legfontosabb számomra. Leginkább a nehéz helyzetekben tapasztaltam, hogyan segít nekem, sokszor embereket használva fel a támogatásomra.

Most sem mindig künnyű azt tenni, amit elvár Isten tőlem, amikor kritikus helyzetben kell döntést hozni. De mivel már tapasztaltam az Istennek való engedelmesség áldásait, ezért akkor is Neki tetszően döntök, ha másként szeretnék...

Soha nem felejtem el, hogy Jehova a legjobbat szeretné nekem.

2018. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az emberi kapcsolataimban tapasztalom meg. Türelmesebb vagyok, könnyebben meg tudok bocsátani, és könnyebben bocsánatot tudok kérni attól, akit megbántottam. A konfliktusokban mutatkozik ez meg leginkább, mert Isten segít uralkodni az indulatokon, vagy segít elkerülni a konfliktust. Engem a legjobban a saját hibáim tudnak bántani. Amikor utólag jövök rá, hogy egy helyzetet rosszul kezeltem. Ezeket a hibákat közvetve, vagy közvetlenül a bűneim okozzák, amik ellen csak Isten segítségével, Jézus parancsolataival az ige által tudok hatékonyan küzdeni.
2018. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!