Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányommal szemben...

2 éves kislányommal szemben gyakran elvesztem az önkontrollt és türelmetlen hisztérika leszek. Sajnos egyáltalán nincs segítségem és éjjel-nappal együtt vagyunk.1 órára sem tudok elszakadni mellőleés ebbe már kezdek beleőrülni. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Próbálok türelemmel lenni iránta, de csak ideig óráig megy aztán amikor már ötször kérem h ne csinálja ezt vagy azt akkor kezd felmenni a pumpa és üvöltök vele, csapkodok stb.

Utána persze rettenetesen bánt és szétbőgöm az agyam, hogy rossz anya vagyok..pedig igyekszem de annyira nehéz.

Legalább néha el tudnék szakadni tőle biztos könnyebb lenne, de túl sok gondom van és egyedül vagyok ezzel a problémával. Mondjátok hogy nem én vagyok az egyetlen aki elvezsti a fejét a gyerekével szemben??!! Beleőrülök a lelkifurdalásba és a sírást már 2 órája nem tudom abbahagyni...


2010. jún. 16. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, dehogy vagy egyedül! Mintha én írtam volna, csak nekem van egy 3 hós kislányom is mellette:-)

Én ugyanígy vagyok, minden este elhatározom, hogy ennek másképp kell lennie, mert ez így nem mehet tovább, de megint felmegy a pumpa...

VAn pár nap, mikor minden rendben, és nincs gond, és jól elvagyunk, de aztán megint történik valami és kezdődik előlről...

Foghatom arra, hogy baromi fáradt vagyok, mindkét lányom szar alvó, utoljára fekszem, elsőnek kelek, egész nap a két kicsivel vagyok bezárva (vagy szar idő van, vagy esik, vagy 40 fok van és bárányhimlősek is voltunk, 3 hónapja alig mozdultam ki) pedig nagyon igénylem a társaságot, ha csak a szomszéddal való sétát is...

Szóval ne aggódj, egyedül nem vagy, de jó lenne azért változtatnunk. Kellene valami, ahol levezetheted a feszültséged. Pl egy kis sport.

Én is most állok neki, és mivel elmenni nem tudok, marad az itthoni torna, ha ügyesen bevonod gyermeked, ő is élvezni fogja, és máris van közös nevetős porgram, és oldódik a feszültség is!

Amúgy merre laksz? Párod sincs? Vagy egy kedves szomszéd, sétaparner, akivel legalább néha beszélgethtnél és kiönthetnéd a szíved?

Nekem írhatsz, akár privit is!

2010. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem, nem csak te vagy így előfordul mindenkivel hogy elveszti a türelmét.A gyerekhez nagyon nagy türelem kel!Ha már így van hogy mindig vele kell lenned akkor vidd ki sűrűn sétálni játszani hogy kifáradjon.Ha még nagyobb lesz még jobbam nem lesz majd türelmed mert akkor meg mindig kérdezgetni fog akkor az meg még idegesítőbb lesz.Úgy hogy türelem és rengeteg foglalkozás játék
2010. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Az én párom alig van itthon, most jelenleg külföldön van két hétig... hasonlóak a gondjaim nekem is. Próbálok mindig türelmes lenni de én sem vagyok fából, van hogy én is bal lábbal kelek és az sajna rányomja a bélyegét az egész napra, sokszor a gyerekre is. Utána amint megnyugszom mindig elmondom a fiamnak hogy ne haragudjon, nagyon szeretem, nem rá haragszom... elmagyarázom neki mi a helyzet. 14 hónapos vagy megérti vagy nem. De így legalább nem érzem olyan rosszul magam utána. Jól megpuszilgatom, játszom vele, és igyekszem a gondjaimat félretenni nehogy megbántsam, persze ez nem mindig könnyű. Kitartás neked is.

Néha tényleg jó lenne egyedül pisilni menni, amikor nem jön utánam a gyerek :) De ez így van rendjén. :)

2010. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy ahogy írjátok: még pisilni se tudok egyedül...

Köszi a válaszokat sokat segített, így talán már el tudok vhogy aludni.

Közben kaptam egy hírt hogy újra indult aza jóga csoport ahpvá korábban jártam..úgyhogy valahogy de megoldom és megyek :)))))

Jó éjt Nektek!

2010. jún. 16. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy egyedül. Bár én nem panaszkodhatok, mert anyukám sokat vigyáz a gyerekemre, így tudok néha el-elmenni a dolgomra, vásárolni, ügyintézni, stb. Hol laktok, esetleg egy-két órára (a saját kislányommal együtt, nálunk) vigyázhatnék a Tiédre is, ha elfogadja, hogy egy "idegen néni" játszik vele, vagy mondjuk lent a játszótéren is akár :) (Zuglói vagyok).
2010. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, sajna nálam is törik a mécses... Mintha az első választ én írtam volna, nálam is két lány és bizony borzalom, amikor a nagy felüvölti a kicsit , aki ezmiatt óriási üvöltésbe kezd... és ez amikor a nap folyamán sokadszorra, emellett a dacos nagy igencsak dacos, a kicsi szopizna és igényelné, hogy játszak vele is... nehéz, nagyon nehéz egyedül... Ma biztos front is volt, nagyon nem bírtam én sem magammal, engem is gyötör a lelkiismeret, mert többször is veszekedtem a nagylányommal és ha belegondolok utólag, nem is volt miért :( hát bocsánatot kértem tőle mikor altattam el, olyan aranyos volt, összebújtunk, úgy aludt el. Gondolkodni kell, mielőtt valami olyat mondunk, amivel megbánthatjuk azt, akit a legjobban szeretünk.
2010. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!