Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 7 hónapos kislányom nem...

A 7 hónapos kislányom nem fordul hátrol hasra ( hason fekve se szeret nagyon lenni, nem köti le semmi). Hasrol is akkor fordul már meg ha felmérgelte egy kicsit magát. Mit tudok tenni hogy forogjon? Baj hogy enyi idősen nem csinálja a fordulást?

Figyelt kérdés
2018. jún. 21. 00:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen baj. Gyerekorvos hova irányított?
2018. jún. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Le van maradva sajnos. Gyermekorvos tud továbbküldeni!
2018. jún. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Igen,baj. Hónapokal ezelőtt már fel kellett volna tűnjön a kontrollokon. Irány egy Dévényes gyógytornász. A gyerekorvos esélyes sajnos,hogy csak legyinten fog,hogy lusta. pedig lusta gyerek nics. Csak feszes vagy hipotón.
2018. jún. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Nekem konkrétan kéz gyógytornász mondta a 7 hos fiamra (Devenyes és egy a Gezenguz akapitvanyban), hogy ha akarna tudna forogni, csak nem akar. Nagyon hamar kezdett kuszni és csak hason akart lenni. Tanitottak egy mozdulatsort, hogy otthon gyakoroljuk naponta legalább háromszor és alkalmanként ötször mindkét oldalra. Az első alkalommal megmutatta, higy tud forogni... szóval van lusta gyerek.


Mindenképp vidd el gyigytornaszhoz nézzenek ra, ennyi idősen kellene már forognia, lehet csak egy mozdulat nincs meg neki, de az is lehet, hogy fejleszteni kell azt pedig jobb mielőbb elkezdeni.

2018. jún. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Szia.Első kisfiam ilyen volt nekem is,de sikerült 2-3hét alatt megoldanom.Hasra tettem,napi többször és játszottam vele.A youtubon vannak videók,h hogy kell a babát forgatni,ösztönözni,h forogjon.Most a második fiammal 7 honapos,forog ,mászik,feláll.Azt hozza teszem,ő is utalt hason lenni.Naponta többször hason játszottam vele,és forgattam is,3-4 honapos kora óta.
2018. jún. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Igen baj, nem is értem hogy nem tűnt fel eddig sem a gyerekorvosnak, sem a védőnőnek???
2018. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hogy nem tűnt fel eddig? Hát nem azért de a ti gyerekeiteket 2hetesen forgott? A nagy könyv fél éves koràra mondja ezeket a dolgokat tehát annyira nincs ő elkésve. Akkora probléma biztos nem lehet, ha az egyiket megcsinàlja az teljesen mindegy hogy akkor amikor felidegesíti magát. De egy gyógytornàsz biztosan tud segíteni.Az enyém is lusti de nekem is azt mondtàk, hogy meg tudja csinàlni csak nagyobb a súlya és egy kicsit lustàbb az àtlagnàl. Nyugi rendben lesztek.
2018. jún. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Lányommal is ez volt, neurológist keress, nekünk ő írt ki tornát.
2018. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%

7-es,mielőtt okoskodsz:figyelemfelhívó a kérdező által leírt "nem köti le semmi"és "hason se szeret lenni". Senki nem mondta,hogy 2 hetesen forogni kell.


Érdemes lenne tudni,hogy hányk kg? Az én 3,5 évesem most 15, ismerős 9 hónaposa 10kg! ,persze,hogy nem bírja. Így nem is foglalkoznakk fele,hanem ültetik a tiltás ellenére....

2018. jún. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A gyermek orvosunk nem mondott semmit!


Mondjuk a Lányom 8400 g 7 honaposan!Nem tudom hogy ez menyire befolyasolja hogy nem nagyon forodul át!

Kitekeredik ugy mint egy C betü és annyi!

2018. jún. 22. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!