Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesek Anyukái, hogy kezelit...

2 évesek Anyukái, hogy kezelitek/viselitek a dackorszakot? Leginkább azok válaszát várom, akik otthon maradtak vele, nem bölcsis a gyerek.

Figyelt kérdés

2018. jún. 22. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Februárban lett 2, egyenlőre nem jelentkezett ez a dolog
2018. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Nehezen nèha. 27 hós lány,már verekszik,rúg harap,viszont 1 szót sem mond. Így nem egyszerű,de kitartok :)
2018. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az enyém most lesz 2 éves, fiú. Eddig is voltak "kirohanasai", na de az elmúlt napokban a déli alvásnál majd, hogy kikaparja a szemem. Folyton mar, rúg, harap. Kezdek besokallni, remélem hamar túljutunk rajta. Mindegy mit csinálok neki nem jó semmi.
2018. jún. 22. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most már nehezen. Nemsokára 3 lesz, de egyre rosszabb. :)

Érdekes, hogy amióta megindult a beszéde (megkésett beszédfejlődésű), sokkal nehezebb megtalálni vele a hangot. Még jobban frusztrálja, hogy nem tehet meg mindent.

2018. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

2 éves,nem bölcsis kisfiú, nagyon változó a dolog.

Egész héten szófogadó volt, nem volt szinte egy hiszti sem, tök jól aludt, előtte való 2 hétben meg már a falnak mentem volna, mindenért ordított, mindenre nem-et mondott, direkt hergelte magát, nyűgös volt sokszor.

Szóval nálunk ez a dackorszak tök hullámvölgy, vannak jobb meg rosszabb időszakok, és minden ugyanabba a mederbe zajlik pedig.

Amúgy először türelmesen kezelem,leguggolok hozzá,próbálom csírába elfojtani, ha már látom hogy direkt hergeli magát, hagyom hadd dühöngje ki magát , hamar lenyugszik aztán megbeszéljük.

Nap végére ha rosszabb napot élünk sokszor zsong a fejem, de mindig tudom hogy ez el fog múlni, ilyenkor sokat segít ha beülök egy kád vízbe míg férjem el van vele, vagy csak simán netezek egyet, bármit csak legalább fél órára aznap szakadjak ki belőle.

2018. jún. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk az válik be a legtöbbször ha játékosan próbáljuk a problémákat megoldani, megnevettetéssel tudom a fiam kizökkenteni a nehéz szitukban. Persze ha már eleve én is feszült vagyok vagy a kishugával egyszerre tör ki a hiszti akkor türelmem és időm sincs kitalálni vmi vicceset és ilyenkor szimplán hangosan rászólok, de ez meg egyik fülén be, a másikon ki vagy épp csak felhergelem vele.

Fiam augusztus elején lesz 2 és fél, lányom pedig akkor lesz 1 éves.

Kitartás. Kellenek a korlátok, de fontos hogy ne mindig az hallja hogy NEM.

2018. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

26 hónapos kisfiúval vagyok itthon.Sodródom az árral.Nálunk is vannak nyugodtabb és kevésbé nyugodt napok,mindig az adott helyzethez alkalmazkodom.Például legtöbbször beválik a figyelemelterelés,de a múltkor nem sikerült és csak kapkodtam,hogy jobb legyen.Végül kivártam a hiszti végét,ennyi.

Nem is akarom mindig megoldani,hogy nyugi legyen,rájöttem,hogy néha semmi sem használ.

Addig is,amíg elmúlik ez a korszak,lesznek biztos keményebb szituk is,na ahhoz gyűjtök erőt :)

Ha csupán ennyivel megúsznánk,annak már örülnék.

2018. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!