Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is előfordult már,...

Másnál is előfordult már, hogy a 4 éves körüli picije sosem játszik egyedül? Gyerektársaság híjján, otthon, csak anya meg apa a jó, ha folyamatosan játszik vele.

Figyelt kérdés
Első baba, és én vagyok a hibás, mert túlféltettem és nem hagytam soha magára. Most viszont már nagy, és úgy képzelném, hogy kicsit tudna építeni vagy babázni egyedül is. Persze, a nap nagy része közös programokkal telne, (mese olvasás, kártya stb) Az az igazság, hogy a férjemmel feszültek meg fáradtak vagyunk sokszor, mert vàltjuk egymást a kislànyomnál folyamatosan a játékaiban. Másnál is volt ilyen gond?Hogy lehet megtanítani vagy rávezetni, hogy lefoglalja magát egyedül?

2017. nov. 13. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
hát eddig kellett volna kialakítani nála ezeket a dolgokat, de még most sem késő, én azt próbálnám meg, hogy ne üljetek otthon, keressetek olyan közösségeket, ahol - akárcsak az oviban - látja hogy más gyerek hogyan játszik a játékaival....fontos lenne hogy keressetek neki gyerektársaságot...nem tudom hol élsz, de tőlem az sem állna távol, hogy a kisváros facebook oldalán, ahol lakom, feladjak akár egy hirdetést is, hogy játszó pajtást keresünk...
2017. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Ettől szerintem mindenki feszkós lenne, ha folyamat kène egy gyereket szórakoztatni... Oviba nem jár??
2017. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De,persze ovis. Járunk gyerektársaságba is( úgy értettem, h tesó nincs), játszóházba stb, akkor teljesen jól elvan. De nyilván van olyan hétvége, vagy betegség stb, hogy csak mi vagyunk egymásnak. És igazából azt nemtudom, hogy hogy tanítsam meg, hogy egy 20 percig foglalja el magát. Ha rajzol, akkor is igényli, h mellé üljünk. De amúgy meg imádja az ovit, nincs ránk ragadva. Ja, és mesét nézni se szeret, csak hallgatni a meseolvasást, bár ezt annyira nem is erőltettem.
2017. nov. 13. 18:44
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Hangoskönyv jó megoldás lehet, akkor nem nektek kell mesélni. Plusz pl rajzolásnál is hagyd magára mindig kicsit tovább. Egyszerűen közöld vele, hogy te közben pl megcsinálod az ebédhez a salátát...nem kell túlragozni. Ha ellenkezik, akkor is szükséges.
2017. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Naja vegul.is mit tud csinalni ha otthagyod egyeful jatszani talan odakotoz? 1.megkerdezed mivel akar jatszani

2.) Eloveszed es kozben elmagyarazod hogy te most fozni szeretnel mert akkor nő nagyra ha sokat eszik.beszeld megvele megis mennyi idore van szukseged. Még nem ertik az idot, ha azt mondod 10 perc, azt hiheti 10 óra...mondd hogy "keszits nekem 10 rajzot és megszamoljuk egyutt ha vegeztel addig pedig fozok"

3.) Ott hagyod kovetkezetesrn. Ha sir megvigasztaloddene ulj oda. Ez csak "akarom" hiszti...par ilxen es megdrtimia helyzet

2017. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jezusom, miert kell egy gyerekkel egesz allo nap, egymast valtva jatszani?? Szerintem ez nem normalis. Ne csodalkozz, ha lelep a pasi. De biztos a "kellenek az uj ingerek a gyereknek minden nap" nevelesi elvet vallod. Aztan csodalkozol, hogy ha minden percben "ingerled", nem fog tudni se nyugton maradni, se egyedul jatszani. Szoval annyit tudsz tenni, hogy visszaveszed a tempot. Legyenek neki kulonleges percek, amikor jatszotok, tanulja meg megbecsulni oket, ne vegye alapnak.
2017. nov. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez van, szenvedunk is tole mi is...kizsigerel minket. :-)
2017. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokféle okból alakulhat ki ilyen helyzet. A kedves kérdező még nem írt a körülményekről olyan sokat, hogy legalább hozzávetőleg ki lehetne következtetni, mi az oka, hogy ennyire "tapad" a kislány a szüleire. Még az is lehet, hogy jelenleg jól van ez így, amennyiben valamiért szorong tartósan stb, és pusztán a szülei közelségére vágyik, főleg, hogy oviba is jár.

És lehetséges, hogy egyébként képes egymagában játszani, és talán inkább a szülei közelségére vágyik pusztán, állandó jelleggel, ami adott esetben érthető lehet.


Kérdező, oviban szokott egymagában is játszani? Pedagógus mit mond?


Szóval ilyen kevés infóból még találgatni is nehéz, mi lehet az oka. Lehet, hogy indokolt, hogy "tapad" a szüleire, lehet, hogy nem indokolt.


Aki a hangoskönyvet írta, annak ellenében lebeszélnélek erről, kérdező.

Hát éves kor előtt nagyon fontos az élő szó, mozgókép helyett, és gép hang helyett.

(Nem szeretnék most pszicholingvisztikai fejtegetésekbe bocsátkozni.)

2017. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!