Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne ebben a helyzetben a...

Mi lenne ebben a helyzetben a a legjobb, legjarhatóbb út?

Figyelt kérdés

Adott 3 kisgyerek akiknek a szülei elváltak. Az anyjuk el akar költözni Bécsbe (5-600km), de őket nem akarja magával vinni hiszen dolgozni akar kint az új párjával. Az egy éves közös babájukat persze viszik. Mi jelenleg egy 2 szobás lakásban élünk 5-en. Mi a nappaliban alszunk egy kis alvófülkében.

Párom exe hozzánk akarja ugye lepasszolni a gyerekeket. Mikor itt vannak ugye 2hetente akkor is a földön alszik valaki, szeptembertől 3 iskolás gyerek lesz (eddig 1 volt). Nem lesz külön szoba ahol tanuljanak, elejének, játszanak. Stb.

Nagyszülők nem jöhetnek szóba.

Nem tudjuk mi legyen.


2018. jún. 27. 19:04
1 2 3 4 5
 21/46 anonim válasza:
43%

Annyira olyan érzésem van, hogy kifogásokat keresel. Nem férnek el a gyerekek, a ruháik, játékaik. 2 szoba plusz nappaliban...?

Panelházban jártál már valaha?

Szerintem meríts ötleteket interneten! Nagyon sok olyan oldal van ahol kis helyek praktikus kihasználását mutatják be.

Nehéz lesz, nagyon nehéz. De ha már az "anyuka" eldobja őket, ne érezzék azt, hogy koloncok a nyakatokon.

Nagggggyon szurkolok nektek!

Nem lehet egyszerű más nő 3 gyerekét hirzelen a nyakadba kapni, de ők nem tehetnek a dologról.

Még az nem volt világos, hogy azt írod jelenleg öten éltek. Te, a párod és 3 gyerek? És most plusz 3 gyerek, így nyolcan lesztek? Mert akkor tényleg buli lesz az élet...

Remélem sikerül megoldanotok a helyzetet.

2018. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Nem a kifogásokat keresem. Csak látom mi van itt 2hetente 2 napban. A szobák nagyon kicsit. Az egész ház nagyon kicsi. Mint mondtam nem így terveztük. 5szobás házat terveztünk, ami majd lesz is pár év múlva, de évekig nem lehet így egymás hegyén hátán élni.Ha ide költöznek akkor 8-an leszünk itt, igen. És 2-3 embernek még ágya sem lesz, nemhogy élettere, tehát nem kifogás csak látom a házat. Ahogy az anyuka is. Nem tudom mit gondolt, hol fognak a gyerekek aludni, élni, játszani?
2018. jún. 28. 08:56
 23/46 anonim ***** válasza:
76%
Tudom, megragadom a lényeget, de egyetlen technikai részlet szúrja a szememet. Akár használt lakásra, akár újra adják a CSOK-ot, (bár az egyik válaszodban építkezést emlegettél, hogy nem tudtak akkorát építeni-ez is zavaros), szóval ha 3 gyerek után veszitek fel, annak komoly négyzetméteres megkötései vannak, kizárt, hogy 3 gyerekes támogatást egy lukra folyósítsanak. Használtnál minimum 60nm lakás esetében, új építésű háznál minimum 90 nm,(2018 márciusa óta van új szabályozás, előtte még szigorúbb volt, gyanítom a hiteletek még korábbról való) ha mindez csak 2 szoba, azt is be lehet rendezni okosan, vagy leválasztani a nagyobbikból. Természetesen fizessen tisztességes gyerektartást, az elhelyezést is hivatalosan kell megváltoztatni, utánuk is nektek jár a családi pótlék, meg anyától a 2 gyerek után a tartásdíj. Vagy neki kell állni bővíteni. Bárhogy is nézzük, ti is belementetek 20 éves hitelbe, ezek szerint nem túl fényes körülmények közé, nem kell addig új gyereket vállalni(senkinek, az exnek sem kellett volna) , amig a meglévőek elhelyezése, normális életvitele is problémás. Ez most egy élethelyzet, de az apjuknak ugyanúgy kötelessége gondoskodni a saját gyerekeiről, ahogy te gondoskodsz a tieidről és nem értem miért esnek a te "hozott" gyerekeid/gyereked más elbírálás alá, mint a párodéi. Pont ugyanannyi joguk van veletek élni, mint a tiédnek/tieidnek. Oké, értem én, hogy nem ideális a helyzet, de amikor az ember összejön egy kétgyerekes pasival, majd a maga gyereke mellé még bevállal közöset is, kalkulálni kell avval a lehetőséggel is, hogy bármikor hopp 5-en lehetnek, ugyanis nem csak az fordulhat elő, hogy anyuka "lelép", hanem az is, hogy beteg lesz, vagy baleset éri. A saját gyerek életre szóló felelősség, nem csak azokért felelsz, akik az épp aktuális párral közösek, ezt tudod jól, hisz te is neveled a "hozottadat" is. Továbbá ha azt vesszük már mindenhol van új gyerek is, akkor bizonyára már neveli az édesanya egy jópár éve maga a párodtól született gyerekeit, fogjátok fel úgy, hogy most akkor pár évig rajtatok a sor, nyilván nem jókedvéből készül kimenni külföldre. Elképzelhető, sőt valószínű, hogy ha összeszedik magukat, akkor viszik a többi gyereket is, vagy maguk jönnek haza. Helyzet van, meg kell oldani, de nem úgy, hogy a párod gyerekeit kívülállónak nézed, mert nem azok.
2018. jún. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Ma beszélünk ügyvéddel, hogy ezt megteheti-e. Ha jól tudom hogyha a férjem veszi át a 3 gyereket (3 van neki, 3nekem, nincs közös gyerekünk) akkor kijönnek környezettanulmányra. Már itt elbuknánk.

A CSOKot hagyjuk. Egy nagy átverés. Semmi nem úgy van ahogy mondják, írják. Életem legnagyobb hibája volt, hogy belementem a csokba.

Az anyjuk jó anyagi körülmények között él most is. Mind a 4 gyereknek külön szoba, hatalmas udvar, medence stb. Férjem még látja a bankszámláját most jelenleg majdnem 5millió megtakarítása van (a férjének kitudja mennyi) mindegy nem is az én, mi dolgunk ezzel csak azt akarom írni, hogy senki nem érti miért mennek ki külföldre.

2018. jún. 28. 11:05
 25/46 anonim ***** válasza:
88%

Nyers leszek, ne haragudj, de borzasztóan sajnálom azokat a gyerekeket.

Teljesen mindegy mivel mentegeted magatokat, (mert semmi mást nem teszel, hiába írnak jó tippeket) szégyen, hogy a te saját gyerekeid nem kérdés, hogy veletek lakhatnak, de a férjedé (akinek a te gyerekeidhez amúgy semmi köze) csak kolonc, két hetente is elég kibírni, és amúgy is nehogy már... (legalábbis az írásod alapján, de lehet a való életben nem így van, akkor elnézést).

Tök mindegy, hogy anyukának mennyi pénze van, hogy ő gané e vagy sem, azok a gyerekek ugyanúgy a férjed gyerekei is, kutya kötelessége (veled vagy nélküled) biztoságot és családot adni nekik. És nem a kifogásokat gyártani... Nem is értem ezt az egészet...

Arra nem gondol amúgy senki, hogy elég a gyerekeknek elfogadni, hogy anya lelép, még apának se kellenek.

Tényleg szörnyű olvasni is az irományod. De bízom benne, hogy a való életben a gyerekeket fájdalom és csalódás - legalább az apában - nem éri.

2018. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Egy gyermekvédelmis "ismerős" szerint ez a ház nem alkalmas 6gyermek egészségben növekedéséhez,erről szakvéleményt is ad ha kell, tehát innentől kezdve a kérdés tárgytalan. Köszönöm a válaszokat.
2018. jún. 28. 18:42
 27/46 anonim ***** válasza:
71%
Akkor ha jól értem, mossátok kezetek, a gyerekek meg mehetnek ahova akarnak...klasz gondolkodás. Gratulálok a történet összes felnőttjének. Mar csak abban bízom, hogy a történet csak provokatív, kamukérdés.
2018. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
85%
És mit szólnál ha ezután a férjed azt mondaná hogy oké de akkor a te gyerekeid is mehetnek amerre akarnak? Ha az övéi nem lehetnek ott akkor a tieid se legyenek? Ez teljesen jogos is lenne a részéről
2018. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

"Egy gyermekvédelmis "ismerős" szerint ez a ház nem alkalmas"


Ugyan már! :)

Ha putriban is engednek nevelni 10 porontyot, akkor ez nem elegendő kifogás. Ha anyuka lemond a gyerekekről, akkor egyetlen létező gyermekvédelmis se fogja azt mondani, hogy apuka körülményei nem. megfelelőek, ezért inkább nevelőotthonba küldik a gyerekeket...

2018. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

Ne legyenek a saját házamban? :) A ház az enyém.

Amúgy anyuka oldja meg, maradjon itthon. Nehogy mi oldjuk már meg az ő életét is. Így is nagyot nézne ha nem segítenék neki. Nem lenne ennyi ideje kirandulgatni, nyaralni, persze hármasban.

A 3nagy gyerek mindig nálam landol ha mennek valahova. A legkisebb közös gyerekük igazoltan hiperaktív, mi arra tippelünk ezért akarja lepasszolni.

2018. jún. 28. 19:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!