Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyük a gyerekeket vagy sem?

Vigyük a gyerekeket vagy sem?

Figyelt kérdés
Hétvégén hosszabb útra megyünk de aznap jövünk vissza. Kb 3 óra oda 3 vissza. A gyerekek 3 és 1.5 évesek. Nagymama mondta h vigyáz rájuk de hozzátette majd kibírjuk valahogy. Ebből azt szűröm le nem szivesen vigyáz rájuk. Vigyük magunkkal vagy nagyon hosszú így?
2018. júl. 2. 16:16
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi a program. Ha egy temetésre kell ennyit utazni, akkor nyilván nem vinném. Ha valami jó kis programra, akkor vinném. Az ott alvás nem rossz ötlet, akkor simán ellennének a gyerekek.
2018. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg fontos lenne, hogy milyen út, a ti hangulatotok milyen lesz. Mondom az én példámat: anyuék egyik rákos barátját mentünk volna látogatni, én max 9 voltam, öcsém 4. Amúgy sem bírtuk ki egymás mellett nagyon az utakat, ő piszkált én meg" igazságot tettem" mikor meguntam hogy senkit nem érdekel. Nem nagy dolog, pl ha autóval ütött, elvettem az autót, de arra elég volt, hogy ordítani kezdjen, amire apánk ideges lett, hogy nem lehet így vezetni, anyánk meg ideges lett, amiért apánk ideges + miért nem bírom ki. Na szóval mentünk látogatóba, igyekeztem jobban bírni, de nem ment, a végére én is nyűgös voltam. Ráadásul a barátot nem találtuk otthon (később kiderült hogy szegény akkor már nem élt), így mindenki még idegesebb volt, lényegében közel 6 órát autóztunk, azzal a megszakítással amíg anyuék próbáltak valakit elérni. A végén nem bírtuk már, az utolsó 15 percre már egy egy pofonnal gazdagodtunk csak legyen már csend. Jó sok év eltelt azóta, de látod, megmaradt nagyon.

Szóval fontos hogy tudnak e utazni és ti miért mentek. Egyébként nagymama is jól nyomja, ha 8-10 órát nem bír ki az unokáival, de gondolom azért satoros ünnepekkor meg illik menni hozzá, mert hogy nézne már ki ha nem..

2018. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Egy kiskutyáért utazunk. Csak messze vagyunk egymástól. Kennelből választottunk csak érte kell elmenni. Úgy gondoltam hosszú lesz oda vissza a gyerekeknek. De a nagymama hozzáállása sem szimpatikus.
2018. júl. 2. 20:40
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekekkel mennek.
2018. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, bírják-e a hosszú utat. Ha az enyémből indulok ki, kizárt. A 4 évesem már fél óra után nyűgösködik. De tudom, nem minden gyerek egyforma.

Szerintem inkább bízd rá egy rokonra aki lelkesebb mint a nagyi.

2018. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
45%

Vinném, mi így járunk a dédiékhez a gyerek 8 hónapos kora óta.

Messze laknak (4-4,5 óra az út), öregek már, kora reggel indulunk, ott ebédelünk, ebéd után kis játék, aztán go haza. Nyáron hazafelé a balatonozunk is egyet.


Ebédet szoktam rendelni (pizzát) amikor már közeledünk az öregekhez, hogy ne az legyen a fő tevékenység, hogy minket kell kiszolgálni. Főként, hogy jellemzően meglepiként érkezünk, "csak úgy" becsöngetve, mintha a szomszédból ugrottunk volna át :)

2018. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó, az azért más, ha a gyerekek eleve úgy vannak szoktatva, hogy bírják a hosszú utat. A kérdező meg most menne messze velük először. Nem ugyanaz.
2018. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
56%

Nincs "szoktatva". évente 1-2x tesszük ezt meg maximum.


Szerintem egy kiskutyáért elmenni nagy élmény. Nem tudom, merre kell menni, de biztosan van hely, ahol érdemes megállni egyet pihenni, fürdeni, játszóterezni, piknikezni... és máris inkább családi kirándulás feelingje van a dolognak ;)

2018. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha bírják az utazást vinném, ha nem, nem. Nagyi nem lehet, hogy nem úgy értette ahogy te? Lehet ezt viccesen is mondani, gondolni!
2018. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Biztos nem értettem félre mert amúgy sem szeret vigyázni rájuk. Ha pl vigyáz is mikor hazaérünk egyből megy ő is haza. Nyugdíjas pedig. 63 éves tehát nagyon idősnek sem mondható
2018. júl. 3. 14:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!