Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is képtelen összeegyeztetn...

Más is képtelen összeegyeztetni a munkáját és a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Oldalakon keresztül tudnám bizonygatni,hogy megterveztük a gyerekvállalást,hogy mennyi mindent megpróbáltunk,hogy mindketten olyan munkát csinálhassunk,amit szeretünk és meg is becsülnek minket.

De egyszerűen nem megy.

A férjem vezető lett,imádja és pofátlanul meg is fizetik.

Én úgy indultam neki,hogy mindezek miatt korlátozottak a lehetőségeim,de 1,5év után megtaláltam a magam útját.Egy olyan munkát ami igazán értékes.

Sokan azt se értik miért kell nekem dolgozni,hogy megélnénk nélküle is.Tudom a férjem is örülne,ha itthon maradnék.

Ha belegondolok van most kb. 100 órányi munkám,ami úszik és csak növekszik.Én meg itthon ülök a 2 hete beteg kicsimmel és nem látom a kiutat.Ha alszik délután 1 órát,azt se tudom mihez nyúljak,hisz érdemben nem haladok semmivel.

A nagy év végi hajrában a férjem alig ér haza az altatásra,sokszor bizony teljesen „bealszok” mellette én is,erőm sincs utána még nekiülni dolgozni,pláne,hogy úgyis felkel 1-2 óra után vagy hajnalok hajnalán.

Tudom nem mindig beteg egy gyerek,de mindig adódik valami és csak úszok és úszok és úszok mindennel.

A férjem látva,hogy mit küzdök nézegetett más munkát természetesen,de nincs értelme,hogy elmenjen valahová feleannyiért,amit nem is szeret.

Szóval őt kérlek ne szidjátok,MINDENT megtesz.

Voltak bébiszittereink is,(van is),de ezt inkább nem részletezném.

Nem azt kérem,hogy mondjátok meg,hogy mit tegyek,csak olyat keresek,aki hasonló cipőben van,talán leírhatna ő hogyan éli meg.

Tudom a kicsik megnőnek és nekem majd könnyebb lesz,de én nem azt akartam,hogy megnőjenek és könnyebb legyen,hanem azt gondoltam több örömöm és sikerem lesz ebben az életszakaszban.

És azt had írjam le nagybetűkkel,hogy NEM A MILLIÓKAT HAJTOM ÉS DOLGOZOK LÁTÁSTÓL VAKULÁSIG,de…………………….

Köszönöm!


2017. dec. 21. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
most akkor az a kérdésed hogy mennyire vagy rossz anya egy tízes skálán?
2017. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves a kicsikéd, de egy picit maga isa el tud játszani. Vagy hívd át a babysittert 2-3 órára vagy akár többre minden nap. Nagymamák sem tudnak segíteni?

Nekem két gyerekem van. 3-6 évesek, így talán most könnyebb, hogy mindkettő ovis, egy helyre viszem őket. A sulitól előre félek, de csak lesz valahogy.

A párom is vezető, de általában ő viszi őket kb fél 8-ra oviba. Én 7-re járok, mérnöki beosztásom van így azért rugalmasabb kicsit ha el kell valamiért jönnöm, de áltag napon kb 4re érek oda értük.

Tornára jár a nagylány a kisfiam pedig birkózni kezdett az idén. Egy-egy nap a héten olyankor elmegyek mindkettővel és játszom az egyikkel vagy nézzük milyen ügyes a tesó.

Este ha otthon vagyunk elég nehéz velük, néha megölik egymást és a párom későn ér haza így nekem kell foglalkozni velük plusz főzni, fürdetni stb. Nagyon fárasztó... Este hullák vagyunk és egymásra alig van idő.

Ha betegek akkor legtöbbször anyukám vigyáz rájuk mert ő már nyugdíjas, de persze én is itthon maradok ha kell. Olyankor eléggé elúsznak a dolgaim munkában, de ez van. Muszáj elengedni ezt a részét, mert nem bírnám, ha ezen is idegeskednék.

2017. dec. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én home office-ozok, jelenleg 2,5 éves mellett, de amúgy egészen a kezdetektől. Hát, őszintén, most érzem a legkönnyebbnek, mert ha a férjem szabadnapos, akkor ő már egész napra be tudja vállalni a gyereket, és akkor van egy teljes napom, vagy legalább délutánom utolérni magam valamennyire. 1 éves koráig még elég sokat szopott, akkor ez lehetetlen volt, max 1-2 órára tudta elvinni sétálni.

De így is rengeteget dolgozom éjjel, még most is. Őszintén, k**va fáradt vagyok. Nagyon szeretnék aludni 8 órát egyszer. Ráadásul a lányom annyira nagyszerű alvó, hogy még most is 1x legalább felkel, ritka, hogy nem. Majdnem 2 éves koráig kelt 5-6-7x egy éjjel, volt olyan is, hogy óránként. Szóval az a 6 óra, amit alszom egy nap, az is legalább 1x, de inkább 2x meg van szakítva. Igazából az én életem kívülről nagyon úgy néz ki, hogy minden flottul megy, házimunka meg van csinálva, gyerek otthon velem, és még dolgozom is, megyünk ide-oda stb., és amúgy így is van, de rohadtul megvan az ára. Biztatom magam azzal, hogy ha szeptembertől ovis lesz a lányom, nem kell éjszakázni, és sokkal könnyebb lesz. Szóval amúgy így oldom meg, éjszakázok, mert egyszerűen muszáj.

Én se milliókat hajtok amúgy, a kettőnk bevételéből nagyon jól élünk, de nálunk ráadásul a férjem fizuja kevés lenne, vagy legalábbis marha szűk, szóval kell az enyém is, hogy megmaradjon az életszínvonal, és félretenni is tudjunk.

2017. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Most nem értem, ha tudtok fizetni babysittert, akkor mi a francnak vagy 2 hete otthon a gyerekkel? És amíg ő az ágyában pihen, miért nem intézed a dolgaidat? Bocsi, de szimplán életképtelennek tűnsz, aki nem tudja beosztani az idejét. 1 gyereked van, valaki 10 gyerekkel is szervezetten tud élni, rendszert kéne vinned az életedbe és nem lenne gond.
2017. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Semmi gond nincs, a gyereknevelés ilyen. Sokszor áthúzza a számításokat és rosszul tud esni, pláne ha picit maximalista vagy.

Nálam ez annyiban nyilvánul meg, hogy utálom ha rendetlenség(szétdobált játék is) van, megszoktam hogy rend van.


Mennyire kicsi a gyerek? Ahogy nő és egyre többet lefoglalja magát, annyival könnyebb. Egy bébiszitter napi 2-3 órára tökéletes, hogy behozd magad, mikor otthon van a gyerek. Mi a munkád? Nem lehetne csak részmunkaidben csinálni? Elhiszem hogy nem szeretnél "eltartott" lenni, hiszen ha baj van(válás, haláleset), akkor jó ha van bevételed. Pláne hogy a nyugdíjra is gondolni kell.


Nekem a megoldásom lenne, napi 2 óra szitter ilyen esetre, plusz ha lehet részmunkaidő egy-két évig. De szerintem most ezt azért érzed, mert jön az év végi hajrà, és sokaknàl fokozott a tempó. Én most itthon vagyok gyeden, én is érzem, pedig redukàlom a karàcsonyi dolgokat, de sok a tennivaló, program.

2017. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
#4: bár nem írta, de nekem úgy tűnik, hogy kicsi, 3 év alatti gyerekről beszélünk, az meg azért nem olyan, hogy lerakod az ágyba oszt jónapot, ha beteg.
2017. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanez van nalam!!!!

Ejfel utan allok neki itthonrol az idegen nyelvu munkamnak. Sajnos sok hibat vetek, keptelen vagyok koncentralni keso ejszaka vagy napkozben mikor a gyerek log rajtam. Nekem is mindig mondja a ferjem h hagyjam az egeszet, de egyszeruen annyira hianyzik a sikerelmeny ... Nagyszulo alig segit babiszitterre nincs penzunk, autonk nincs. En is varom h nagyobb legyen a gyerek de fogalmam sincs hogy fogom megoldani a haz, udvar, kert, fozes, munka, gyerekcipeles kört...

2017. dec. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Barátnőm volt így. Először 3, majd 4 gyerek mellett (kis korkülönbség, középen egy ikerpár) képtelen volt feladni a munkáját a saját önbecsülése és a környezet nyomása miatt (ő egyedüli gyerek, szüleinek már a gyerekek száma is sok(K) az meg hogy háztartásbeli legyen nagyon ellenezték. Napi szinten volt bejárónője pár órára, aztán nem tudom miért ő elment, utána a nagyszülők vigyáztak a kicsikre... De így is tiszta idegbaj volt... Gyerekek állandóan betegek...A férje sebészorvos rezidens reggeltől estig dolgozik. Aztán elengedte ezt az egészet magában és a szülei felé és otthonmaradt a gyerekekkel, legalábbis amíg kicsik, a legkisebb most 1.5 éves.
2017. dec. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Hát nem tudom, mi megoldjuk ugyan, de nem egyszerű.

Nekem sem kellene dolgoznom 3 gyerek mellett, mert az apjuk lazán el tud tartani, de ha nem dolgoznék, az engem romba döntene. Inkább ússzon a lakás (mondjuk én ebédidőben hazarongyolok takarítani, vagy főzni - mikor, mit), de a munkám a gyerekek előtt és után is fontos volt. Amióta a lehető leghamarabb visszamentem a szülések között is, megtriplázták hálából a fizetésemet, hogy nem lébecoltam 10 évig itthon. Ez nekem erőt ad, hogy teljesítsek. Meg is teszem és nagyon elégedett vagyok így az egésszel, néha a kupi tetején is :D

2017. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Sza/rnék a munkára meg a karrierre, egy kisgyerek csak pár évig igazán kicsi, az meg olyan hamar elszáll. Bár egy őrült nagy közhely, de semmi nem pótolhatja ezt a 2-3 évet amit azzal a kis szeretet gombóccal tölthetsz. Nyilván mindenkinek más a fontos de így nem éri meg, nem tudsz egyikre se igazán koncentrálni, ideges vagy, bűntudat gyotor...vagy megéri?
2017. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!