Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aggódnunk kellene amiatt,...

Aggódnunk kellene amiatt, hogy az előző védőnő nem adja át a gyerek mappáját az újnak?

Figyelt kérdés

Költöztünk, október óta van új védőnőnk, ugyanabban a kerületben, de másik épületben. (Az orvosunk nem ebben a kettőben van.)


A régit és az új védőnőt is felhívtam a költözéskor, elbúcsúztam és bejelentkeztem. Azóta már volt kinn az új nálunk, mi is voltunk nála státuszon a 2 évessel, akkor a kiskönyvbe is írt meg adott is papírokat a vizsgálatokról. Most azóta eltelt már újabb fél év és az új védőnő mesélte, a gyerek "mappáját" még mindig nem kapta meg a régitől.


Nekünk szerintetek tenni kell az ügyben valamit? Milyen hátránnyal járhat ez?



2018. júl. 5. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha jó a viszony, akkor felhívnám a régit és jelezném neki ezt. Remélhetőleg csak elfelejtette, és mihamarabb korrigálja. Mondjuk ennyi erővel az új védőnő is szólhatna neki, ha nektek tudott szólni.

Ha viszont az új védőnő szólt, netán többször is, és mindig le lett pattintva, akkor a járási ÁNTSZ-t hívnám fel, elmondanám a problémát, és kérném az intézkedésüket. Szerintem ők felügyelik a védőnőket, de ha nem, akkor biztos meg tudják mondani, kik.

2018. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

De miért érdekel?

Meccseljék le egymás között, ha őket igen.

Sehol se számít, hogy milyen marhaságokat jegyzetelt "mappa" néven a gyerekedről.

2018. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekorvos nem küldte át az újnak, végül mi mentünk be érte és hoztuk el. Tök szabálytalan, de fél évig nem volt képes átküldeni. Ha más megoldás nincs, menjetek el a régihez és kérjétek el.
2018. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Védőnő vagyok: ne tudjátok meg hány gyerek kartonja után nyomozok éppen. Van akiét már 4 hónapja se küldték többszöri felszólításra se.
2018. júl. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez miért fontos.:) Gondolom az, ha az új említette, hogy nem adta át a régi. Én emiatt nem nagyon akarok mozgolódni, csak ha hátrányunk származik ebből.
2018. júl. 5. 10:45
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem származik hátrányotok belőle, ez nem a ti ügyetek, hanem az ő munkájuk. Nekik kell megoldani, szükség esetén a vezetőjük vagy a szakfelügyelő védőnő bevonásásával.


Te azzal mindent megtettél, hogy bejelentetted a költözést és együttműködsz az újjal.

2018. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem a réginek kell küldenie, hanem az újnak kell kikérni hivatalosan...
2018. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En is vedono vagyok: termeszetesen az újnak kell elkernie a regitol.

Nem marhasagok vannak benne, hanem szurovizsgalati eredmenyek, feljegyzesek a gyerek fejlodesi utemerol, vedooltasai vannak rögzítve, stb.

Nektek nem lesz hatranyotok semmiben, nyugi.

Szurovizsgalatokra menjetek mindig az ujhoz, es a kiskonyvet jol orizzetek meg.

2018. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!