Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez tul sok alvas...

Szerintetek ez tul sok alvas egy 22 hosnak?

Figyelt kérdés

Reggel 8-10kor kel, de sosem magatol, ugy kell keltegetni. Delelott foleg jatszoteren es udvaron rohangal, hetente tobbszor kimegyunk varosi jatszoterekre/margitszigetre/jatszohazba. 2 korul elalszik magatol. 1,5 orat hagyom aludni, aztan felkel magatol altalaban. Delutan ujabb jatszoter es udvar, aztan este az apjaval szaladgal, 9kor furdik,este 10ig jatszik. Aztan elkezdjuk lefektetni, de kozben meg jatszik, menekul a fogmosas, pelenkazas elol, meg meselunk meg minden, 11 ora lesz mire beteszem az agyaba. Lekapcsolom a villanyt es negyed ora alatt elalszik. Sosem kel fel ejszaka. Ugy ertem tenyleg soha, nagyon melyen alszik.

Tudom, hogy keson kel, de ez nemsokara ugyis megvaltozik a bolcsi miatt. A keson fekvessel nem tudom mi lesz, mert este 11ig nagyon zajos az utca, fogalmam sincs hogy fog elaludni korabban.

Szerintetek ez sok alvas? Normalis hogy ennyire konnyen alszik el es ennyire melyen alszik mindig?


2018. júl. 9. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nekem teljesen átlagos alvási időnek tűnik.

Annyi, hogy el van csúszva a reggel-este. De szerintem ez szokás kérdése.

Ha reggel szükséges lesz a kelés, akkor nem fog reggel annyit aludni. Viszont estére lehet hamarabb elfárad.

2018. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl későn fekszik le! Nem kéne hagyni, hogy ilyen sokáig fenn legyen. Amúgy nem alszik sokat.
2018. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az alvas orara meg oke, de mindenhol azt olvasom h felkel a gyerek ejjel, vagy el se akar aludni. Az enyem meg szabalyosan kidől.
2018. júl. 9. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen az enyém este 19től reggel 7ig aludt,10től 11ig is,meg 13-15ig is.

Fel sem merült bennem,hogy sok lenne de 2 éves kora után el is hagyta a délelőtti alvást.


Most 6 éves,este 21től reggel 8ig alszik,majd 13-16ig.


22 hósod teljesen jól működik :)

2018. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszi!

Azert volt fura, mert regebben este 2 oran keresztul altattuk es nem akart elaludni, mostanaban meg magatol elalszik pillanatok alatt. Illetve delutan volt hogy csak 4-5 korul volt hajlando elaludni, most meg 2 orakor mar magatol alszik.

2018. júl. 9. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem alszik sokat. Ha kiszámolod 10-11 órát alszik este. Egy gyermeknek 12 óra elvásra van szüksége. azért tűnik soknak, mert későn fekszik, későn kel. Ha 9kor ágyban lenne, és aludna, akkor valószínűleg 2 órával hamarabb kelne magától, és nem kéne ébreszteni. Az én fiam is sokáig alszik reggel, úgy néz ki a napunk, hogy este 9-10 között elalszik, reggel 8-10 között kel magától, délután 1től3ig alszik, és kezdődik minden elölről :) 20 hónapos Picit próbáld meg, hogy három naponta fél órával korábban fürdeted, és fürdés után már nincs játék. így fokozatosan lehet előrébb hozni az alvás idejét. Estére már ne legyen erős fény, tévé, telefon, így félhomályban hamarabb elkezdi termelni a szervezete a melatonint, és hamarabb el tud lazulni. Nálunk ezek váltak be :)
2018. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!