Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Se zöldség, se gyümölcs, mit...

Se zöldség, se gyümölcs, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
5 éves fiam kb másfél éves kora óta nagyon válogatós lett, zöldséget, gyümölcsöt azt hiszem mondhatom, hogy egyáltalán nem eszik. Lé formájában esetleg narancs, de már azt sem nagyon, multivitaminos 100%os gyümölcslé, Kubu, meg a még kevesebb gyümölcstartalmú löttyök mennek, de értelemszerűen igyekszem kevesebbet adni azokból. Vizet szerencsére megissza. A férjemmel abszolút mindenevők vagyunk, mindennel megkínáljuk, együtt eszünk. Ami nem tetszik neki, főleg ugye a zöldség, gyümölcs, arra azt mondja, hogy nem ízlik a színe. Amit eszik: kenyér, kifli, zsemle, gabonapehely, párizsi, májkrém, sajt, paprikás szalámi, még egy-két fajta felvágott, bolognai, mákos tészta, tejbegríz, levesek csak tésztával krumplival, rántott hús, frosta, sültkrumpli, krumplipüré, rántotta, sült bacon, kb ennyi. Óvodában jobban eszik, ott állítólag megeszi az almát. Nasit szintén igyekszünk minimál szinten tartani. Joghurtok, lekvárok, beföttek, savanyúságok totál kizárva. Képes öklendezni, ha valamit véletlen talál az ételében, azonnal kiszúrja, szóval elrejteni, belekeverni is esélytelen. A környezetem, orvos, védőnő, család, barátok már úgy vannak vele, hogy hagyjam rá, majd alakul. Vitaminokat a különböző gumivitaminok adásával próbálom pótolni. Ja és persze az egész étkezése miatt szorulásos, így macrogolt kap, hogy ne kössünk ki megint beöntésen a kórházban. Egyébként jól fejlett, nem beteges, eleven, vidám kölök, nyilván ez a helyzet is inkább engem zavar és nem őt. Bármilyen tanácsot, észrevételt, javaslatot szívesen fogadok! Köszi a türelmet a kisregényért!
2018. júl. 10. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen formában az én gyerekeim minden zöldséget megesznek, az a krémleves. Azzal is lehet kísérletezni, hogy levesgyönggyel, vagy reszelt sajttal, esetleg tejföllel összekeverve eszi-e szívesebben. A másik ami általában bejön, az a töltött vagy rakott dolgok, pl. töltött tök, darálthúsból rizses hússal töltöm meg az előfőzött zöldséget, és jól összevágva, tejfölözve teszem a tányérra.
2018. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
krémleves, zöldségfasírt, gyümölcsturmix
2018. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Nyáron a gyümölcsre jó alternatíva a jegnyaloka pl: őszibarack, banán, ribizli vagy banán narancslé málna kombo. Sok helyen árulnak jegnyaloka keszitot, de akar műanyag feles pohárban is meg lehet csinálni
2018. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Krémleves levesgyönggyel. Nem kell tudnia, hogy zöldségből van.


Bolognai vagy bármilyen annak hívott szósz kismillió zöldséget elnyel, a fasirt is. A sütik meg a gyümölcsöket, pl a muffinok vagy a krémek, amiben pürésítve van, hogy ne legyen felismerhető. Mindent lehet annyira reszelni, pépesíteni, hogy ne vegye észre a darabkákat, jobb, mint a semmi.


Lassan, fokozatosan, az ízlés 3 hónap alatt átformálható.


És hívjátok finom felnőttkajcsinak mindazt, amit nem eszik meg. És látványosan szeressétek, élvezettel egyétek. Ő meg kapja, amit megeszik. Egy idő után azt fogja akarni enni, mint ti ;)

2018. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamba úgy sikerült a gyümit tavaly belekínlódni, hogy süti kiszúróval csillag meg szív alakúra szaggattam az almát, körtét, barackot... Megkóstolni se volt hajandó, csak nyomta hogy nemszeretem nemszeretem, miután ovis lett, gondolom ott hallotta, addig bármit megevett :/

Másik, ami máig működik, hogy mikor elmegyünk, játszó, strand, biciklizést, stb viszek dobozban kockázva, kifáradva,kimelegedve 2x annyit megeszik, mint itthon ;)

2018. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A többiek jókat írtak: a krémleves nyerő lehet. A zöldségfasírt mellett ki lehet próbálni a krumplikrokettbe kevert főtt, összeturmixolt zöldségeket, először olyanokat, amiknek a színe nem üt el, pl. karfiol. Ha az oviban eszi az almát, otthon is lehet kínálni vele, pl. dióval, sajttal is. Az almának van egy (elég drága) csokiba mártott almachips változata, desszertként meg lehet próbálni. Az én gyerekem is válogatós volt, én a tudatosságára is próbáltam hatni, pl. megbeszéltük, hogy a zöldség és a gyümölcs egészséges, aki nem eszik ilyeneket, az megbetegedhet, "furcsaevő" lesz, aki majd nem tud rendesen együtt enni a barátaival, ha meghívják vendégségbe. Mindig dicsértem, ha kipróbált egy új egészséges ételt. Nyitottunk egy listát, amire felírtuk, hogy milyen zöldségeket, gyümölcsöket eszik meg. A lista egyre bővült. Kezdetben csak az uborka szerepelt pl. a zöldségek között, a gyümölcsök között pedig csak három, ma már mindkettő tíz felett van.
2018. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Velem apukam ennyi idos korban veszekedett miatta nagyon rosszul esett(akkor)

Ma mar mindent megeszek mert novesben levo 15 eves gyerek vagyok,de akkor tenyleg fajt

Ha lehetne egy jo tamacsom az az lenne,hogy akarmeddig fajul a dolog ne veszekedjetek ti se vele

Apukamnak is ilyen tanacsai vannak,hogy amilyen aprobb hibakat o elkovetett,azt en ne tegyem ha gyerekem lesz

2018. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtok,én is ezeket ajánlanám,így nem írom le újra.

Két nasit tudok még mondani,amit az én gyerekeim imádnak,van egy zöldségutáló kisfiam,mivel nem tudja miből vannak ezek a nasik megeszi,így vmennyi zöldséget bejuttatok a szervezetébe.Az egyik a cukkinis süti(egyáltalán nincs cukkini íze),a másik nagy kedvenc az avokádós csokipuding.A nagy része avokádó,de kell bele kakaópor,attól lesz barna és már olyan mintha igazi puding lenne.Ezt lehet banánnal is csinalni.

2018. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a sok jobbnál jobb tippet! Látszik, hogy a kreativitásom már nem az igazi a bebukott kísérletek miatt. Még egyszer köszönöm!
2018. júl. 11. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!