Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testverfeltekenyseg miatt nem...

Testverfeltekenyseg miatt nem tudjuk, hogy erdemes-e bevallani meg egy gyereket? A kislanyunk ugyan is foggal korommel tiltakozik ellene.

Figyelt kérdés

Nem tudom volt e mas hasonlo helyzetben. De ha felmerul a testver tema akkor a kislanyom azonnal rosszul lesz sir es elkezd fenyegetozni, hogy mi tonkre tesszuk az eletet ha szuletik egy testvere.


Neha olyanokat mondd ami szamomra teljesen felfoghatatlan testverrel kapcsolatban. Nem tudom. Ha ennyire megviseli akkor erdemes meg is csak belevagni az uj baba projektbe?


O most 8 eves. Nem tudom. Annyira lelkiismeret furdalasom lenne ha csak magam miatt akarnam a babat de a novere pedig utalna ot.


Aki volt hasonlo szituban, hogy kezelte ezt?



2018. júl. 14. 17:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%

De el van kényeztetve az a kölyök!

Persze, majd ő dönti el. De ne is legyen másik, ha ezt se tudtátok nevelni.

2018. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%
Általában igyekszem kerülni a bántó válaszokat. De Kérdező én is úgy érzem, hogy itt valami félrecsúszott kissé a nevelés során.
2018. júl. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem vállalnék a helyedben másikat. NEM a testvére miatt, hanem mert a meglévő egyet sem voltatok képesek normálisan nevelni, alkalmatlanok vagytok.
2018. júl. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ezt a szülőknek kell eldönteni. Nehogy már nyúl vigye a puskát... 2,5 éves nálunk a nagy, próbál akaratoskodni, dacos, ellenkezik, sok a hiszti, akkor lehet menni ordibálni a szobájába és kijöhet, ha befejezte. Nem engedhetem meg, hogy a fejünkre nőjön, nem teljesül minden óhaja. 7,5 hónaposak a tesói, így is nehéz dolgunk van. Imádják egymást mindhárman.


Szóval pont nem kérném ki ezügyben a gyerek véleményét. Pláne ilyen manipulatív zsarolás mellett...

2018. júl. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
64%
Nem feltétlenül a nevelés miatt ilyen, persze kívülről nem tudom. Szerintem az lehet az oka, hogy már nagyon nagylány, kialakult számára a biztonságos közeg, amin nem szivesen változtatna. Fél, hogy nem kap apából és anyából eleget, fél, hogy minden megváltozik, pedig lassan ő szeretne saját, önálló döntéseket hozni.
2018. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
82%
Erdekes, hogy nalatok a 8 eves dont ebben ...
2018. júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet egy gyerekre ekkora felelősséget rakni.

Hogy dönthetné el egy 8 éves, hogy nektek szülessen-e még egy gyermeketek??? És ha húsz év múlva bánni fogod, hogy nem szültél, akkor a lányodat fogod hibáztatni?

A kislányod reakciója egyébként annyira szokatlan, hogy a helyetekben alaposan elgondolkodnék az okán. Miért érzi magát ilyen szörnyen veszélyeztetve egy kistestvértől? Talán érdemes lenne gyerekpszichológushoz fordulni, ha egyszerű beszélgetéssel nem oldódik a helyzet. Az is lehet, hogy valamelyik barátnőjénél nagy a féltékenység a testvérek között, és innen származik a lányod elgondolása, hogy ez egy borzasztó helyzet.

Hogy képzeli el az életet egy testvérrel? Látott már közelről csecsemőt? Tudja, hogy zajlik egy kisbaba napja? Mennyire foglalja le a szülőket és hol lesz akkor az ő helye az életetekben? Hogy rendezkednétek el a lakásban? És később lehetne külön szobájuk, vagy hogy osztanátok el a közös szobát? A nagylányos programok idejére hová teszitek majd a kicsit? Apa marad vele? Bébiszittert hívtok? Vagy segítenek a nagymamák?

9-10 év már elég nagy korkülönbség, a két gyerek igényei eléggé különbözni fognak, szinte amíg a kicsi is fel nem nő. Erről is érdemes lenne beszélgetni.

Még ha jövő ilyenkorra megjönne a baba, a nagylányod felsős lesz, mire a tesója óvodába megy. Ez persze ne tántorítson el, de más lesz a családi élet, mint ha 2-3 év korkülönbség lenne a gyerekek között.

2018. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
78%

Nem ő dönti el. Megmondanám neki hogy jön a testvér és kész. Eszembe sem jutna kérdezni, hogy akar-e... nem ő a főnök.

Tessék talpra állni és ne hagyd, hogy ő irányítson. Te vagy a főnök, basszus.

2018. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
60%
Kedves #5: A fiam és a nagyobbik lányom között 8 év van. Egyetlen másodpercig nem volt ilyen jellegű probléma vele, de nem is volt kinyalva a popókája, az tény. Egyértelműen nevelési hiba!
2018. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos ám, hogy a nevelés hiánya. Az én fiam sem akar kistestvért. Mikor oviban középsős lett 3 csoporttársának is kistesója lett pár hónap különbséggel. Akarva akaratlanul is észrevette, hogy pl.anyuka a karján a picivel sietteti a nagytesót, hogy öltözzön már és, hogy mindenki a picit nézte, simogatta, cukizta, nem a nagyot. Most már iskolás, szintén 8 éves. Az osztálytársát mindig lepasszolják valakinek, hogy hazavigye, mert du.4-kor még tart a kistesó alvásideje. Napközben, szünetekben is le van passzolva, mert anyának úgy könnyebb. Ezeket látják és érzik a gyerekek, nem csoda, ha néhányan közülük azt mondják nem kérnek a kistesóból. Ez nem azt jelenti, hogy a gyerek kedvéért ne szüljön a kérdező, csak meg kell vele értetni, hogy a tesója a társa lesz az egész életében és nem kell osztozni a szülő szeretetén.
2018. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!