Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testverfeltekenyseg miatt nem...

Testverfeltekenyseg miatt nem tudjuk, hogy erdemes-e bevallani meg egy gyereket? A kislanyunk ugyan is foggal korommel tiltakozik ellene.

Figyelt kérdés

Nem tudom volt e mas hasonlo helyzetben. De ha felmerul a testver tema akkor a kislanyom azonnal rosszul lesz sir es elkezd fenyegetozni, hogy mi tonkre tesszuk az eletet ha szuletik egy testvere.


Neha olyanokat mondd ami szamomra teljesen felfoghatatlan testverrel kapcsolatban. Nem tudom. Ha ennyire megviseli akkor erdemes meg is csak belevagni az uj baba projektbe?


O most 8 eves. Nem tudom. Annyira lelkiismeret furdalasom lenne ha csak magam miatt akarnam a babat de a novere pedig utalna ot.


Aki volt hasonlo szituban, hogy kezelte ezt?



2018. júl. 14. 17:02
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
64%
ebben az esetben nem gyerek dönt ,max meghalgatod és megmagyarázod a félelmeit.
2018. júl. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
75%

#20 akkor az egész életed egy félelem? Bármiben barmikor meghalhatsz.

És semki nem írta, hogy hülyeség a félelme. Ha te nem tudod elmondani neki, hogy "ilyen az élet" irány a pszichológus.

2018. júl. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
67%
Na itt azért elég durván a nyúl viszi a puskát...a gyerek a főnök a családban, meg kellett volna normálisan nevelni. Egy elkényeztetett kis kora én, észosztó, idegesítő gyerek. Ő dönt arról, hogy legyen gyerek vagy ne? Pfff azt hittem ezt két ember dolga. Szexelni azért enged titeket?
2018. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
37%

#22 A gyermek félelmeiről beszéltünk3s nem az enyémről. Nem pszichológusra van szüksége,hanem megértő anyára és apára,aki komolyan veszi a félelmeit és megnyugtatja.

Egyébként igen. Az életben teljesen normális,hogy vannak félelmeink. Egészen pici kortól életünk végéig. Ha valaki ezt nem érzi és érti,akkor vagy buborékban él,vagy egy hihetetlen érzéketlen szociopata.

2018. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
76%

#24 az óvatosságot ne keverjük össze a félelemmel.

Nem mindegy, hogy félsz vezetni vagy óvatosabban vezetsz.

2018. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
33%
Te kevered egyedül,ráadásul vezezésről is csak te beszélsz. Ha csak ezt a példát érted,akkor úgy fogalmazok,hogy megértsd:akármilyen óvatosan is vezetek, bármikor belémrohanhat egy idióta. Ez pedig adhat okot félelemre.
2018. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

A vezetes peldat nem tudom felhozni, mert nincs autonk sajnos. Arra meg valoban kevesebb az esely hogy a metron halok meg mint hogy terhesseg kozben/vegen valamilyen komplikacio mitt. Ezt nem hozhatom fel ellenpeldanak.


Aki arrol beszel hogy elkenyeztettuk az magyarazza mar meg hogy pontosan miert? Vagy mi az amiben az “elkenyeztetes” megnyilvanul.

2018. júl. 15. 13:31
 28/38 anonim ***** válasza:
64%
Kerdezo, hat abbol, hogy igy beszel ! Szerinted ez normalis egy 8 evestol ? Egyertelmuen lejon, hogy egy elkenyeztetett hiszterika, ti meg behodoltok neki.
2018. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
De ha semmi mas nem boritja ki csak ez a tema akkor most szar szulonek titulalsz mineket? Megneznem a te gyereked hogy o mennyire tokeletes...
2018. júl. 15. 16:08
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a kommentben is leírtad a lényeget: nem a testvér ellen hadakozik.


Attól retteg, hogy elveszíti az anyját, a biztonságát. És ezért gyárt hülye forgatókönyveket, mert így próbálja eg feldolgozni. A hülye történettel traumatizálták. Azt kell neki segíteni feldolgozni.


Ennek a testvérhez csak áttételesen van köze.

2018. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!