Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért erőlteti mindenki a...

Miért erőlteti mindenki a lányomnak h babázzon? Mit csináljak h megértse mindenki hogy nekik baba nem kell?

Figyelt kérdés

1 éves a kicsi. A nagyobb 4.

A nagyobb hozzá sem nyúl mert nem érdekli. Neki autó kell. Vettem neki hercegnős ruhát addig hisztizett ameddig nem vettem le róla.

Kis tesója is ilyen de neki is erőltetik a babát.


2018. júl. 18. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ki erolteti, nem ertem. Az anyja vagy, allj sarkadra!
2018. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Semmit. Vegyék csak száz számra, ha nem értik meg, de maradjon is náluk. Illetve ha a gyerek előttük tojik nagy ívben a babára, talán felfogják. De ha nem, az ő bajuk.

Ezen nem kell problémázni.

2018. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Enyém se babázik. Én se babáztam soha. Nagymamám nem bírja feldolgozni, vett nekem egy talicskányi babát anno, soha hozzájuk nem nyúltam, mondjuk a húgom viszont használta őket utána, ő szeretett babázni. A nagymamám a most 3 éves lányomnak szintén veszi a babákat ész nélkül 1 éves kora óta, és halálra sértődik, hogy nem érdekli. Karácsonyra is azt kapott, a gyerek kb. rá sem nézett, a dédi meg nyomta, hogy pedig ő milyen sokat várt ettől babától. Lényegtelen, hogy már 50x elmondtam előtte, hogy nem babázik a gyerek, ne vegyen babát.

Hagyd, ha nem fogják fel, vegyék fölöslegesen, majd otthon elpakolod, vagy továbbadod.

2018. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Semmit, add el a jófogáson.
2018. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szüleim és a férjem szülei is
2018. júl. 18. 14:37
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
A napokban ültünk egy közös helyiségben egy kisfiúval és az anyukájaval, a kisfiú kb 4 éves lehetett, várakozás közben megszolalt, hogy anya veszel nekem barbit? Az anyukával osszemosolyogtunk, irtó cuki volt.
2018. júl. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Hagyj a gyereknek elérhető helyen egy-két neked is tetsző példányt. Legcélszerűbbek a gyerekforma, textil testű babák, amiket akár öltöztetni is tud már egy négy éves is. A többit pakold el.

Lehet, hogy sose kap kedvet a kislányod a babázáshoz, de az igazi szerepjáték korszak még csak most kezdődik, előfordulhat, hogy jövőre már eteti, altatja, óvodásat játszik vele. Túl sok baba ekkor sem kell, illetve fiogyeld a gyereket! Lehet, hogy boldogan vezényel egy oviscsoportnyi babát, de lehet, hogy csak egy-két kedvenccel játszik, és a többi nyomasztja.

Saját kislányom mondta kb hat évesen halálos komolysággal, hogy ő már nem kér több babát, mert "nem tudja őket megfelelően ellátni". Volt egy kedvence, arról gondoskodott, mint egy csecsemőről. Ha utaztunk, kisbőröndben hozta neki a ruhát, edényt, ennivalót, sőt velünk utazott a baba bébiszittere, egy mackó is. Még egy babát ekora felhajtással mi se bírtunk volna.

2018. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Én anyósom is ilyen volt, karácsonykor beállított barbi házzal barbival. Lányomat hidegen hagyta ő inkább traktorozott ez a mindene. Anyós sírt veszekedett velünk milyen unokája van

Azóta nem hoz babát :)

2018. júl. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Ismerős ez az erőszakos, beleszólós stílus. Nagyon nehéz vagy lehetetlen leszerelni. Hagyj szem előtt egy-két babát, mondd azt, hogy állandóan azzal játszik a lányod, hogy megnyugodjanak. Ha éppen előttük autókkal játszik, nyugodtan mond azt, hogy most ehhez támadt kedve, de szeret babázni is. (Általában nem pártolom a hazugságot, de tapasztalat, hogy bizonyos embereknél csak ez működik.)
2018. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

lányom sem babázik ,inkább legozik,és vonatozik,és imádja plüsöket,anyukám hamarabb megértete,mint szomszédom és barátnőm,nálunk nincsenek elől babák,és most már mindenki megérti és tudja hogy lányom nem babázos.

egyszerüen mond mindenkinek határozottan hogy mit szeret és nem szeret lányod ,

2018. júl. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!