Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19hós kisfiam kukiját ma...

19hós kisfiam kukiját ma fürdésnél elég duzzadtnak, mélypirosnak, bordónak láttam. Ráadásul birizgálta eltorzult pofival. Begyulladt? Mit tegyek? Ez fáj neki? Folyamatosan fáj, v. csak hirtelen tör rá fájdalom? Mikor pisilna/vagy pisil? Aztán enyhül?

Figyelt kérdés

Most este tűnt fel, eddig nem. Pedig "téma" a kuki minden pelenkázásnál, fürdésnél. Rendszeresen minden fürdetésnél a vízben húzogatom is neki. Nem igazán tudom felhúzni, eléggé le van szerintem tapadva. (De a védőnő azt mondta, majd az orvos csak akkor fogja "'felrántani", ha 2 éves lesz. Addig húzzam addig, ahogy valamelyest tudom, erőltessem kicsit, de ne rántsam....

Ráadásul nem tudom pontosan, hogy "túró" vagy csak popsikrém gyűlt össze most a tetején... (elég gyorsan is csináltam az esti rutint, mikor fürdés előtt áttöröltem.)

Szóval rendszeresen tisztítom, de mégis gondolom begyulladt. Szerintetek ez mennyire fáj most neki? Illetve hogy fáj? Mit tegyek, hogy csillapítsam?

(Tegnap éjjel és ma a délutáni alvásnál is láttam rajta, hogy eszméletlen fáj valamije, de azt hittem, az ínye fáj. (Nagyon erőlködnek az alsó szemfogak, ez látszik.)

Nem tudom már azt sem, mitől, csak tudom, hogy szenved. Adjatok kérlek tanácsot, mindent szívesen fogadok!

Köszönöm!


2010. jún. 18. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
az meg sem fordult a fejedben, hogy orvoshoz vidd? a védőnőd pedig érv az abortusz mellett!
2010. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Dehogyisnem!!! Holnap első dolgom lesz felhívni a dokit, és akkor is, ha szombat lesz, kukkantson rá!

De ezt most este vettem észre... :( Pár órája... s azóta már körbetelefonáltam egy csomó mindenkit.

És csak most gondolkodom, hogy tegnap sem a foga fájt már, hanem ez. De nem tudom.... és Szegénykém még nem tudja elmondani... :(

2010. jún. 18. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Semmi pánik, valószínűleg be van picit gyulladva, ugyanígy jártunk mi is vele kb másfél hónapja. Délelőtt vettem észre, hogy mintha pirosabb és nagyobb lenne az átlagnál, meg kapdosott is oda, nem akarta, hogy pelenkázzam. Másnap elvittem az orvoshoz a doktorbácsi mondta, hogy be van picit gyulladva, hátrahúzta neki és átmosta azt hiszem betadinos fecskendővel (mindezt hang nélkül tűrte). Adott kenőcsöt azzal kenegettem pár napig estére már kutya baja sem volt. Mondta, hogy ez bármikor előfordul ebbe a melegbe, ráadásul akkor még állandóan pelusos is volt. Úgyhogy ne aggódj holnap doki és megnyugszanak a kedélyek.
2010. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekünk a kamilla tea 1 nap alatt lehúzta a gyulladást,pedig egyik napról a másikra lett piros és váladékos. Lerántani csak akkor kell ha elhagyja a pelust és még akkor is le van tapadva a fityma
2010. jún. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszaitokat, nem tudtam akkor melegében megköszönni, mert tönkrement a számítógépem.... a húgom elolvasta a válaszokat, telefonált, úgyhogy köszönöm szépen a segítségeteket, és főleg a megnyugtató szavaitokat! :)

Pár nap alatt szépen enyhült szegénynek a fájdalma, és a duzzanat is...

Így tettem, kamilláztam minden pelenkázásnál, illetve Canestent használnunk, mert gomba volt.

(A doki szerint nagy valószínűség szerint az antibiotikumok miatt - 3 különböző garniturát kellett adnom Szegénykémnek az előző hetekben... :( torokgyulladás után tüdőgyulladás miatt).

Köszi még egyszer, mindannyiotoknak kívánok minden jót!!! ;o)

2010. júl. 4. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!