Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez csak nekem esik rosszul?

Ez csak nekem esik rosszul?

Figyelt kérdés

2 éves kislányomat kezdem átszoktatni az ágyába.

Szinte születése óta velem/velünk alszik.

Vettünk neki nagy ágyneműt is, hogy tényleg a helyén aludjon. Eddig lehet tudat alatt halogattam ám a megvételét. Mondogattam is, hogy míg nincs addig velünk alszik.

De mivel a tesó is érkezik lassan, elég kényelmetlen már.

Első ejjel nagyon felriadt, mert megszokta, hogy ha megébred hozzámbújik alszik tovább. Sírt is kicsit. (Régebben is ezért nem szerettem ha külön aludt. Nagyon felriadt.)

Most már hajnalban felmászik mellém, ha megébred. Egymás mellett a 2 ágy. Kb ez az 4. Este h külön van.

De most már 2. Este nem hozzámbújva alszik el. :(

Jó volt néha-néha h ott ájult be épp ahol játszott.

De tegnap is a lábunknál játszott, egysze csak kidőlt. Ma is egyszer csak az ágyán. Pedig ha este pancsi után jatszik és álmos lesz bebújt.

Gondolom kezdi érteni/érezni a különalvást?

Amúgy ez őt mennyire érinti, viseli meg? Vagy csak nekem a rossz??? Ez ilyen óvoda szindróma? H a gyerek örül neki, csak az anya sír miatta?



2018. júl. 26. 21:47
 1/10 A kérdező kommentje:

Pedig ma is, tegnap is hívtam, bújjon közént aludni.

Csak elszomorít, hogy remélem nem azt érzi, hogy na anya meg apa kirakott akkor már oda se bújok. :(

2018. júl. 26. 21:49
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Bújj oda mellé te az ő ágyába, amikor lefekteted, mesélj vagy énekelj neki, alakítsatok ki valami esti szertartást.
2018. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Bújj a férjedhez.
2018. júl. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Most akkor szoktatod át vagy hívod vissza? Mert mindkettőt te írtad.


Amúgy nekem nem esik rosszul. Egyik éjszakáról a másikra szokott át, azóta néha együtt is, de főleg külön. Vannak olyanok is, akik az első perctől külön szeretnék. Ez olyan változó. Mi az alapján döntöttünk, amit a baba igényelt.

2018. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk az első itthon töltött éjszakája óta külön szobában alszik. Én így tartottam helyesnek, hogy mindenki kipihenje magát. Volt egy nehéz időszakunk betegség, fogzás, szeparációs szorongás, akkor pár hétig igényelte, hogy vele aludjak. Kialakítottuk a kis rituálénkat, ami azóta is meg van. Hozzám bújik, mesélek, árnyjátékozunk és elalszik úgy, hogy ölel. Nagyon jó érzés, de amint elaludt megyek a férjemhez. Szerintem nem rossz neki a külön alvás, csak megszoktad és emiatt neked rosszul esik.
2018. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Ez hihetetlen

1)felnõtt vagy könyörgöm,ne becezgess dolgokat meg mondogasd,hogy pancsi meg ilyenek mert idegesít

2)Akartál valamit,és most hogy megtörtént felnõtt ember létedre sírsz egy olyan dolog miatt,amely helyzet csak ki*szett két napja áll fenn.

Nem két nap alatt érti meg könyörgöm

2018. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

6os itt nem a pancsi a probléma. ..te a kakit székletnek nevezed??? Te vagy a gáz..


Kérdező!Nem haragszik a gyerek.Lehet neki is kényelmesebb külön aludni.Máskor is lehet bújni.Örülj neki, hogy úgy tűnik simán megy.Amúgy a 2 nap még semmi.

Ha külön akarod tenni akkor ne hívd vissza...nem fogja érteni, hogy egyszer lehet egyszer nem.

2018. júl. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Nekem kifejezetten a pancsival volt bajom a kakival semmi gond.

Elozo voltam

2018. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Ezt magadban kell elrendezned, úgy értem, ez az élet rendje, nem fog mindig melletted aludni-bújni stb. Én amúgy se vagyok híve az együttalvásnak a gyereknek, míg pici csecsemők voltak, addig ott aludtak a gyerekek a szobánkba (mindig az épp legkisebb, 3 an vannak) de úgy fél éves koruk körül, mikor ritkultak az éjjeli szoptatások, költöztek a szobájukba.

Nekem is igényem volt rá, hogy a férjemmel kettesben töltsünk legalább pár órát a saját ágyunkban együtt. Oda nem kell napi rendszerességgel gyerek.

Persze az más ha beteg vagy hasonló.

Te szeretted volna külön szoktatni, és te is azt írod már kényelmetlen és jön a tesó, akkor még kényelmetlenebb lenne hogy már 2 gyerek alszik ott.

2018. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%
A lányod helyett a férjedhez bújj. Neked nem alap, hogy a házastársaddal alszol éjjel?
2018. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!