Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul esik, miért csinálta/c...

Rosszul esik, miért csinálta/csinálja ezt velem? Milyen rokon az ilyen?

Figyelt kérdés
Unokahúgom lánya és az én lányom között 10hónap különbség van. Mikor terhes lettem a lányommal, megkértem hogy ha lányom születne majd tegye már el a kinőtt ruhákat mert nincs pénzem ruhákra. 2 fiam már van csupa fiús ruhákkal voltam tele. Mindig is vágytam egy kislányra. Így nagyon örültem mikor kiderült hogy két fiú után lányunk lesz. Az első egy évben minden kinőtt ruhát megkaptam könyörögni se kellett érte. Mostanában viszont igen. Ami ruhákat meg kapunk nagyon bolyhosak és kopottak ami otthonra jó de pl orvoshoz már nem. Rákérdeztem de azt mondja sok ruhát eladott vagy elcserélt. Pár héten belül valóba szülni fog. Kisfia lesz. De az interneten látom hogy rengeteg ránk még jó ruhát árul már hetek óta. Tudja hogy nehezen élünk és hiába kérem nem ad már ruhát. Már most kijelentette hogy tavasszal nem fog tudni ruhákat adni. Nem könyörgök már de rosszul esik.

2015. dec. 6. 19:20
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem a rokonod felelőssége, hogy te úgy szültél harmadik gyereket, hogy nem volt meg az anyagi háttér hozzá.

Nem köteles benneteket ruházni, vagy bármivel segíteni. Amit csinálsz, az élősködés.

2015. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Hát bzmeg, eszem megáll. :D Lehet, hogy neki is szüksége van arra a pénzre, ezért árulja őket. Ők nyilvánvalóan előre számolgattak és úgy ítélték jó lenne, ha a ruhákra nem nagyon kéne költeni, ezért eladja a régieket, hogy annyival jobb legyen a helyzete.


Milyen rokon az ilyen?!?! Az első évben egy rakás ruhát kaptál tőle.


Mi a szarért vállaltál harmadik gyereket, ha egyszer ruhát sem tudsz neki venni?!

2015. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim válasza:
100%

De miért esik rosszul?

Mert nem támogat életed végéig ruhákkal? Lehet, hogy ők is megszorultak és kell nekik az a plusz, ami az eladott ruhák által befolyik hozzájuk.

2015. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Ez vicc? A gyerek kellett, ruhára meg nincs pénzed és más öltöztesse? És meg vagy sértődve ha kapsz de bolyhos? Nagyon szemét az unokatesód!: D Én szarnék a fejedre! Egy gombot nem kapnál tőlem!
2015. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
9%
Megértem, hogy rosszul esik, nekünk 2 év van a lányom és unokahúgom között, örültem volna ruháknak, de nem kaptunk semmit, és még panaszkodtak is, hogy nem férnek a cuccoktól. Meg tudtunk venni mindent, tehát ezzel nincs gond, de mégis rosszul esett. Barátnőkkel nagyon jól megy a ruha csere-bere, kölcsönadás, ezért is fura, hogy ilyen közeli rokonnal nem. Mindig mondogatták, hogy majd a tesónak, és ennek már majd 5 éve. Nálunk már jön a második is azóta, most kisfiút várunk, pont tudunk cserélni cuccokat egy fiú-lányos sorrendű barátnőmmel.
2015. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
98%
nem értelek :( a te gyerekedet neked kell ruháznod, nem a rokonodnak. tök jó, hogy kis korkülönbség van és adtak egy csomó ruhát, de ha nem adnak többet akkor nincs min felháborodnod, sőt inkább szégyellned kéne magad, hogy olyanért könyörögsz amiért nincs jogod. ha nem telik ruhára akkor menj el dolgozni, ezért ez nonszensz, hogy ezen háborogsz, már én szégyellem magam helyetted!
2015. dec. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, az mondjuk totál érthető, hogy eladja, nekik is nyilván jól jön a plusz pénz, én nem küzdök az eladással, ha kinövik a gyerekek a cuccokat és valami jó állapotú marad egyszer talán kiviszem egy börzére, ami meg határeset az megy a ruhagyűjtő konténerbe vahy a védőnőnek, gyűjti a rászoruló családoknak.
2015. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

Nincs miert haragudnod,ugyani ami jo es szep ruha azt eladja es az árát a gyermekére fordítja!

En is ezt tenem!

Magadnak szulsz és nem masnak.

Nem várhatod el hogy amiért ő penzt adot ki azt neked isten nevében neked adja.

Foleg ugy hogy ki koveteled jogosnak tartod !!

Vagy pl cserében nem sok egy tábla csokit vagy egy mikulás csomaglgot annyit nem teszel a köszönöm mellé !!!

2015. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon furcsa ez a mentalitás, meg kell hogy mondjam, az ilyen embereket ha lehet, elkerülöm. Miért vagy meggyőződve arról, hogy neked járnak azok a ruhák? Ha szívességet kérsz valakitől, azt nem kötelező teljesíteni. Ha teljesítik, azt meg kell köszönni, ha meg nem, azt el kell fogadni. De hogy megsértődsz és még neked áll feljebb, az fura. Biztosan van oka annak, hogy nem neked adja a rokonod az összes kinőtt ruhát. Ahogy más is írta, lehet, hogy neki is szüksége van pénzre és eladja, az is lehet, hogy másnak is ad, pl. barátnőjének.
2015. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem egyszerűen meg lehet oldani.

Válogass a fiaid után megmaradt ruhákból (csak szépeket, és lehetőleg sokat) és vidd át nekik.

Háláld meg neki azt a sok-sok ruhát, amit az első évben adott neked.

Hátha változik valami.


Ha mégsem, akkor sincs gond, add el a fiús ruhákat, és vegyél belőle a kislányodnak belőle, így nem lesz nagy költség.

2015. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!