Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a logika abban, hogy 3...

Mi a logika abban, hogy 3 éves tudatosan nem szabad dolgot csinál, miután meg rosszul esik neki, hogy mérges a szülő?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap hazaérve kiborítja a kancsó teát, vagy gyümölcsleveleket, lehúzza, tépkedi a wc papírt, dobálja az olyan játékait ami nehezen megtalálható pl geomagban a golyók.

Minden nap puffogó takarítás/keresés a vége, ő meg sír.

Játék eltéve, pár nap szünet után elővesszük, megint dobálja.


Minden nap jó kedvem van, útközben is hazáig, és itthon elkezdi ezeket. Először teaborítás, azután leszedi a szárítót, fel-le kapcsolgatja a villanyt, mindig kapom ezeket a "tüskéket".

Újabban az is szokása, hogy feláll a kisszékre, törött kerekű bébitaxira leesni.


Miért csinálja, amikor tudja hogy nem szabad és mit tehetek?


2017. jan. 10. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Harom eves. Nincsen benne logika. Most nezi meg, hogy meddig mehet el. Legyel kovetkezetes, es kitarto. Ha most nem adod fel, akkor kesobb felfogja, hogy az van, amit a szulo mond.
2017. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ma vettem fagyasztott tököt főzelékhez, kikészítettem és levette és neki állt taposni, ahogy a tejesdobozokat szoktuk kukába dobás előtt.

Olyan rosszul esik, hogy örömére veszem a játékokat, meg külön biomosok rá, egészségeseket főzök Neki és dobálja a játékokat, megtapossa a ruhákat, élelmiszert. Pedig tudja, érti, hogy nem.

Aztán sír, holott én bőghetnék.

2017. jan. 10. 18:12
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Az a baj, hogy felnőtt logikát és gondolkodást vársz el egy kisgyerektől, aki (teljesen természetesen) éppen most fedezi fel, hogy van saját akarata és próbálgatja azt.

Ezt hívják dackorszaknak. Keress rá a neten, rengeteg tanácsot olvashatsz arról, hogyan lehet átvészelni ezt az időszakot úgy, hogy a gyerek személyisége se sérüljön.

2017. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rákeresek, köszi.

Most a roncs bébitaxin áll és elemet akar a kulcslyukba dugni.

Már azt sem tudom minek szóljak rá, csak rossz hangulat lesz mindenből.

2017. jan. 10. 18:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 3 éves, csinálhat rosszaságokat, mert neki sok minden csak játék, míg neked nem az. Viszont már 3 éves, nem másfél, így azért olyanokat nem kéne csinálnia hogy leszedi a kaját és rátapos vagy direkt kiönti a teát (véletlenül persze nyilván előfordulhat). EGy 3 éves már elég nagy ahhoz hogy megértse hogy ezeket nem szabad és ha mindig odafigyelsz, rászólsz, sokat foglalkozol vele akkor biztos hogy nem csinál ilyeneket.

Valamilyen szinten normális, pl. a játék dobálás, amikor mondjuk belefárad egy játékba és már nem tud mit kezdeni magával, de az a sok minden amit leírtál nekem már túl sok egy 3 évestől. A 2,5 évesem se csinál ilyeneket, illetve ha mondjuk huncutságból elkezdené és rászólok akkor abbahagyja.

Sok törődés, következetesség (minden esetkor rászólni, elmagyarázni, nem engedni ezeket a dolgokat).

2017. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy milyen mèrtèket ölt a viselkedèse, de lehet ez akár figyelemfelkeltès is. Ha hazaèrtek foglalkozol vele "eleget"?
2017. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Persze, foglalkozom vele.

Hazérve azzal kezdődik, leveszem a kabátját és míg az enyémet leveszem, gyorsan cipőben rohan a szobába.

Amíg a táskából kipakolok, rámcsukja az ajtót. Ez az ajtócsukogatás is mániája, kezdek már klausztrofób lenni tőle, bezzeg ha befűtjük a fürdőt, meg nyitogatja az ajtaját és állítgatja a fűtőtestet. Míg előkészítem a dolgokat, pl a főzéshez, addig kipakolja a konyhaszekrényt és jön a bébitaxival kapcsolgatni a főzőlapot.

Közben leveri a képeket a falról és szétdobálja a hűtőmágnest. Ha porszívózok, a kábelnél fogva ellentétesen húzza a porszívót, vagy lekapcsolja a hosszabbítót. A konyhában felgöngyölíti a szőnyeget.


Az irkafirkák az ajtókon, falakon, már meg sem hatnak, ha rajzolás közben kimentem egy pillanatra. Ma festettünk, kiborítja az ágyra a vizet és újat kér. Miindig kiborítja. Direkt.


Mindig letörök a végére. Mióta egy rokon megjegyezte, hogy idegesítő a hangzavar, azóta bekapcsolja az összes zenélős kabalát egyszerre.

2017. jan. 10. 21:10
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

Hát nem tudom....ez most tényleg nagyon gyerekfuggo vagy valami nincs rendben.

Vedonovel ezt nem beszelted még?

És ezekért a rosszasagokert kap valami buntit?

Oviban hogy viselkedik?

2017. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a leírásból nekem az jött le, hogy csak akkor foglalkozol vele, ha rosszalkodik.

Szerintem csak figyelemfelkeltés. Persze ezt nem szabad hagyni, de ettől függetlenül próbálj meg vele Együtt lenni.

2017. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha direkt kiborítja a vizet, èn biztosan nem töltenèm újra. Ott a vège. Ő már èrti.

Esetleg nem rendelhetnèd az ètelt egy darabig? Lehet, hogy valami miatt extra figyelemre vágyik, vagy szimplán ilyen, de ez túlmutat nekem a dackorszakon...

2017. jan. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!