Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt olyan akinek 2 ev koruli...

Volt olyan akinek 2 ev koruli gyereke levolt kicsit maradva, nem ugy fejlodott a tobbi gyerekhez kepest? Mikorra zarkozott fel? Hova vitted?

Figyelt kérdés
Mar erzem egy ideje hogy kisfiam nem ugy halad kommunikacio teren ahogy kellene.Tegnap erosodott megjobban meg bennem.A jatszoteren voltunk es jott kismotorral es ikerpar.Szepen leszalltak bejottek es az anyuka iranyitasaval jatszottak.Az en kisfiam nem mernem igy motorra ultetni mert megsem allna hiaba kiabalnek,o a jatszon is osszevissza szaladgalt mint egy fejetlen kiscsirke.O sokmindent nem ert meg,csak nagyon alap dolgokat.Olyan kisbabas a kinezete es a viselkedese.Nem beszel,csak babanyelven gagyog,nem mutogat.De koranak megfelol dolgokkal jatszik,szaladgal,ugral,mosolygos,eros kisfiu.Szerintem kozel sincs 2 eves szinten en olyan 12-15 honaposra mondanam.Vigyem valamerre?A gyerekorvos es mindenki azt mondja:o fiu majd elkezd beszelni....Engem az keserit el hogy nem ert dolgokat es addig nem is kezd el beszelni.Fuleszetre viszem Aug. vegen.Csak ugy a sajat megnyugtatasomra.De ugy gondolom ha a masik szobabol meghallja a zenet,meset ami hallkan megy nem hiszem ,hogy gond lesz de viszont a nevere sem figyel nagyon sokszor.Az utcan nem tud szepen setalni hanem szinte szalad a kezunket fogva es megy a fuves rezre megfogja az osszes fat,oszlopot...Koszonom a valaszokat.
2018. aug. 2. 14:06
 1/6 Nyutuka:) válasza:

Szia.

Nalunk is hasonló a helyzet.

Mi két éves körül kerültünk bolcsibe ott egy hét utan közölték nincs rendbe valami a kisfiammal..sok honap utan sikerult el jutnunk a pedagógiai szakszolgalathoz..ott meg vizsgálták.meg állapították hogy le van maradva a kortarsaitol..akkor majdnem 3volt mikor vizsgálták..azt mondtak kb másfél évvel van vissza.ez mellet authizmus zavart is sejtenek de ez meg nem biztos..mar egy év telt el..heti két napot hordtuk fejlesztő órára sokat javult de nagyon sok mindenbe maradt olyan mint egy éve..most tölti a 4 évet szeptemberben.most visszük majd egy éves vizsgálatra higy mit sikerult be hozni a. Ha kérdésed van.nyugottan kérdezz szivesen válaszolok resztetesebben.

2018. aug. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nyutuka:) válasza:
Még annyit hogy mindenki reakcioja kívülállóként majd megtanul beszelni nemmindenki egyforma stb..sokat hallgattuk mi is.mindig a megérzésedre halgass.nalunk is alapvető probléma hogy nem halgatott a nevére nem nézett ránk ha beszéltünk hozzá..bölcsibe sem..most is nagyon nehezen figyel..nem kommunikál felénk és4 eves lesz..udvaron futkozik pedig csuszda trambulin jatcohazikoja is van..megis csak a szaladgálás érdekli..nagyon nehéz az embernek be látni hogy ha gond van a gyermekével.sajnos ezt nem mindenki tudja kezelni..
2018. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vidd el mindenképpen vizsgálatra! Mennyi idős pontosan? Abból amit leírtál, nem gondolnék semmi rosszra egyébként.
2018. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom ilyen, később majd írok!
2018. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
22 honapos mult.
2018. aug. 2. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is pont ennyi, ő már mond szavakat, lány. A barátnőm fia most lesz 2 éves, semmot nem mond. Az, hogy nem figyel a nevére, nem hiszem, hogy gond, belefeleskezhet a játékba, az én 4 évesem sem mindig hallja meg, a kicsi sem. De persze te látod, vidd el (már írtam egyszer.) De szerintem ne ess kétségbe, van elevenebb és kevésbé eleven hyerkőc. Ha a védőnőd normális, csak feltűnt volna neki a státusz vizsgálatoknál, hogy valami baj van?!
2018. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!