Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire kellemetlen folyton...

Mennyire kellemetlen folyton a gyerek után menni játszótéren, egyéb helyen?

Figyelt kérdés

Nem saját gyermek, testvérem kislánya, 4 éves. 20 éves lány vagyok, és most nálunk nyaralnak. Ha tehetem, viszem mindig játszótérre, ahol mindig a közelben vagyok, követem. Ha kérdezem, hogy elmenjek, azt mondja ne. Szóval folyton szinte a hátsó felében vagyok. Gyerekekkel a tapasztalatom egyenlő a nullával, és folyton azon izgulok, valyon a többi anya mit gondol?

Szerencsére nem hisztis, hallgat rám, a kapcsolatunk nagyon jó.

Szóval,mások a padon ülnek, esetleg telefont nyomnak, én meg ott nevetek, vigyorgok vele.


2018. aug. 6. 00:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mármint kinek ? Neked, a gyereknek, vagy az idegeneknek ?


A gyerek igényli, aki vele van az meg megőrzi, félti, az idegen meg nem érdekel(t).


Én is annak idején hintáztam, a mászókákon voltam, a homokozóba, mentünk mindenfelé sétálni, nézelődni.

2018. aug. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Te csinálod jól, hogy vele vagy, nem pedig a telefont nyomkodod.


Egy 4 évesen MINDIG rajta kell, hogy legyen a szemed, hiszen a te felelősséged.

2018. aug. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Ha a kislány igényli, hogy legyél mellette, akkor maradj ott, ne érezd kellemetlennek.


A többi anyuka nem gondol erről semmit, hidd el.

2018. aug. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Én is megyek a kishúgommal mindenhová. Homokozóba, hintázni, kismedencébe, játszóházba, mindenre. Mondjuk én amúgyis elég gyereklelkű vagyok ebből a szempontból :) 3 éves, én 19.
2018. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
En nem szoktam kulon nezegetni az anyukakat hogy ki mit csinal. Ha a gyerek epp egyedul jatszik akkor en is bambulok magam ele vagy epp "telefonozok" - mellesleg nem tudhatod, ki miert nyomkodja a telefonjat, szoval ne csinaljunk mar ugy mintha ez olyan baromi rossz lenne. Szerintem minel nagyobb a gyerek, annal inkabb elvarhato, hogy egyedul jatszon, esetleg ne adj isten baratkozni probaljon.
2018. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

A " telefonozok " dolog amit az előző ír, tényleg nagyon átment abba, hogy ez csak rossz lehet. Vegyük az én példámat, a fiam tud egyedül is játszani a játszótéren, viszont én egyedülálló szülő vagyok, kb. ilyenkor van időm intézni dolgokat a telefonon. Most is nemsoká megyünk a játszótérre, viszont a hétvégén elromlott a hűtő, elromlott a kazán, Küldhetek egy hibás számlát pénteken, úgyhogy ezeket mind a telefonom kell elintéznem. Ja és rendelnem is kell online pár dolgot. Akkor, ezeket inkább ott, ahol el van, mint hogy itthon üljünk a meleg lakásban, és itt csak kínlódik. Persze közben figyelem, de azért nem kell ott ülnöm vele ahogy homokozik.

Úgyhogy igen a többi anyuka, azt látja, hogy na ez is telefonozik. Azt meg ugye tudjuk hogy milyen hosszadalmas felhívni egy hivatalos számot, amikor negyed órán keresztül magyaráz a gép

2018. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

egy 4 éves mellett még ott kell lenni folyton a játszótéren. Nem biztos, hogy fel tud mászni valahova, segíteni kell, vagy csak a biztonságérzet miatt... Még mellé kell ülni homokozni, vagy ha másik gyerekkel játszik, bizony eszébe juttatni néha, hogy a homokot nem szórjuk, dobjuk, stb. Pörgő mellett figyleni rá, hogy ne menjen közel, mert nem feltétlen tudja felmérni, hogy mikor van már a hatókörében annyira, hogy megcsapja, hintánál szintén.


Akik a padon ülnek és telefonoznak, beszélgetnek, azoknak nyilván nagyobb gyerekük van a játszótéren. úgy 6éves kortól az enyém is abszolút önálló volt, amíg látott a padon. Aztán már arra kellett figyelnem a padról, hogy én is lássam őt, nehogy elkódorogjon a szomszéd utcákba.

2018. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%
#6 nyilván játszótéren telón kell intézkedni (meg gyakorizni), alvás közben pc-n, laptopon túl gyors lenne. Az összes kutatás téved, de legalábbis te vagy a sosem látott kivétel, azért is ilyen alig átlátszó az érvelésed, vagy ami helyette van...
2018. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az én 4 évesem nem igényli, hogy a fenekében legyek, ülök a padon míg ő játszik de van olyan gyerek aki szereti ha ott vannak vele. Ebben nincs semmi rossz.
2018. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#8 Szerintem nem tudhatod, hogy valakinek mennyire van ideje a gyerek mellett.

Bocsi, hogy nem szülőként beleszólok, de a húgom miatt van rálátásom a dologra. Ő pl. soha nem alszik délután, csak az oviban. Itthon sehogy nem lehet rávenni. Ha egyedül vagyok vele, egész nap a nyakamon lóg (néha szószerint is). Persze intézem a dolgaimat mellette, de eléggé megnehezíti pl. a tanulást vagy akármit. Most olyan korban van, hogy félpercenként kérdez, ha nem figyelek, addig mondja, amíg nem válaszolok...

2018. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!