Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy másik kérdés ihletett, de...

Egy másik kérdés ihletett, de régóta motoszkál a fejemben. Mennyire kellemetlen vagy éppen nem, ha a gyerek sikereiről teszek ki képet?

Figyelt kérdés
Pl. szavalóverseny helyezéseiről, futóverseny díjazásáról! Ilyesmire gondolok. Természetesen nagyon büszke vagyok és elsősorban azért teszem ki, mert szeretném ha a távoli rokonok, barátok látnák, mert őket érdekli. De mellettük még ott van 200 ember aki láthatja. Nem unalmas ez?
2015. jan. 9. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Csinálnod kéne egy külön csoportot rokonoknak (pl. nagyszülők, keresztszülők,unokatesók) és csak azzal a csoporttal megosztani az adott képet, akiket tényleg érdekel.

Másokat szerintem nem érdekel, gondolj csak bele, h te nyomon követed-e az összes ismerősöd gyerekének eredményeit (200 embernek minimum százas nagyságrendű gyerekszáma van,ha nem több) illetve ha látnád végigbogarásznád-e?

2015. jan. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja , persze neem. De egy csomó ismerősöm megosztja babái fényképét, naponta 3-4 képet, minden nap, ,mert épp mosolyog, vagy szájat biggyeszt vagy nem tudom. Mondjuk engem egyáltalán nem zavar, szívesebben nézem még a távoli ismerősök képeit is, mint idióta idézeteket :)

Csak nemtudom mennyire jön le egy egy oklevél vagy könyv megszerzése büszkeségnek, örömnek, vagy épp rosszakaratúan dicsekvésnek gondolják.

2015. jan. 9. 14:23
 3/12 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, én szívesen megnézem az ilyeneket, gondolom nem minden nap történik ilyesmi.

Én ilyenkor teljesen átérzem az anyuka büszkeségét, csak az jut eszembe, hogy mondjuk a kb. 8 év fölötti gyereket ez nem-e zavarja, vagy megkérdezi-e tőle, hogy felteheti-e nem-e kellemetlen neki pl. osztálytársak előtt, vagy ilyesmi.

2015. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Alsós még és szoktam olvasni neki a gratulációkat, amikor írnak oda és ez óriási örömmel tölti el.
2015. jan. 9. 14:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Oklevél meg ilyesmi nem.

De nekem pl volt egy ismerősöm (akit többek között emiatt is töröltem), aki alapból idióta FB-on. Négy témát posztolt állandóan:

- "szomorú vagyok" (=ergo foglalkozzatok velem, kérdezgessetek, hogy mi történt - ez nekem visszatetsző, akkor írja ki,hogy mi baja van, vagy tartsa magában, ne játszmázzon)

- ködös utalások emberek kilétére, akiket folyamatosan szidott

- "filozófikus" önfuttatás, hogy ő mennyire szerény, kedves, önzetlen, csodálatos (fentiek mutatják, hogy nem)

- gyerek futtatása ezerrel, de olyan dolgokban, ami nem kiemelkedő: "11 hónapos és itt egy fotó, hogy felmászott a lépcsőn, igazi zsenike", "3 éves és két kockát egymásra tett, ilyet más gyerekek nem tudnak, egy zseni"


Még csak nem is azzal volt gondom, hogy kirak fotókat a gyerek (normális, átlagos) fejlődési állomásairól, hanem az, hogy a képaláírásban úgy állította be mindig, mintha egy StephenHawking-Einstein ivadék lenne a gyerek, miközben nem az.


Az, ami tényleg kimagasló eredmény; versenyen magas helyezés, oklevél, stb., az szerintem rendben van. De ugye ezt legkorábban 6 éves kortól lehet, mert előtte maximum a "de szépen gyurmázott" oklevél van oviból :)

2015. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Timeatimea123 válasza:
Tedd ki nyugodtan és ki fogom, ha majd elérjük a kort hogy ilyen élményeink legyenek.Dicsekvés...ÉS? kivel dicsekdnél te szülted te nevelted még jó hogy büszke vagy rá.
2015. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jajj, igen, én is erre utaltam, bár most csak idézeteket említettem, de ezek a milyen hangulatban vagyok,meg óránként kiír valami szomorú vagyok, unom magam stb na azok idegesítenek. Képeket viszont tényleg szívesen nézegetek. Szó mi szó, amikor kéthetente olvasom , hogy hány gramm és hány centi az már kicsit sok, de hát ő dolga.

Én nem igazán élek aktív életet a facebookon. Időnként tettem ki a gyerekekről egy-egy képet, amin jópofák voltak, egy egy élethelyzet úgy kéthavonta,pl amikor sütnek, vagy traktoroznak vagy igazi lovon ülnek. De csak 1-2 érdekességképpen. Viszont most olyan jól esik a sikerekből kitenni, persze ez se mindennapos. De szerintem azért esik ilyen jól, mert látom az örömet az arcán, mikor olvasom a hozzászólásokat :)

2015. jan. 9. 14:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Én kiteszem. Ha ez ciki akkor mi nem az?
2015. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kiteheted én is szívesen megnézem az ilyeneket. A babás képeket is nagyon szeretem, de nem azt, amikor egy babáról egy nap húsz kép, hogy most pisilt most kakilt, mert az az anyukának biztos nagy öröm, de senki mást nem érdekel.
2015. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az nyilván idegesítő, ha valaki az élete minden pillanatát kiteszi a Facebookra, de a ló másik oldalára sem kell átesni: számunkra fontos dolgokat, amit nem is titkosak, nem is cikisek, sőt, teljesen pozitívak, azokat nehogy már azért ne tegyük ki, mert ez mások szerint dicsekvés. Elvégre a Facebook erre való. Akit ez nem érdekel, majd nem nézi meg, nem ír oda semmit, esetleg ha idegesíti, akkor leiratkozik. Bár kétlem, hogy ebben bármi idegesítő lenne, ennyi erővel az ilyet az összes többi ismerőse is biztosan idegesíti, mert tesznek ki dolgokat. Nekem is tesznek ki az ismerőseim olyan dolgokat, ami annyira nem érdekel, pl. képet az "első slusszkulcsom" címmel, vagy kutyás képeket, ami még annyira se izgat, pedig bírom a kutyákat, de nekem egyik olyan, mint a másik, nem találok benne túl nagy élvezetet, hogy nézegessem őket fényképen. És mit csinálok? Semmit, átgörgetem. Nyilván az én ismerőseim között is van olyan, akinek nem érdekes, hogy a fiam elkezdett suliba járni, és tettem ki róla két képet, ahogy táskával a hátán megy az iskolába, de tulajdonképpen nem érdekel, hogy ki mit gondol.

Más kérdés, hogy vannak emberek, akik ténylegesen közléskényszeresek, pl. van olyan ismerősöm, aki hetente kiírja, hogy a szintén elsős gyereke milyen szöveges értékelést kapott, meg beszkennelgeti a gyerek füzeteit és kiposztolja, hogy "na, a kis zsenim megint hibátlanul dolgozott" meg ilyeneket.

Hát ez mondjuk már szerintem tök béna, de igazából ez sem foglalkoztat annyira, hogy esetleg emiatt leiratkozzak, vagy töröljem, vagy bármi, mert ez maximum csak röhejes, de ugyanúgy elfér a "nem érdekel" dolgok halmazában, mint a kutyás meg slusszkulcsos képek, hogy az idézetekről már ne is beszéljek. Eddig egyedül egy embert tiltottam le, egy idősebb volt kolléganőt, aki naponta tett fel képeket virágcsokrokról, amiken ráadásul állandóan bejelölgetett embereket (köztük engem is). Na ezt nem sokáig bírtam elviselni.

De abban számomra semmi zavaró nincs, ha valaki arról posztol, ha a gyereke ügyes valamiben, és jók az eredményei.

2015. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!