Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy értessem meg a férjemmel,...

Hogy értessem meg a férjemmel, hogy a gyereknevelésben gy húron kell pendülnünk? Összehangoltan, következetesen?

Figyelt kérdés
Talán ösztönösen is jobban érzem,mit kell tenni,olvasok is rengeteget a témában,mindig is én voltam a szigorúbb,és rengeteget foglalkozok a 2 éves kisfiunkkal.Ő engedékeny,egyszer valamire nemet mond,de ha a gyereknek nem tetszik,akkor igent.Nem határozott,ha a gyerek rosszat tesz,nevetve szól rá.......stb...Ha szólni merek,mit hogyan kéne,megsértődik,mert hogy ő a hülye és rossz apa,én meg a jó.Meg,hogy nem igaz,hogy ő semmit nem csinálhat a gyerekével.Félremagyaráz. Sem ő,sem az anyósom nem partner abban,hogy egyforma elvek alapján neveljünk.Kétségbe vagyok esve,mi lesz így,a kisfiam sem fogja tudni,mikor mit szabad,és mit nem.
2010. jún. 20. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

de fogja tudni.Nem ideális a helyzet, de a gyerkek pontosan tudják, hogy kinél mit lehet.A nagyszülők pl. általában többet engednek meg a gyereknek, mégse lesz belőlük rabló. (én mindig élveztem, hogy a nagyinál sokáig fent lehet maradni)

Jobb lenne, ha nem így lenne, azt szokjátok meg legalább,hogy a gyerek előtt nem mondtok ellen egymásnak,tehát ha te konkrétan megtiltasz valamit akkor ő ne engedje meg és ha ő megenged valamit akkor te ne tiltsd meg. beszéljétek meg külön, utána. Ha te beleszolsz abba amit ő enged az ugyanolyan rossz mint fordítva.

2010. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szüleim is ezt csinálták a tesóm születésekor, meg is lehet nézni, mi lett belőle :(

Ott anya az engedékeny, mindent ráhagy az öcsémre, szerintem kb szerelmes belé, azt érte el vele, hogy az öcsém simán kipakolja a pénztárcáját, képes húszezret elvinni, ha neki legó kell, nem fogja fel, hogy ezzel borul a havi költségvetésünk és mehetünk mínuszba.

14 éves.

Mindenképp próbálj valamit kezdeni a férjeddel, mert nagyon fontos, hogy a szülők normálisan megneveljék a gyereküket, nap mint nap tapasztalom :(

2010. jún. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont az nem tesz jót a gyereknek, ha te összveszel ezen a családdal és esetleg nem fog a férjed foglalkozni a gyerekkel vagy nem úgy. Látja a gyerek, hogy a férjedet támadod és mellé fog állni veled szemben (ne bántsd az aput). Én nyelnék inkább és ráhagynám, hacsak nem valami tényleg veszélyes helyzet van. És majd a férjed is rájön, hogy hogyan kell ezt.
2010. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak én látom,mi lett a sógoraimból, akiket anyósom "nevelt",azaz nem nevelt,mert nem volt rá ideje,ereje,és hagyta,hadd nőjenek fel,ahogy tudnak.Na köszönöm,ilyen fiam nekem ne legyen. Férjem kicsivel jobb,de ez nem a szülői útmutatásnak,mind inkább annak köszönhető,hogy elkerült otthonról kollégiumba.Nem mondom,hogy én soha nem engedek meg neki semmit,hisz szeret a fiam,ezt érzem,de következetes vagyok,és úgy vélem,kellenek a korlátok egy gyerek életében,mert csak így lesz önálló,magabiztos,becsületes ember.Igaz,hogy a férjemmel nem a gyerek előtt kell ezt megbeszélni....csak olyan nehéz,amit én egész héten próbálok elérni a gyereknél,azt egy hétvége alatt romba dönti a család.Az én családom egyetért velem,de ők messze vannak:-(
2010. jún. 20. 15:28
 5/9 A kérdező kommentje:

14.59!


Igen,a nagyinál én is élveztem,hgoy fent maradhatunk sokáig.De itt konkrétan olyanról is szó van,hogy engedi,hogy az aztalra felmászkáljon,kipakolja a konyhaszekrényt,ő vágja el saját maga a kenyeret vajazókéssel(utóbbinál ott voltam,és tiltásom ellenére engedte,hogy kést fogjon a gyerek,holott régebben ebből már volt konfliktusunk).

2010. jún. 20. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!Legyél szigorú e tekintetben a pároddal,anyóssal.Ülj le velük és ha kell ezerszer mondd el,hogy miben kell változtatniuk...!Persze,gondolhatod,hogy egyszerű tanácsokat osztogatni,de én nem látok más megoldást,csak a beszélgetést.Nem mindegyikünk lesz felelősségteljes szülő rögtön,bizony tanulni is kell,tapasztalni,de ne így!

Na igen,ma még "csak" késsel vághat,asztalra mászhat és holnaptól meg rohantok a kisfiúval a kórházba,mert önmagára nézve veszélyes dolgokat engedett meg neki apuka.

Hasonló cipőben járok,mint te és sok vitán vagyok már túl.Viszont napról napra jobban érzem a változást és igenis kinyitom a szám,ha tetszik,ha nem.Kitartást!

2010. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Oszd meg a pároddal a gyermeknevelést. Előre beszéljétek meg, hogy valamiben te dönts, valamiben ő, így elkerülitek a súrlódásokat.
2010. jún. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy mindketten "jófej" szülők lehessetek,közös határokat kell felállítani a gyermeknek.Annyi az egész,hogy apuval leültök egy darab papírral,és közösen megbeszélitek,hogy mik a szabályok.Ezt kiteszitek a hűtőre,és akkor apu is magáénak fogja érezni,ezáltal jobban betartja.

Ilyenek írhattok.

A kicsi a saját ágyában alszik.

Evés előtt nincs nasi.

Nincs nyafogás,hiszti,szaladgálás.

Stb,stb...

Tudod amiben ha apu enged,attól te a falra mászol...:)

2010. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyikőtöknek,hogy megerősítettetek abban,hogy meg kell beszélni,közösen,és nem engedni.Az ötleteket is köszi!Remélem beválik.
2010. jún. 21. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!