Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfogadjátok a kritikát a...

Elfogadjátok a kritikát a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Vagy csak én vagyok ilyen szörnyű.

Még ha tudom is az eszemmel, hogy amit mondanak jó és jó indulattal, segítő szándékkal szólnak(anyám, anyósom, sógornőm, férjem, csak olyan emberekről beszélek, akiket imádok és tisztelem a véleményüket, nem vadidegenekről), szóval, még ha az eszem tudja is, hogy igazuk van, a szívem mindig lázadozik, hogy " nem, te ezt jobban tudod". aztán persze az esetek nagy részében igazuk is van (épp azért, mert ismernek és szeretnek és jót akarnak), nekem meg lelkiismeret furdalásom lesz, hogy hogy lehetek ilyen bunkó. (ők nem tudnak ezekről a bennem dúló viharokról, hál istennek, van annyi eszem, hogy legalább a számat be tudom fogni)Pláne, hogy seoha nem utasítanak, ítélkeznek, soha nem mondják meg, mit csináljak, csak a véleményüket, tapasztalatukat, segítő szándékukat osztják meg velem, 99%-ban az is csak akkor, ha kérem.


2011. jún. 14. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azt hiszem a legerősebb kritizáló én magam vagyok, úgyhogy én azt tanulom leginkább, hogy "együtt éljek saját magammal". :o)

Egy csomó hibámat felfedezem, és dühös vagyok, hogy nem vagy csak nehezen tudok változtatni.

Azokban a kérdésekben, hogy mit esznek, mikor alszanak a gyerekek, vagy mit csináljak, amikor betegek,elégedett vagyok, nem "szorulok tanácsra".

Szerencsére anyósomék soha nem szólnak bele semmibe, sőt ő mindig tőlem kérdezi, hogy mi hogyan csináljon (éljenek a jó fej anyósok!), a saját szüleimmel meg igen laza a kapcsolat, ők nem vesznek olyan szinten részt az életünkben, hogy ezek a dolgok felmerülnének...

2011. jún. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is elfogadtam/elfogadom.

Utólag átgondolva viszont sok "jótanácsot" is kaptam,ami semmire sem volt jó.Éppen ez a "mit eszik,mikor egyen,hogyan altasd...stb." téma,amit nem lehet egységesen ráhúzni minden babára.Egyikőjüknél sikerül,másiknál nem működik,ilyen egyszerű.

Több kifejezette bossszantó eset is volt emiatt,de már elmúlt.Megtanultam kinyitni a számat (persze ez alatt nem azt értem,hogy durván szólok) és megtanultam,mi a jó a kisfiamnak,a saját elképzeléseim szerint illetve mások tanácsát megfogadva is.

Jó neked,hogy nem akarják ráderőltetni az akaratukat,nem ítélkeznek,irigyellek! :)

2011. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
persze,hisz senki sem tökéletes,és mindenkinek van egy pár jó ötlete.a hülye tanácsokra csak legyintek.de linkább a sógórnömmel szoktunk eszemecserézni agyerekeről,és van hogy nekem van jó ötletem,van hogy neki,és ami jó ezt ell kell fogani,ami nem azt elfelejteni.
2011. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadom, sőt, el is várom az építő kritikát. Mindig mondtam anyukámnak és anyósomnak, hogy ha valamit rosszul csinálok, nyugodtan mondják meg, adjanak tanácsot, aztán majd együtt megbeszéljük, hogy kire hallgatok, hogy legyen. És azt is hozzátettem, hogy ne sértődjenek meg, ha nem fogadom meg a tanácsot. Nekem ez így nagyon jó, hogy tapasztalatok közül válogathatok, de a végső döntés az enyém. És nem fáj beismerni, ha tévedek.
2011. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen fogadok jó szándékú, józan érvekre, logikára alapozott ellenvéleményeket, akár megérzésen alapulóakat általában is, gyereknevelés terén is. Utóbbi terén egyrészt szívesen fejlesztem tovább magam mint szakember (legalábbis rendszeresen (ha nem is túl gyakran már) olvasok a témában szakvéleményeket), de laikusokét is meghallgatom, "átrágom" adott esetben. Hangsúlyozom: csak akkor , ha nincs mögötte rossz szándék és ha elképzelhető, hogy reális alapja lehet akár kellő megérzés által, akár logikus okokból.
2011. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Igen, pontosan ezeket a dolgokat tudja az eszem, amiket ti is leírtatok, de az a hülye szívem.... állandóan hisztizik:) mindenesetre nagyon igyekszem, hogy senki ne bántsak meg, remélem, előbb-utóbb lehiggadok én is:)
2011. jún. 15. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a kéretlen tanácsokat, főleg olyanoktól, akik szülőként kudarcot vallottak.
2012. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos elképesztő makacs, és önfejű vagyok, nagyon nehezen viselem a kritikát. Szintén szuper háttérrel vagyok megáldva, (ez a szerencsém) elfogadnak ilyennek. Nem osztok ki senkit, de az arcomon mindig látszik, hogy nem tetszik a dolog. Próbálok rajta változtatni, de a bőrömből nem tudok kibújni!
2012. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!