Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaki visszatartás 3 évesnél:...

Kaki visszatartás 3 évesnél: tippek, trükkök, tapasztalatok, bármilyen segítség vagy vígasztalás?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan anyukák válaszát várom, akik szintén ezzel küzdenek vagy küzdöttek...vagy bármilyen más módon tapasztalták ezt a problémát.

3 éves múlt a gyermekem, 2 éves kora előtt kezdte a visszatartást. Nem történt a családban semmi, ami traumatizálta volna, még bölcsis sem volt soha. Ez idő alatt voltak jobb és rosszabb idoszakok, volt hogy 5 hónapig mindennap kakilt. Aztán megint nem. Mindenen túl vagyunk: szekletlazítók, hashajto, mese, jutalmazás, mesekönyv, tsmt, gyermekpszichológus stb. Nem reszletezem, de megoldást nem hozott egy is sem tartósan. Kineziológushoz fogok menni nem sokára, utolsó esélynek. Minden tanácsot szívesen veszek de “sikersztorit” is vigasztalaskepp (hogy vége lesz egyszer...).

Étrendet illetően nincs szükség tanácsra, teljesen mindegy mit adok neki, nem arról van szó h nem tud kakilni, hanem nem akar.

Képtelen vagyok megfejteni miért csinálja, soha nem bántottuk, nem volt a kakilas miatt soha leszúrva, nem erőltettem a szobatisztasagot, átbeszéltük mi a kaki és miért kell kakilni, nem született kistestver, nem volt válás stb. Írjatok!



2018. aug. 10. 17:13
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
19# nincs napirenden a kakilas (egyébként ezt írtam is)..., pontosan azért, hogy ne váltsak ki benne ellenérzést. A hashajto, szekletlazito úgy van beadva, h vitamin. Amit nyilván muszáj beadnom, mert különben megkövült kaka darabokat kézzel kell kiszedni, ki se tudja nyomni. Orvoshoz most először akartam vinni, mivel hat napig nem kakilt. Kiváncsi lennék az okoskodó válaszodon túl van-e bármi építő jellegű ötleted. Ne foglalkozzak vele? Nem szeretném ha belelzarodast kapna a gyerek, arról nem is beszélve, h szenved.
2018. aug. 13. 16:55
 22/23 A kérdező kommentje:

Kedves 20# a Heim Pálban mivel segítettek pontosan? Miért lenne érdemes oda elvinni?

Sajnos a biliről hallani se akar, rákényszeríteni pedig nem tudom/akarom pedig én is úgy gondolom, h azon ülve könnyebb lenne. Bár volt olyan eset (egyszer), h raültettem kuppal együtt es úgy is visszatartotta....

Legalább almában bekakilna, én már annak is örülnék komolyan.....

2018. aug. 13. 16:59
 23/23 A kérdező kommentje:
*álmában
2018. aug. 13. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!