Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 132centis 36kilós 5 és fél...

132centis 36kilós 5 és fél éves gyerekkel van teendő?

Figyelt kérdés

Táblázat alapján ha jól néztem még pont határeset. Egyébként nem tartom ducinak, széles vállai vannak, szépen eloszlik rajta a súlya de az elmúlt 2 hétben nadrág vásárlásnál voltak gondok. Már a 140-est venném neki de hasban szűk, a 146 meg már nagyon hosszú, ez döbbentett rá, hogy kicsit jobban oda kell rá figyelnem. Keveset nasiznak a gyerekeim de most a nyári szünet alatt kicsit jobban engedtem nekik, üdítő-jégkrém-gumicukor-még egy jégkrém és 1 hónap alatt hízott is 1 kilót. Diétáztatni nem akarom, múlik a nyár, üdítőt már nem kapnak (csak ritkán) , jégkrém még fogy. Próbálok odafigyelni, hogy mennyiségre se egyen nagyon sokat de csesztetni nem akarom (én megéltem ezt gyerekként, vele nem akarom ezt csinálni).

Szerintetek túl lihegem? Vagy jobban tenném ha jobban odafigyelnék rá? Tanácstalan vagyok.


2018. aug. 15. 14:38
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem hatareset. Nem gorcsolnek ra, de elkezdenek jobban odafigyelni, nem csak nasi ugyben, hanem a normal kajaban is (teszta, pizza es tarsai).

Sportot is nezni lehetne neki

2018. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
91%

Nem liheged tùl, ez sok. Hiàba nagyon magas, 36 kiló egy ekkora gyereknek rengeteg. Az èn fiam 6 èves 128 cm ès 25 kiló ès pont formàs.

Mozogjon minèl többet, ne egyen sok cukros dolgot, fehèrlisztes termèket.

2018. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, sportra én is gondoltam, egyébként imád mozogni, napközben is meg nem áll.
2018. aug. 15. 14:43
 4/52 anonim ***** válasza:
60%

Fiú/lány? Jó magas is amúgy...

Az én lányom 136 cm 35 kg de 9 éves! . Ő is olyan tömzsi alkat. 146 os ruha kell rá és van hogy az is szorítja hasban combban:( Én tudatosan figyelek rá, hogy mennyit és mit eszik, nyáron is. Édesség jó ideje minimalizálva . Az alkata az mondjuk adott, nem fog változni .

Heti 3-4 szer sportol is (ritmikus sportgimnasztika és úszás)

(Marha nehéz amúgy mert van egy fiam aki meg a másik véglet, a fényevő típus...)

2018. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Fiú. Igen, nagyon magas, tudom :D Szegény nem tehet róla, hogy ő már 5.5 évesen ekkora :D
2018. aug. 15. 14:54
 6/52 anonim ***** válasza:
47%

Még a nyarat jégkrémezze végig, aztán szeptembertől csinálj neki egészséges ételeket, édességet csak mértékkel adj neki és ezt mind magyarázd el neki, hogy ez csak az ő javát szolgálja.

Ha van rá lehetőség, sportoljon!

2018. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
47%

Ugye tudod hogy az egész a te hibád...? Hogy az 5,5 éves gyermeked, már túlsúlyos!

Mi az hogy üdítő, jégkrém, gumicukor?! Ezeket mind tőled kapja!

Ha tényleg érdekel a gyereked egészsége, akkor ne tömd ilyen szarokkal!!

Tessék egészséges életmódra váltani,ezeket meg felejtsd el!

És mivel te is megélted gyerekként a túlsulyt, pontosan tudod mi vár rá, milyen gyerekkora lesz, ha tovább hízlalod! Kiteszek az iskolai csúfolódásnak...

2018. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
46%
Brutális...
2018. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
42%
Súlyra több mint kétszer akkora mint az én 4 éves gyerekem 😳.
2018. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
63%

Jó mondjuk nincs értelme szerintem más, nagyon vékony gyerekekhez hasonlítani. Valóban kicsit sok és figyelni kell és nem szabad hogy egyen ami eszébe jut.

Viszont az hogy más gyereke meg 17 kiló 5 évesen , az nem releváns.

Az én fiam is 136 cm és 25 kg volt mikor suliba ment, most 148 cm 31 kg....tömhetem, de mindig iszonyú vékony alkat lesz.

Alkat is van a világon.

2018. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!