Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csináljuk ezt így tovább?...

Hogy csináljuk ezt így tovább? Tönkrement a családunk down szindrómás fiúnk miatt

Figyelt kérdés

Minden nap egy küzdelem a fiúnkkal 4 éves, de felemészti az erőnket. Etetni kell, itatni folyamatosan foglalkozni vele. Állandó felügyeletet igényel, hiába a sok foglalkozás fejlesztők egyre agresszívabb. Nagyobb testvérét aki 9 éves folyamatosan bántja. Ott tartunk nem tudjuk egy autóba beültetni őket mert a kicsi sír, verné a tesót. Ugyan ez van ebédnél is vagy bármi ahol együtt lennének.

Férjem nem bírja ezt a helyzet otthonba szeretné adni a kicsit.

Fiam barátai a kistesó miatt szépen "lekoptattak minket" így ő barátok nélkül maradt. Nincs senki akihez átmehetne vagy áthívhatna bárkit. Egy napra sem tudtunk elmenni négyesben kirándulni mert a nagytesót bántja a kicsi. Ha nem engedünk neki hányásig hergeli magát. Az apja vitte el a nagytesót kettesben.

Nem tudjuk meddig bírjuk ezt a nagyobb szenved miattunk :(


2018. aug. 15. 22:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%
Én eleve nem tartanám meg a beteg babát mert én ehhez kevés vagyok sajnos de ha már így alakult akkor minden tiszteletem a tiétek. Én is a férjed és a többi válaszoló oldalán vagyok, otthonba adnám szegényt akármennyire is fájdalmas de nem élhettek így és főleg nem a nagyobb gyerek, ez egy borzasztó kolonc. Lehet hogy durva lelkifurdalás gyötörne az elején ha az otthonbaadás mellett döntötök de amikor majd fellélegezhettek végre akkor meglátod hogy megtérül és utána is tudjátok őt ott látogatni. :)
2018. aug. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

10-es, bizony lehet agresszív, Apám legkisebb húga down-os volt, gyerekkoromban többször hasba rúgott és bántott, ahányszor náluk voltunk :-( Sajnos nem mindegyik down-os "szeretetgombóc", bár többségében azért jólelkű, szeretetreméltó emberek.

A kérdezőnek: Sajnos az esetedben nincs más megoldás mint egy bentlakásos intézmény. Gondolj arra, hogy ott szakemberek foglalkoznak majd vele, akik tudják kezelni a düh kitöréseit, és talán még jól is fogja magát érezni hiszen a hasonló problémával küzdő társai között.

A nagyszüleim idejében sajnos nem volt ilyen lehetőség, rá is ment a kapcsolatuk a legfiatalabb lányuk betegségére.

2018. aug. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de én nem tartottam volna meg.

Egyik szomszédnál is ez van, "gyerek" már 40, most költözik szét a család, mert nem bírják idegekkel. Eddig az anyja a szüleivel lakott, apuka lelépett, de most mondták, hogy nem bírják, ennyi volt.

2018. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
28%
(A Down szindrómának a világon semmi köze nincs a gyerek viselkedéséhez, az valami más lesz. Talán autista is a gyerek, vagy ADHD-s, ezektől lehet agresszív, a Downtol nem és ezekre nem is létezik genetikai szűrővizsgálat...)
2018. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy mindent jól csináltok, és önmagában a gyerek állapota indokolja ezeket a nagyon súlyos problémákat, de akkor ez nem egy "egyszerű" Down-szindróma.

Jár óvodába a kisfiad? Ott hogyan viselkedik? Milyen a kapcsolata veletek? A gyógypedagógusokkal? Ők mit javasolnak a magatartásproblémákkal kapcsolatban?

Beszél valamennyit a gyerek? Hogyan kommunikáltok vele? Milyen helyzetekben jelentkeznek a dühkitörések? Mi az amivel meg lehet nyugtatni? Mennyire gyakori, hogy a kezdetben megtagadott dolgot mégis megkapja, csak érjen véget a cirkusz? Tudod, hogy ezzel pont arra tanítjátok, amit a legjobban el szeretnétek kerülni? Hányásig hergeli magát? Akkor vidd időben a fürdőszobába, és add elé a lavórt. Abba kell hányni...

Van valaki rajtatok (apa, anya) kívül, aki segít a gyerekek körül? Rá tudjátok bízni nagyszülőre, bébiszitterre vagy bárki megbízható emberre? Ez rendkívül fontos lennea nagytestvér és a házasságotok szempontjából is.

Ha még nem tettétek meg, vegyétek fel a kapcsolatot a Down Alapítvánnyal és a Down Dada szolgálattal. Számos fokozat létezik az intézetbe adás előtt, ami segítséget jelenthet nektek.

2018. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
80%

Pech, sehogy nem fogjátok bírni.


Egy lehetőségetek van, hogy intézetbe adjátok a beteg gyereketeket és akkor a család megmarad.


Egyéb esetben apuka nemsoká lelép, te meghülyülsz, a nagyobb meg le lesz szarva élete végéig, ráadásul majd a halálotok után neki jut a tesó is.


Adjátok intézetbe, vagy vállald, hogy egyedül maradsz egy aresszív, sérült gyerekkel meg a másikkal.

2018. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!