Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart a testvérféltékeny...

Meddig tart a testvérféltékenység?

Figyelt kérdés

6 éves a lányunk, az öccse most lesz fél éves.

Nagyon várta a kistesót, mi már a terhesség alatt is próbáltuk felkészíteni rá, hogy a szeretetünk ugyan állandó, sajnos nem lesz annyi időnk vele foglalkozni, mint eddig.

Mai napig próbálok vele is a lehető legtöbbet lenni, külön szánva arra is időt mikor csak mi ketten vagyunk baba nélkül, mégis a kicsi 2-3 hónapos korától kezdve iszonyatos lett a viselkedése.

Hisztis, sírós lett, ütöget minket, képes több órás játszás után kijelenteni, hogy mi soha nem foglalkozunk vele. Napközben van, hogy ismét bepisil, kedvenc játéka az, hogy ő is kisbaba, tehát mind a testvérféltékenység jelei.

Sajnos rosszalkodással akar még több figyelmet kicsikarni és persze az én idegeim sincsenek kötélből tetézve ezt egy erős szülés utáni hangulatzavarral, sokszor kiabálok vele, már egyre nehezebben viselem.

Azt reméltem, a nyári szünet jelentős javulást hoz, hogy együtt vagyunk egész nap, de sajnos nem.


Általánosan hány hónapig tart mire lezajlik ez a féltékenység?


2018. aug. 16. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha a férjed hazavinne egy másik nőt második feleségnek, és felkészítene, hogy ugyanúgy szeret téged is, de most kevesebb ideje lesz veled foglalkozni, és úgy is lesz... akkor hány hónapig zavarna téged az új helyzet?
2018. aug. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez aztán marha hasznos hozzászólás volt kedves 1.
2018. aug. 16. 14:18
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit nagy köztük a korkülönbség.

Nálunk hét volt, rettentő nehezen viseltem. Idő kellett, több hónap. Barátnőméknél kb a kisebbik lány 13-14 éves korában lettek jóban, addig utálta a húgát, mert kicsi.


Csak ha ezeket folytatod: sok kettesben töltött idő, nagy bevonása a játékba stb), fogja felfogni mielőbb, hogy ez nem katasztrófa.

2018. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Hát szerintem sokáig, ebben az esetben. Eleve elég nagy köztük a korkülönbség (ebbe nyilván nincs jogom beleszólni, lehet nem így terveztétek, vagy pont így terveztétek, mindegy is), de ő már semmi olyan gyakori vagy fontos dologban nem szorul segítségre szinte, amiben a kistesója még igen, pl. etetés, pelenkázás stb, gondolom már nagyon babakocsiban sem tologatjátok, innentől valóban érezheti úgy, hogy a tesójára több időt szántok, mert látja, hogy etetitek, a fürdés külön rituálé stb. A bepisilés is emiatt van szerintem, hogy ezzel úgymond egy szintre kerül a tesóval. Plusz ők sokáig nem is fognak közös pontot találni, mert mire a kicsi akkora lesz, hogy együtt játszhatnának, ő már "nagylány" lesz. Szóval szerintem így tovább tart, mintha mondjuk 2-3 év korkülönbség lenne köztük, mert ott a gyerekek viszonylag hamar megtalálják a közös hangot és az, hogy játszótársak, némiképp enyhíti a féltékenységet.

Elhiszem, hogy nehéz, de az semmiképp sem jó megoldás, hogy kiabálsz vele, mert ettől még jobban úgy érzi, hogy teher neked és hogy kevésbé szereted, mint az öccsét, akivel még nyilván nem kell kiabálni.

Szerintem ezzel sajna jelenleg nem tudtok mit kezdeni, mert ami tőletek telik, megteszitek, van külön idő vele, ezt át kell valahogy vészelni. A hisztiről kellene leszoktatni, és talán úgy egy kicsit könnyebb lenne a helyzet.

2018. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Hát igen, ez a hátránya a hatalmas nagy korkülönbségnek sajnos.
2018. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Koztunk 3.5 ev van a nagyobbal es tobb mint 10 a kisebbel. Egesz eletunkben utaltuk egymast. A mai napig felnottkent ugy gondolom, hogy ha megkapom a szuleimtol azt a kizarolagos szeretetet amit vartam, akkor jobban alakult volna az eletem. Mindig irigyeltem az egykeket. Szoval van, hogy nem mulik el.
2018. aug. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mi sem így terveztük, hogy ekkora lesz a korkülönbség, de sokáig nem sikerült megfogannom sajnos, előtte 1 évvel pedig elvetéltem.

Köszönöm a válaszokat!

2018. aug. 16. 18:25
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Koszi nem kell privat uzenetben fikazni engem :D En pl sosem utottem a szuleimet a feltekenyseg miatt, ennyivel is normalisabb voltam.
2018. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
5,5 év hatalmas nagy korkülönbség...??? :DDD Hát ezen most jót röhögtem. Egyáltalán nem nagy, sőt teljesen ideális. Az se sokkal jobb, mikor egyik kicsi, másik pici, jó ha van köztük 1-1,5 év, aztán anyuka meg szét van esve, mert azt se tudja, hogy melyiket csinálja két ilyen kis gyerek mellett. Nálunk pl 10 év korkülönbség van, én vagyok az idősebb, soha egyszer nem voltam féltékeny a húgomra se most, se kisebb koromban! Ellenben a legjobb barátnőm és testvére között épp hogy 1 év korkülönbség van és a mai napig csomoszor össze tudnak ugatni, de kicsinek ez még szörnyűbb volt, a testvérfeltekenyseg maximálisan volt. Tehát semmi köze nincs ennek, ahhoz hogy itt 5,5 év különbség van, ami továbbra sem “óriási nagy korkülönbség”.
2018. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

A gyerekeink között 20 hónap van, teljesen jó ez így. A nagy nem is fog emlékezni rá, hogy valaha egyedül is volt.


Ha valakinek gond, hogy több gyerekre kell figyelni annak akkor csak egy gyereke legyen vagy 20 év korkülönbséggel kettő. Hiába van 4-5-6 év korkülönbség, semmivel sem könnyebb, mint az 1-2 év. Ugyanúgy igényli a nagy is a törődést.

5 évessel miben könnyebb? Nem kell pelenka, nem kell szájába adni a kaját és önállóan öltözik? Na hát ez nagyon szép, csak olyan hú de sokkal nem vagyunk előrébb, nem lényegesen könnyebb, mint egy 2 évessel. :)


Látod, szegény kérdező is kisebb korkülönbséggel akarta, csak sajnos önhibáján kívül nem sikerült.

2018. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!