Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell aggódni ha egy majdnem...

Tímea1225 kérdése:

Kell aggódni ha egy majdnem öt éves gyerek nem tud számolni húszig, de egyébként meg nagyon élénk a fantáziája, szereti a szerepjátékokat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 éves lesz, de nem nagyon érdekli szinte semmi a tűzoltáson, mentőautón, kardokon kívül. Tanítottam számolni, kis segítséggel el is tudott számolni 20-ig, de a minap mikor az apjával volt és kérte, hogy számoljon, nem tudott csak ötig. Majd leültem mellé és mutattam neki az ujjamon, akkor elszámolt ismét 20-ig, de a következő pillanatban már megint nem tudott tovább jutni öttől. Szerintetek ez problémát jelent, vagy még ráér tanulgatni?
2018. aug. 21. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Jó hogy már nem a vekkert rakod elé, hogy megtudja mondani mennyi az idő. Miért nem hagyod játszani, azt akarod, hogy már iskolába úgy menjen, első osztályba, hogy oszt szoroz, kivon, összead. Nem fog. Mindennek megvan a maga ideje.
2018. aug. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi 1. Osztályban tanultuk a 20as számkört. Bőven sokat vársz el szerintem

16l

2018. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyugi nincs vele semmi baj ne eroltesd ilyenkor meg a celzott leulok vele es tanulunk nem mukodik mas erdekli jatszik ahogy te is irtad autok stb. Ha annyira tanitani akarod szamolni vagy stb akkor vannak fejleszto jatekok autos kirako szamokkal betukkel szinezok de en tulzasnak latom meg.
2018. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Tanítsd meg írni, olvasni is mielőtt iskolába megy, had unatkozzon az órákon.

Amúgy nem gond, én is csak 19 -ig tudok számolni:D

2018. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Te jó ég.

Miért is kéne egy ötévesnek számolni tudni? ???

Majd az iskolában megtanulja.

Tíz évesen meg majd diplomát fogsz elvárni tőle?

2018. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
73%
Én 4 évesen már integráltam.
2018. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a betegség kategóriába??? Wtf?? Biztos magadat akarod kezeltetni...
2018. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Ahogy már írták, 20-ig számolni csak 1. osztályban fognak tanulni, tehát felesleges erőltetned most. Azért is, mert ez úgyis csak mechanikus számolás, nincs mögötte számfogalom. Sok szülő "büszke", hogy az óvodás gyereke már 100-ig el tud számolni - ez ugyanazért hülyeség: mert mechanikus, olyan, mintha verset mondana. Persze nem hátrány, ha tud, meg azért legalább a számok képzésének logikájára is rájön vagy megszokja, de erre ráér később is.

Az óvodában az utolsó évben 6-os számkörben számolnak a gyerekek; tehát ez az elvárás iskolába lépéskor. Meg tudjon számolni dolgokat (1 és 6 db között), tudjon összehasonlítani két kirakott/lerajzolt mennyiséget (melyik több/kevesebb, ill. ugyanannyi), a számokkal ugyanez, tehát tudnia kell, hogy pl. a 2 kevesebb, mint az 5. Műveletek terén pedig csak összeadás és kivonás, kirakással és szemléltetéssel (azaz tapasztalati úton) a legkönnyebb megtanulni ezeket; pl. egy gombhoz hozzáteszünk még kettőt, az mennyi lesz összesen; vagy a 6 túrós palacsintából ő megeszik 2-t, akkor mennyi marad a tálon. Ha minden lehetséges alkalmat megragadsz a hétköznapokban a számolásra, akkor észrevétlenül meg fogja tanulni, nem kell külön "gyakorlóórákat" tartani.

Ugyanez vonatkozik minden másra is: boltban, piacon mérleg, mérések, mértékegységek, otthon magasságmérés, formák megnevezése, felismerése (kör, négyzet); az évszakok, a hónapok és a hét napjai nevének tudása elvileg iskolaérettségi kérdés, csinálhattok naptárat, minden nap megnézhetitek, melyik hónap van, milyen nap, milyen az időjárás stb.

Az írást, olvasást sem kell erőltetni - viszont ha érdeklődik irántuk, akkor leállítani sem szabad (pl. ha kérdezgeti, melyik betűt hogyan kell írni, vagy fordítva, ha könyvben rákérdez, hogy az milyen betű); viszont sokat kell mesélni, énekelni, mondókázni, rajzolni, színezni, gyurmázni, hajtogatni, gyöngyöt fűzni - mindezek segítenek a későbbi írás- és olvasástanulásban.

2018. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kb, addig kell tudnia számolni ennyi idősen, ahány éves. 5? 5! Perfekt! :)
2018. aug. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fiam tavaly volt 5 éves, és akkor csináltak vele egy tesztet az oviban, ahol pontozták, hogy meddig tud elszámolni (meg még egy csomó mindent, de most csak ezt emelném ki). Az óvónő szerint egy átlag 5 éves 16-ig tud, vagyis ha addig elszámol megkapja a max. pontszámot.
2018. aug. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!