Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell aggódni ha egy majdnem...

Tímea1225 kérdése:

Kell aggódni ha egy majdnem öt éves gyerek nem tud számolni húszig, de egyébként meg nagyon élénk a fantáziája, szereti a szerepjátékokat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 éves lesz, de nem nagyon érdekli szinte semmi a tűzoltáson, mentőautón, kardokon kívül. Tanítottam számolni, kis segítséggel el is tudott számolni 20-ig, de a minap mikor az apjával volt és kérte, hogy számoljon, nem tudott csak ötig. Majd leültem mellé és mutattam neki az ujjamon, akkor elszámolt ismét 20-ig, de a következő pillanatban már megint nem tudott tovább jutni öttől. Szerintetek ez problémát jelent, vagy még ráér tanulgatni?
2018. aug. 21. 21:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Iskolában, első félévben 5-ös számkörben mozognak. Év végére jutnak el 20-ig.

Én nem aggódnék, bár az enyém ekkor már ezres számkörben számolt, de pl suliba úgy ment, hogy a betűket egyáltalán nem ismerte. Szerintem a kérdés szempontjából kb evidens a kettő.


Amúgy amíg nincs meg a számfogalom, kb annyira tudnak számolni, mintha egy mondóka lenne. Elmondja, mert tudja, melyik szó melyik után következik.

Akkor fogod látni, hogy érti is, amikor képes lesz mondjuk visszafelé elszámolni, vagy tizesével (nem kell sokáig, mondjuk 50-ig), vagy minden páros számot, stb.

De ráér még.

2018. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, úgy a pozitív, mint a negatív válaszokat is. Én csak egy ártatlan kérdést tettem fel, nem kellett volna mindjárt a fejem venni! Egyébként azért érdekelt a dolog, mert a sógornőm kisfia 9 hónappal idősebb mint az enyém de fel sorolja az összes bolygót, tudja, hogy keletkezet a Föld, tudja az összes dinó nevét...viszont nincsennek barátai, nem tud más gyerekekkel játszani, gyorsan ingerült lesz és dührohamot kap ha nem ő nyer a társasjátékban, amit általában valamelyik családtaggal játszik, beleértve a kisfiamat is aki nem érti ő miért nem nyerhet soha...De akkor megnyugodtam, nem arról van szó, hogy az én kisfiam le lenne maradva a korabeli társaitól! Még egyszer köszönöm!
2018. aug. 22. 12:46
 13/13 anonim ***** válasza:
Most ez kb csak arról szól, hogy versenyezteted a gyereked máséval. az egyik ilyen a másik olyan. Az egyik ebben jó, a másik abban. Nem egyformák. Nem gépek, nem robotok, nem egy séma szerint működnek, már csecsemőként is vannak köztük különbségek, hát még később. Annyira gáz ez! Hagyni kell a gyerekeket gyereknek lenni és elfogadni olyannak, amilyen!
2018. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!