Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Múmia kiállítás kisgyerekkel?

Múmia kiállítás kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretném megnézni a Múmia kiállítást, de a 4 éves gyerekünket nem tudjuk kire bízni.

Szerintetek mennyire viselné meg?

A szabadság + óvoda kombináció van még, de már a férjemnek sincs sok szabadsága.

Nektek mi a véleményetek? Láttam képeket a kiállíásról és ott pont kisgyerekek is vannak. Szerintem nem neki való még és nem akarom, hogy féljen.



2018. aug. 27. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kisgyerekek csak attól félnek, amiről a környezetében a felnőttek azt sulykolják bele, hogy félelmetes. Ha nem úgy álltok hozzá, hogy "halott emberek, hú...", ha nagymama nem kérdezi meg, hogy "múmiákat nézetetek? És nem féltél?", akkor szerintem nem fog félni tőle. El lehet magyarázni, hogy régen így temetkeztek, azért tekerték be, hogy megvédjék minden bajtól stb. Csak már régi, ezért kiszáradt és foszladozik.

Esetleg mutassatok neki valami gyerekeknek szóló ismeretterjesztő könyvet Egyiptomról, és megláthatjátok mennyire érdekli a dolog. A "Mi micsoda?" sorozatnak volt egy múmiákkal foglalkozó része is. Ha esetleg a kiállításon mégis félne, ki lehet jönni vele, nem muszáj mindenáron végigmenni.

2018. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem félne, ha nem magyarázod el neki, hogy rettegjen.


Sok gyerek látogatja és érdekesnek találják.

2018. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nyilván nem fogom ijesztgetni. De maga a látvány sem túl szép. Attól még, hogy gyerek nem buta. Ki tudja hogy csapódik le benne.

Most lesz a kiállítás, tehát annyira sok gyerek még nem látogathatta Mo-n. 😊

Köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 27. 11:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, volt másik múnmiakiállítás már az MTTM-ben, kb, 8 évvel ezelőtt. Rengeteg gyerek látta.


A látvány pedig nem csúnya. Érdekes. Főleg egy gyereknek.


A kettes válaszoló voltam.

2018. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felhívnám őket, a honlapon van telefonszám, hogy mennyire ijesztő, esetleg van-e szabályzat, hogy kisgyereknek nem javasolt. Bár van gyerekjegy, meg írják, hogy ne babakocsival menj, szóval, gondolom, nincs korhatár. :)
2018. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem ilyedősek a gyerekek, a félelem szocializáció kérdése, tehát nagy része tanult, amit a szülőtől, környezettől tanul el. Ha nem ilyesztgetitek, nem fog félni! :)
2018. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én voltam 5 évesen múzeumba, egyetlen dolog,amire emlékszem azok a múmiák voltak és csak az érdekelt úgy igazán.Persze a szüleim elmagyaráztak mindent mielőtt megnéztük. Szerintem egy érdeklődő személyiségű gyereknek élmény lehet.
2018. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!