Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehetne tenni, ha a...

Mit lehetne tenni, ha a férjem (az apa), egyszerűen nem tud szót érteni a kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Míg baba volt és hasfájós, szívesen hurcolta akár órákig. Még a csörgő rázogatós időszakban is elvolt vele, de ahogy telik az idő egyre inkább nem tud vele mit kezdeni. Egyszerűen nem értem. Pedig nekem megváltás, hogy rakjuk az építőkockákat, a formaválogatót, még ha nem is nagy dolgok ezek, de végre lehet valamit játszani.


Már leültettem, hogy olvasgasson egy kicsit a neten a témában, de egyszerűen semmi. Leül a gyerekkel és leblokkol. :) Pedig nagyon jó lenne, ha el tudnék szabadulni akár vasalni, és otthagyhatnám őket, mert most már aludni sem alszik sokat a kicsi, és egyre nehezebb beosztanom az időmet.


2018. jún. 5. 13:17
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocs a szóismétlésekért és a gyatra megfogalmazásért, nagyon siettem. Remélem valakinek lesz ötlete, nagyon jó lenne.
2018. jún. 5. 13:18
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Akkor vigye játszótérre, vagy motorozni, sétálni.
2018. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Mennyi idős a gyerek most?

Az, hogy órákig hordozza nem igényel fejtörést, de lehet, most egyszerűen nem tud vele mit kezdeni. Idővel jobb lehet.

2018. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
A ferfiak ilyenek, es amugy ha a gyerek elvan az epitokockakkal,formabedoboval, akkor megis mit kene csinalnia a ferjednek kozben?
2018. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

15 hónapos. Sajnos még nem tud motorozni, pedig már várja a kismotor a szekrény aljában. :) Játszóhoz is még kicsi, szoktunk menni úgy, hogy hintázik 5 percet, és még talán 10-et nézi a többi gyereket, de ez nem valami sok.


Igazából nekem sincs semmi ötletem hogy érezhetnének rá egymásra. Vagy legalább ha valaki írna valami biztatót, hogy náluk is hasonló volt, és mondjuk 2 éves korára sikerült ráhangolódnia.

2018. jún. 5. 13:33
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Én is hasonló cipőben járok! A férjem egyébként nagyon családcentrikus, a gyermekünk születése előtt is szerette a kicsiket. Minden egyes alkalommal elkísért ultrahangra, vizsgálatra. Hamarabb befektettek, mivel túlhordtam a kicsit és nagy fájdalmam volt. A férjem meg az autóban aludt nehogy ne érjen be időben. Bent volt szülésnél, mindent látott, ő mondta nekem, hogy már látszik a haja. Naponta többször bejött a kórházba 30 km-re lakunk. Mikor hazajöttünk ő fürdette kb. 1 éves koráig. Tápszert készített, etette, segített éjszaka mivel hasfájós volt. Pelenkázta, öltöztette. Na, már két éves lesz a kicsikém, aki 1 éves korától nem engedi, hogy az apja fürdesse. Én fürdetem és az apjához megy, hogy felöltöztesse. Nagyjából itt ki is merül a férjem tevékenysége a gyerek körül. Tény, hogy sokat dolgozik, de a gyerekhez nincs türelme. Dac korszakban vagyunk, állandóan engem húz. Ha meg dolgom van szólok, hogy játszon vele, akkor az van, hogy én elkapattam és nem tud egyedül játszani. Pedig ez nem igaz, szépen el van ő egyedül is, ha úgy van. De Apának nincs kedve legózni, ki-be rakodni, autózni, formabedobózni. Nagy ritkán, ha eszébe jut akkor meg a gyerek nem akar vele, ráunt, hogy az apja nem tud vele játszani. Egyébként nagyon szeretik egymást, rajongásig. De a férjem a birkózásra, háton cipelésre, emelgetésre vevő csak.
2018. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
4-es: mondjuk ha bedobta a formákat, és néz ki a gyerek a fejéből, hogy vajon most mi legyen, akkor találja fel magát, és keltse fel az érdeklődését egy másik játékkal, vagy bohóckodással, ilyesmi. :)
2018. jún. 5. 13:35
 8/18 anonim ***** válasza:
20%
3-as vagyok, én mint anya, pont 2 éves korában tudtam felszabadultabban játszani a gyerekemmel. Addig is játszottam vele természetesen, de 2 éves kora óta konkrét elképzelése van mivel szeretne játszani, sokszor jó sokáig is leköti ugyanaz, nem kell 5-10 percenként kigondolni, hogy mit is kéne csinálni.
2018. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
Nem feladata az anyanak sem egesz nap bohockodni. Nem kell egyfolytaban "porgetni" a gyereket ha elvan magaban. A formabedobo tetejet az enyem 1 eves kora ota ki tudja nyitni, talan mert hagytam rajonni.
2018. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Tök jó, hogy a kötözködők mindig megjelennek... Nem tudom hogy jött, hogy nem tudja kinyitni a formabedobót, biztos arra gondoltál, hogy ha bedobta, nem tudja újra kivenni a formákat, és ismét dobálni, de én egyáltalán nem erre értettem. Hanem arra, hogy megunta. Mellesleg a mi formabedobónknak simán lejár a teteje, úgyhogy nemhogy 1 évesen, de még előbb is le tudta venni róla... Azta. De remélem jól esett beszólni mikor valaki jótanácsért jön.
2018. jún. 5. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!