Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekeknek rosszabb a...

A kisgyerekeknek rosszabb a hallásuk, mint a felnőtteknek?

Figyelt kérdés

NEM bántó akarok lenni, nyilván én is visítoztam gyerekként, csak kíváncsi lettem ma...

A kisgyerekek nagyon sokszor ugye kiabálva beszélnek.

Emellett azt figyeltem meg, hogy a kisgyerekes anyukák is sokszor hangosabban beszélnek a gyerekhez, vagy mellette, mint a normál hangerő. (Most arra gondolok, mikor a csemete csendben van, tehát nem őt kell túlkiabálni)

Mi ennek az oka? Gyengébb a hallásuk? Vagy tulajdonképpen miért van ez? Evolúciós szemszögből nézve inkább csendesebbnek kellene lenniük alapjáraton (ha nem jeleznek bajt) nem?


Bocsánat ha nem túl értelmes kérdés, ma reggel a vonaton ötlött belém, hogy erre egyáltalán lehet-e valami racionális magyarázat.


2018. szept. 19. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én életkori sajátosságként könyveltem el a süketséget a 3 évesemnél,ugyanis a hozd ki a csokit a spájzból nála nem egyenlő a menj moss kezet a kutya után,de szerintem én nem szoktam ok nélkül hangosabban beszélni hozzá. Ha viszont ad rá okot akkor van hogy zeng az emelet.
2018. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom épp ellenkezőleg. Úgy tanultam hogy a korral egyre romlik a hallás, tehát a gyerekeknek jobb a hallásuk.

Szerintem csak azért beszélnek hangosan a gyerekek mert még nem tanulták meg a társadalmi normákat és nem fogják vissza magukat és még látványosabban élik meg az érzelmeket. Pl.:

- ordítva beszél hogy felhívja az anyja figyelmét aki éppen nem rá figyel (nézelődik a boltban, vagy simán el van gondolkozva)

- ordítva beszél mert megörül valaminek ("örömében felkiált" kifejezés is mutatja hogy ilyenkor megemeljük a hangerőt)

- ordít valami negatív érzés miatt (haragos, így próbál érvényt szerezni az álláspontjának).

2018. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még ehhez hozzájön hogy oviban és iskolában egy nagy csoportban mindenki hozzá hangosan kommunikál és ott már túl is kell ordítani a többieket, na meg az udvaron nagyobb tavolságról végképp, aztán megszokás is lesz a végén.
2018. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

a kisgyerekeknek szelektív a hallásuk. Nem feltétlen képesek kiszűrni a környező hangokból, hogy mi az, ami nekik szól. Ráadásul ha már "intézményesítve" van egy gyerek, akkor ott ahhoz kell alkalmazkodni, hogy minimum 20 másik gyerek zaját is el kell viselni, ha érvényre akar jutni, akkor túl kell őket kiabálni.


Mindemellett bizony a kicsiknél gyakrabban előfordul mindenféle egyéb tünet (mmint a nagyothalláson kívül) nélkül pl savós középfülgyulladás. teljesen élettani dolog, kicsik még, más a morfológia, a fülkült lapos, könnyebben elzáródik, stb és ez bizony lényegében süketséghez vezet. Az enyémnek 5éves státuszon szúrta ki a védőnő, hogy nem csak simán szelektív a hallása, hanem egyik oldalra tényleg lényegében teljesen süket volt már. És ki tudja mióta? utána 4 hónapig jártunk orvoshoz, hogy elkerülhessen mindenféle invazív beavatkozást, de végül rendbejött.

Oké, mondjuk néha még mindig kételkedem ebben.

2018. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább jobb a hallásuk. Egyébként ha megnézed a rajzfilmeket vagy a reklámokat az emberek figyelmét a hangosabb és általában magasabb hangok keltik fel, amit ki is használnak, és a gyerekeknél is tán ezért lehet ez az alap beállítás. Evolúciósan talán... körülvéve a törzse tagjaitól, inkább azt kellett az életben maradáshoz, hogy hallják, ha segítségre szorul, nekem ez valószínűbb, minthogy egy bokorban lapult már baba korában egyedül, hiszen nem ő vadászott.

A többi pedig, amit egy előző hozzászóló írt, még merik kifejezni az érzelmeiket, mert nem tanulták meg, hogy ennek meg vannak a társadalmi korlátai.

Egy másik elmélet is divatos most, miszerint a gyerekek (arányaiban egy felnőttéhez képest) feje, agya nagy, a tüdejük meg kicsi és ezért többet kell rohangálniuk és ordítozniuk, hogy a nagy fejük a kis tüdejüktől elegendő oxigént kapjon és rendesen fejlődjön.

2018. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mentek a zöldek! 👍

2018. szept. 19. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt figyeltem meg, hogy nagyon sok gyerekmesében is így beszélnek a szereplők. Kapcsold be a tévét akkor, amikor valami nagyon új mese megy (vagy akár már nagyobb gyerekeknek, vagy felnőtteknek szóló sorozatot, sajnos nem tudok konkrét címet), sokban szinte folyton kiabálnak.

Az egész világ efelé halad (sietős, izgatott kommunikáció, az azonnali reakció sürgetése, és emiatt figyelemfelkeltőbb beszéd), így nehéz is úgy nevelni, hogy minél hamarabb megtanuljon nyugodt hangon kommunikálni egy gyerek.

2018. szept. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!