Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jobba, vagy rosszabb, hogy...

Jobba, vagy rosszabb, hogy nem május 31. -gyel betöltött 6 év az iskolaérettség határa, hanem augusztus 31?

Figyelt kérdés

Az én időmben, (89-90-ben) betartották ezt, és tényleg csak a május után született gyerekek lettek évvesztesek, így 7 évesen, vagy közel 7 évesen kezdve az iskolát. Tudom, hogy valami miatt ez eltorzult a 2000-es évek első évtizedének végére, és már kb. az volt a norma, hogy 8 évesen mentek a gyerekek iskolába.

Ez gond volt? Akár pedagógus, akár több gyerekes szülő, főleg, akinek már nagyobb, iskolás gyermeke van véleményét szívesen olvasnám ezzel kapcsolatban.

És főleg arról, hogy milyen az, hogy már az augusztusiak is elmennek éppen 6 évesen??


Egyébként sem tudok erről semmit, és bár még kicsi a fiam, de júniusi (még csak kiscsoportos), ezért érdekel a téma.


Köszönöm


2018. máj. 2. 07:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Habár én külföldön élek, itt Juniusig kötelezö iskolába menni, és Juliustól Decemberig a szülö döntheti el.

Nekem most 2 gyerekem lett beiskolázva. Egy tavaly(ö szeptemberi, így már majdnem 7 éves volt mikor ment), és egy Julius elejei aki most lesz 6 de megy iskolába.


Több tavaszi és nyári gyerekek anyukájával beszélgettem, rengeteg forumot átolvastam, olyat is aki vissza marasztalta és olyat is akik elöbb beadták. Beszéltem nagyobb lányom tanárnöjével, hogy mit gondol stb...

Arra kellett rájönnöm, hogy a szülök általában látják, hogy mit tud a gyerek. Azok a szülök akik beadták elöbb vagy éppen 6 éves gyerekeiket érezték, hogy a gyerek jól teljesít és sikerült is a gyereknek, mindenhol igen jó eredményekkel voltak késöbb is.

Viszont amit észre vettem, hogy volt aki vissza marasztalta, abból két félét láttam. Ahol a gyerek már olvasva ment iskolába, vagy is nem tudtak megállást parancsolni a gyereknek és a gyerek már iskola érett volt és ezért saját maga tett is.

A másik akik vissza marasztalták, de habár 1 max 2-ban kicsit jobban teljesítettek de aztán vissza estek és maguk ütemében haladtak.


Pár dolgot kell csak figyelni és ha a gyerek azt tudja teljesíteni akkor nyugodtan elöbb ellehet engedni.

Fontos, a mennyiség érzet, és a betük iránti érdeklödés. Társasjátékozás, hogy végig tud-e hallgatni egy érdekes félórás mesét... Akar-e iskolába menni? Szeret-e iskola elökészítös feladatokat csinálni? Ès mennyire nyitott más gyerekekkel való barátkozásban és más felnöttek(pl másik csoport ovonénje...).


Nekem a nagylányom habár szeptemberi gyerek de túl késön adtuk be, ez az elsö év a számára elég lassan telt, erre már tavaly is képes lett volna, idén meg szorgalmik ezreit hozta haza, mert az órai munkávl pillanatok alatt késsz volt.

2018. máj. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Most is májusig betöltött 6 év az iskolaköteles határidő. Az ettől való eltérést bizottsági döntés hagyhatja jóvá.
2018. máj. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Óvónőként: rossz látni, ahogy a 7-7,5 évesek rommá unják magukat, csak mert “jaj olyan kicsi még, hadd maradjon egy évet”, miközben már tavaly év végén is iskolaérett volt. Azt is rossz látni, hogy vegyes csoportban mennyire el vannak nyomva a picik, mert attól, h szobatiszta és tud beszélni 2,5 évesen és felvesszük, ő még nagyon pici ahhoz, hogy a majdnem 8 évesek játsszanak körülötte. Igen nehéz, amikor 30 gyerekből 5-en 3 év alattiak, 5-en 7 felettiek. A maradék, normális ovisokra meg szinte semmi figyelem nem jut a túl korán kezdett és későn végetérő ovisok miatt. 😕
2018. máj. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Szörnyű. Nekem a holland rendszer tetszik: itt 4 évesen kezdik az iskolát-az első két év kb olyan, mint Magyarországon az ovoda- ami konkrétan azt jelenti, hogy mondjuk hétfőn van a gyerek 4. születésnapja, keddtől iskolába jár.
2018. máj. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem tragikus. Az iskola egy kisgyereknek ugyis egy orias stressz forras. Az oktatasi rendszer elavult es rossz! Es bekerulve egy ilyen rendszerbe pikk-pakk megpecsetelodik a sorsa. Milyen tanulo lesz, hogy viszonyul hozza a tanar ezaltal milyen enkepe alakul ki a tovabbiakban stb.. ugy gondolom az ovodai elvarasok egy egy 1.osztalyos elvarasai kozott oriasi a szakadek.. es biztos unja mar magat az oviban a gyerek de szerintem javareszt egyik sincs felkeszulve arra a kovetelemenyre amivel hirtelen szembetalalja magat.

A fokozatossag celszerubb lenne. De mivel ez nincs igy en nem banom hogy picit csuszhat meg. Azert egy ekkora ugrasra meg kellene erni de csak be vannak dobva a melyvizbe. Azert az elso tapasztalatok az iskolaban a tovabbi tanulmanyaikra ranyomja a belyeget es ezaltal a jovojukre.

2018. máj. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Elsö vagyok.


5-s , ebben igazad van. Sokat nézegettem a magyar elsös-másodikas dolgokat. Több nagyon jó magyar barátnöm gyereke ebben a korban van, és állandó téma az iskola, söt bele néztem a könyvekbe, feladat füzetekbe.

Nálunk eleve az ovoda iszonyatosan készíti öket az iskolára, minden héten 1 délelött ott vannak(de ezt itt sem minden ovoda csinálja), és nagy gyerekes projekteket csinálnak az utolsó évben.

Az elsös anyag ugyan az itt is ami Mo-n, DE ami nagy külömbség, hogy strukturált, és össze szedettebb. Magyar könyvekben össze vissza ugrálást láttam, mindenbe bele kapva és vissza térve oda... Itt pl a 8-as számot egy hétig tanulták, és 8-ig össze adni-kivonni(pl 2+6, 4+4...) orvérzésig gyakorolták, így ha álmából felébresztem a lányomat akkor is tudja már. Ès mikor ezt jól begyakorolták kezdték a 10-20 közötti gyakrolást...

Az évvégére ugyan az lesz a végeredmény csak az út addig nem ugyan az.

2018. máj. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Én alapból 4 évesen írattam be a gyerekeimet az oviba mert előtte még nagyon picinek tartottam őket!

7 évesen kezdték a sulit,de még ígyis levannak terhelve!

4ig napközi plusz itthonra házi.

1 héten 3 betűt tanultak...

Fél évre matekból ilyeneket tanulnak: 3szög+kocka=kör. És fordítva.

Az én időmben(90évek) 1.ben megtanultuk a számokat év végéig...

Még sem maradt senki analfabéta!

Utolsó igen így van össze vissza ugrálnak a könyvekben!

Jól teljesítenek a gyerekeim de csütörtök,péntekre már reggelnte nem olyan aktívan kelnek ki az ágyból.

2018. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

82-es (márciusi) születésű vagyok, és bizony volt több ovis pajtásom, akik március-áprilisi születésük ellenére maradtak még egy évet. Van, akinek kellett, van akinek nem. Szerintem ez ekkor sem volt máshogy, csak akkoriban bizottság dönthetett róla, most meg jobban bevonják a szülőket, óvónőket is.

Szerintem klassz, hogy mindenki mérlegelheti, eldöntheti, hogy a gyereke érett-e az iskolára. Kisfiam ovis csoporttársai között 2 augusztusi volt, az egyik ment suliba, a másik maradt 1 évet. Mindkettőnél jó döntés volt, így lassan 1 tanév után.

2018. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
#8-as vagyok: középiskolában pedig volt olyan osztálytársam, aki augusztus 31-i születésű volt, és nem évvesztes. Szóval akkoriban is el lehetett térni a dologtól erre is, arra is.
2018. máj. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindegy hogy május vagy augusztus, ha valaki vissza akarja tartani a gyereket, akkor visszatartja. Legtöbb esetben nem is a gyerek képessége, hanem az iskola feszített tempója miatt. Augusztus 31.-én még egész nap játszanak, délben altatják őket. Szeptember 3.-án kezdődik a suli és onnantól 6-7×40 perceket kell síri csendben végigülni jóformán mozdulatlanul, mert ha a gombját csavargatja már azért is rászólnak.

Sok kisgyereket ismerek akiket visszatartottak, nem azért mert gyenge képességűek vagy hülyék lennének, egyszerűen azt a stresszt 7 évesen nem jól, de talán valamivel jobban viselik, mint éppen 6 évesen.

2018. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!