Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovodaba betegseg 1 honapja...

Ovodaba betegseg 1 honapja tart, most mar antibiotikum kellett? Ti mikor vinnetek vissza a gyerkocot oviba?

Figyelt kérdés

Szept 3an kezdte az ovit, en okt kozepeig itthon vagyok szabin utana melo..

Nos.. 6 nap utan betegett eloszor nathas horghurut majd kigyogyult. 1 het utan doki javaslatara vittem oviba. 2 nap mulva visszaesett azota nagyon de nagyon beteg. Magas laza volt az elejen, napi 20x szivtuk kb az orrat (tudom ez se jo de mit tegyek) e

Minden ejjel fenn voltunk, kohoges laz rosszullet miatt.

Ugy latszott javult de nem.. ma kapott antibiotikumot a betegsege 10ik napjara.

Szoval ez tuti az ovi miatt volt.. es valoszinuleg koran vittem vissza kozossegbe. Ovoneni szerint 1 het betegseg, 1 het lecsenges, 1 het immunerosites lenne az idealis..

Es akkor mi a biztositek arra, hogy nem lesz ismet beteg 2 nap utan?


2018. szept. 27. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Biztosíték nincs, oviba pedig akkor vinném, amikortól az orvos kiírja, hogy közösségbe mehet.

Amíg szedi az AB-t ugye nyilván nem.

Nálunk mindig rám bízta, hogy vissza viszem-e kontrollra a gyereket, tudta, hogy meg tudom ítélni, mikor van még orvosra szükség. Ám csak azért, hogy erősödjön nem tartottam otthon, hiszen a játszótéren is popnt ugyanazokkal a gyerekekkel volt együtt, mint oviban, magamnak meg nem vagyok semennyire az ellensége, hogy egy egészséges, csak "erősödjön még" gyereket a 4 fal között tartsak.

2018. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hiaba egeszseges (nek tunik) megsincs annyira eros a szervezete, hogy egybol megbirkozzon egy ujabb bezegseggel.

Lasd 2 nap utan ujra nagyon betegett a lanykam.

Nem tudom mi lenne a helyes..

2018. szept. 27. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hörghurut elég alattomos, ha teheti az ember, utána érdemes otthon tartani. A lányomnak ovikezdéskor 6 héten belül 3x volt, a 2-nál kórházba került, vénásan kapott szteroidot annyira fulladt. Ha sima nátha, azzal munka mellett nem fogod tudni otthon tartani (gondolom). Nem nagyon tudsz mit csinálni, ha lázas, otthon marad, 2-3 lázmentes nap után ovi. Ha gyógyszert kap, szintén 2-3 nap gyógyszer után az ideális.
2018. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen ez a masodik horghurutos periodus ebben a honapban. Pedig az elsonel is gyogyultnak latszott.

Nos en itthon tartom oktober 8ig .. azutan meloznom kell.

Van lehetosegem halisten megnyujtani az itthon tartozkodast, dedivel lakunk egy telken o a tunetmentes gyerekre tud figyelni amig erosodik.

2018. szept. 27. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
14%

Tapasztalatom, hogy az orvosok tul keson irnak antibiotikumot. Valoszinuleg szuksege lett volna ra mar az elejen. Az en haziorvosom ugyanilyen. Lemegyek hozza h kerek antibiotikumot mert szerintem kezdodo tuszos mandulagyulladasom van. Erre hazakuld h igyak teat...24 oran belul annyi tuszo jott a mandulamra h majd beledoglok a fajdalomba. Na akkor mar irt antibiotikumot.

Valoszinuleg nem 2 kulonbozo betegseget kapott el a gyereked, hanem egyet, ami nem mult el igy kiujult. Amint elkezdi az immunrendszere termelni az ellenanyagot, nem fogja negegyszer ugyabazt megkapni. Az antibiotikum hatasa pedig 3 hetig tart miutan beszedte, igy vedve van valamilyen szinten.

2018. szept. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

A hörghurutra nem kell amtibiotikum!! Lányom egyszer kapott, úgy kinyírta a szervezetét, hogy 5 nap múlva kétoldali tüdőgyulladása lett, a kórházban mondták, hogy a felesleges antibiotikum kúra utáni “lepkef.ng” vírus miatt lett. Ami szintén egy kis nátha volt.

Kérdező, azért ha minden nátha hörghuruttá alakul, amire kell ventolin, vagy szteroid kúp, vidd el pulmonológiára.

2018. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os eleg ijeszto dolgokat irsz.

Nem minden natha alakul horghurutta ha figyelmesen olvastad akk lattad h most lett eloszor beteg de az kiujult es horghurut lett belole.

Igen is kell antibiotikum abban az esetben ha felulfertozodik a sima virusos horghurut. Esetunkben ez tortent. Elkepzelheto, hogy a te lanyod sima kis nathara kapta .. bizony az sem jo ha egybok kapjak es az se ha tul keson. Nem adok semmifele szteroidos kupot es egyeb vackot. Ez hulyeseg.

Amugy a masik valaszolo irt okossagokat. Ez egy betegseg volt csak eppen elhatalmasodott rajta. Ilyen az ovi 😏

Ahha nalam is ugyanez volt. Kezdodo mandulagyuszi azt az ember megerzi hajajj 100 km tavolsagbol is erzem h az lesz..

Lementem a hazidokihoz h tuti az lesz adjon antit.

Kozli h ez meg nem az. Mondom egy betegsegnel van hanyingerem az a mandulagyuszi.. beszol akkor felirok hanyascsillapitot.

Ugyhogy errol ennyit.

Sajnos mar keson kapta a lanyom most az antit..

Megvarjak amig full egyertlemu lesz es azutan irjak fel. Ez jo is meg nem is.

Nyilvan nathara ne irja fel. Annyi eszem van h nathara nem adom be. En magamon is erzem ha csak nathas vagyok vagy epp mandulagyuszi lesz.

2018. szept. 27. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!