Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok tanácsot adni elhúzod...

Tudnátok tanácsot adni elhúzodó hörghurut esetén? Már nem tudom mit adjak a gyereknek, elkeseredtem!

Figyelt kérdés
Gyermekemmel màr 5 hete szenvedünk, megfàzàs, nàtha , majd heveny hörghurut lett. Szedtük a szokàsos dolgokat köptető, hörgőtàgító kúp. Majd 3. hét végén kaptunk antibiotikumot ( bakteriàlis felülfertőzès elkerülèse èrdekèben). Aztàn màr ugye csak a köhögès megmaradt de màr nem volt vèszes, de még meg se gyógyult teljesen, most megint elkezdődöt szinte előlről. Orrfolyàs, csúnya hurutos köhögès. Mivel pont hétvége volt elvittem az ügyeletre, ahol antibiotikumot írtak fel ( aminek nem örülök, hisz alig 2 hete kaptunk). Persze utàna làtta a hàziorvos is, aki mondta hogy ő mèg nem làtta volna indokoltnak az antibiotikumot. Màr teljesen elbizonytalanodtam minden tekintetben. Ja ès persze a bölcsibe el se jutunk így soha:(

2015. okt. 27. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Es vervetelre meg nem kuldott el az orvosotok?

Tavasszal jartunk igy a 2 eves fiunkkal. 6 hetig volt beteg. Tudogyulladassal kezdodott a horghurut maradt es nem akart elmulni.

A doki fergessegre gyanakodott es sajnos igaza is lett. Mai napig nem tudom, h hol szedte ossze. Turtuk a szekletet, de egy fia ferget nem talaltunk benne.

A verben az eosinofil ertek volt kiugroan magas, ami fergessegre utal.

Kapott fereghajtot, amit nekunk is be kellett venni es valoban, ez gyogyitotta meg.

Persze a szekletgyujtes is megoldas es persze kimeletesebb is, mint a vervetel, de annak kesobb van eredmenye.

Foleg azert is gyanus, mert ugy tunik, ahogy irtad, mintha elolrol kezdodne az egesz.

Esetleg vesd fel az orvosotoknak. Egy probat meger, hogy vegre meggyogyuljon a gyermeked.

Mielobbi jobbulast kivanok!

2015. okt. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején azt mondta a doki, hogy ha egy kis baci bennmarad akár egyetlen hörgőbe, az 1-2 hét alatt széttenyészik, és még betegebb lesz a gyerkőc,m int azelőtt. Ezért nekünk mindig adni kellett a spiropent (a mi dokink szerint hatásosabb, mint a teofilines kúp) ha már zörögtek a hörgők.

Ami próbáljatok ki az a baby vagy kinder luuf bedörzsölésre. Bárki bármelyik köptetőre esküszik nekünk a doki által felírt gyógyszertári kevert köptető vált csak be, ami a mi gyerekkorunkba is volt. !!!

hársfa tea is nagyon jó. Kakukkfüves illóolaj a szobába.

2015. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Inhalálót vegyetek. A korházban is azt használják. Nagyobb boltokban lehet kapni, talán az aldiban, vagy a lidliben, de fül-orr-gégész felirhatja receptre (oep támogatja 10ezer helyett 3-4ezerért lehet a gyógyszertárban kapni receptre). Gyerekorvos nem igazán írja fel, mert nem jogosult, vagy miért(bár én kikönyörögtem, mikor már 3 hete beteg volt a 7 hetes babám). Persze a gyógyszertár is odaadja csak akkor teljesáron, de érdemes megkérdezni.

Ha kaptok, akkor Selvus gyógyvízet vegyetek hozzá és azzal inhaláljatok naponta többször max 10 percet, segít feloldani a köhögést okozó dolgokat, és ami a legjobb, hogy az egész család használhatja, és nagyon jó az ilyen légúti megbetegedésekre.

2015. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm vàlaszod! Nem is hallottam még ilyenről hogy a férgesség összefügghet a hörghuruttal, teljesen megdöbbentem. Ràkérdezek majd a dokinàl. Nekünk szerencsére tüdőgyulladàsa nem volt.
2015. okt. 27. 21:38
 5/15 anonim ***** válasza:

Az inhalalo neve babyhaller. A ventonil nevu gyogyszert a doki irja fel. Ez azert jobb mint a spiropent, mivel be kell lelegezni, tehat kozvetlenul hat, nem erint mas szervet, mint a folyekony spiropent ami a gyomorbol szivodik fel.

Gyorsabb igy a gyogyulas.

2015. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

De, sajnos leguti megbetegedeseket okozhatnak ezek a disznok! Utanaolvastam alaposan.

En is teljesen ledobbentem, mikor meghallottam a diagnozist! :-(

2015. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Többieknek is köszi a vàlaszt. Inhalàltort pont tegnap vettünk, ( bàr ezt a dokink meg se említette), én is màsoktol hallottam. Akkor bízom a hatàsàban majd hogy segít. Csak kicsit nehézkes hasznàlni mert a gyerkőcnek nem szimpi ès tiltakozik ellenne.:( És nektek is írtak fel minden esetben antibiotikumot?! Én csak azèrt is furcsàltam mert làzas nem volt, csak az a nagyon csúnya köhögés.
2015. okt. 27. 21:48
 8/15 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az én inhalátorom Omron. Mi egyáltalán nem kaptunk gyógyszert, a 3 hét alatt, semmit. Csak orszívás, inhalálás és várakozás. Aztán ahogy jött el is múlt.
2015. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amúgy nem szokták az orvosok ajánlani az inhalátort. Minek? Kevesebb munkájuk lenne.
2015. okt. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hidegpárásítóval is próbálkozhatsz, HA 50% alatt van a páratartalom (ezért elsőként egy páramérőt kellene venni és csak utána párásítót).


Komolyabb gyógyszeres kezelést orvos nélkül nem javasolnék.

2015. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!